Post your art works

8O

Απιστευτος L.Eye μπραβο!

Χρησιμοποιώ πάντα έναν “τελειωμένο” μαρκαδόρο και εναλλάσω την τονικότητα με μαρκαδόρο - μολύβι μέχρι να “σβήσει” εντελώς η σκιά…

Όχι πολύ αποδεκτή μέθοδος αλλά δουλευει για μένα και δίνει ιδιαίτερο “dark” feeling :slight_smile:

edit:

και ένα κολπάκι για όσους θέλουν να δοκιμάσουν μεθόδους εκεί έξω:

  1. περνάω τις περιοχές που θέλω να σκιάσω με μια στρώση “υπογραμμιστικού” πχ. stabillo boss κατά προτίμηση κίτρινο / πορτοκαλί πάνω από ΟΛΕΣ τις λεπτομέριες αφού θα τις αφήσει να φανούν.
  2. σκανάρω σε grayscale*
  3. behold :slight_smile: αυτο δίνει κατά προσέγιση 40-50% γριζοπή την περιοχή και φένεται ιδιαίτερα φυσικό

Είμαι λίγο υπερβολικός στο ποσοστό βασικά… αλλά επιτυγχάνεται και τόσο με μπλε…

Τρομρες δουλειες…πολλα μπραβο.

Πω L.Eye ουάου! Είναι πολύ ωραία πραγματικά μπράβο!!

Πολυ ωραιο,L.Eye!Το παρακατω το εκανα με C4D και CS5.Ειναι το τελευταιο που εχω κανει και πιστευω το πιο ωραιο.

με μερικές προσθήκες(ή και όχι) πάει καρφί για εξώφυλλο του καινούργιου δίσκου των dream theater.!!

το ρολόι μπορείς να το συνδυάσεις με τον χρόνο που ήθελε ο portnoy Για διάλειμμα…!
η θάλασσα είναι οι ίδιοι οι Theater που κατέπνιξαν αυτήν την επιθυμία για διάλειμμα…
επισης θα μπορούσες να βάλεις τους δείκτες σε λάθος θέσεις για να δείξεις την σύγχυση του mike με την απόφαση του να ζητήσει να ξαναγυρίσει.!
το φως στο βάθος είναι οι νέα εποχή μου έρχεται…

[COLOR=“White”]

*μπορώ να γράφω για ώρες[/COLOR]

Καλα,ε;Εμεινα.Και γαμω τις αναλυσεις,χωρις πλακα!Θα τους το κραταω στις 2 Αυγουστου να κανονισουμε λεπτομερειες!:lol:

Το πόσταρα στο blog μου, ας το ποστάρω κι εδώ, γιατί όχι. Είναι σχετικά παλιό, αλλά επίκαιρο.

…περάστε κύριε μια βόλτα απο τα μέρη μας…

[SPOILER]*καλό.!! Nice.8)[/SPOILER]

\m/ Ωραίος! Σε βρήκα και στο deviant σε κάποια φάση
(δεν θυμάμαι πως, κάνω καθημερινό stalk ανθρώπους στο νετ)
και σε έχω στο follow :slight_smile:

nice stuff.

Έλα ρε, ποιός είσαι απο το deviant, δεν έχω καταλάβει.

Έχω καιρό πλάκα πλάκα να ανεβάσω τίποτα δικό μου εκεί, μάλλον θα το κάνω τις προσεχείς μέρες…

Για πειτε μου τα accounts σας να δω!Το δικο μου ειναι http://stonestef.deviantart.com/ .

Σε πρόσθεσα στη watch list. Είμαι το κουνέλι. :slight_smile:

εδώ :slight_smile:

(δεν το πολυχρησιμοποιώ όμως. Πολύς κόσμος. )

Εντιτ:

Ας ποστάρω και κάτι νέο βασικά.

Είναι artwork για ένα σχήμα μουσικό που διατηρώ με έναν φίλο τον τελευταίο 1,5 χρόνο.
Δεν είναι η τελική μορφή κάποιου μέρους του artwork αλλά παρτε μια ιδέα
Προτάσεις/παρατηρήσεις θα ήταν καλοδεχούμενες!

Είπαμε όχι τελικό, ε; Θέλει βελτίωση.

