Dream Theater

Πώς κάποιοι πάνε σε πανηγύρια για να χορέψουν Ικαριώτικο, να πιούνε περιπτερόμπυρα και να νοσταλγήσουν τα ρεβύθια