Εννοείτε οτι όποιος γουστάρει κάτι από αυτά που έχω ποστάρει κατα καιρούς και θέλει κάτι να του φτιάξω ας ρίξει ένα σφύριγμα από εδώ

καταπληκτικο!
να ρωτησω οσοι το κανετε σκιτσαρετε απο μονοι σας η εχετε παρακολουθησει καποια μαθηματα?θελω να ξεκινησω ως χομπι βασικα να φτιαχνω τιποτα να περναω την ελευθερη ωρα μου.λιγο χαζη ερωτηση το ξερω:-s

Εγω προσωπικά δεν έχω κάνει μαθήματα.

Αν το έχεις μεράκι και θέλεις να το κάνεις όπως λές για να περνάς την ώρα σου, δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητος κάποιος δάσκαλος.

Από την άλλη ο δάσκαλος θα σου δώσει κίνητρο ώστε να μην βαρεθείς και τα παρατήσεις, θα σου μάθει πράγματα που δεν νομίζω να μπορέσεις να μαθεις μόνος ή θα αργήσεις πολύ (όπως όλοι οι αυτοδίδακτοι έτσι;) και θα έχεις και έναν έξτρα κριτή των πραγμάτων που θα φτιάχνεις!

@ L.Eye, μου αρέσει πολύ, αν και για να απαντούσα ακόμα καλύτερα στην ερώτηση σου θα ήταν καλό να ήξερα για τι προορίζεται. Για εξώφυλλο? Αφίσα? Εικονογράφηση? Τα γράμματα τι ρόλο βαράνε?

Πάντως ως τώρα αυτό που βλέπω το βρίσκω πάρα πολύ ωραίο.

Όσο αφορά το deviant, βαριέμαι λίγο είναι η αλήθεια, πάρα πολύς κόσμος, λίγο ανούσια αυτά τα “thank you” κλπ απο δω κι απο κει, αλλά έχει απίστευτους δημιουργούς μέσα και είναι πάντα ωραίο να παίρνεις ιδέες… Και να λες και καμιά καλή κουβέντα αν κάτι σου αρέσει, είναι ωραίο σε τέτοιου είδους κοινότητες. :slight_smile:

@ Midnight g, προσωπικά το ασκώ επαγγελματικά πλέον, επομένως δε μπορώ να απαντήσω εκ μέρους όλων. Αν κάποιος το γουστάρει σαν χόμπι, μπορεί να το κάνει και χωρίς να έχει παρακολουθήσει μαθήματα επι πληρωμής, πόσο μάλλον σχολή… Αρκεί να το γουστάρει. Το ίντερνετ είναι γεμάτο με πληροφορίες, online μίνι μαθήματα, υπάρχουν και βιβλία διάφορα…

Όπως κάποιος πιάνει μια κιθάρα σαν χόμπι και τη γρατζουνάει, έτσι και κάποιος άλλος μπορεί να πιάσει ένα μολύβι και να αρχίσει να σχεδιάζει… και ποτέ δε ξέρεις. Η ουσία είναι να σ’ευχαριστεί αυτό που κάνεις.

Είναι η λίστα των 6 τράκς. Δεν ξέρω ακόμα, ίσως για εξώφυλλο(χωρίς τα γράμματα εννοείτε) ίσως για bootlet.

Ψάχνομαι γενικά, μπορεί αύριο να μην μου αρέσει. Δεν ψάχνομαι δηλαδή, ανώμαλος είμαι αλλά τές-πα .

θενξ για απαντησεις:)
απλα οταν παλιοτερα προσπαθουσα να κανω σκιτσα δεν τα πολυκαταφερνα.για αυτο και δεν ψαχτηκα.παντα μου αρεσε αλλα ποτε δεν μου εβγαινε:(
οποτε θα ηθελα να μαθω καποιες τεχνικες να κινουμαι.παντως αν ξερετε καμια καλη σελιδα που να δειχνει τπτ,στειλτε κανα πμ αν δεν ειναι κοπος.για αρχη:wink:

Καλο ειναι πιστευω να ξερεις λιγο ανατομια,και ας θες να σκιτσαρεις μονο για να περναει η ωρα.Θα δεις τρομερη διαφορα απο την πρωτη στιγμη.Με εμενα τουλαχιστον ετσι εγινε.Kατεβασα τα μαθηματα του τυπου στο βιντεο παρακατω.17gb αλλα αξιζε!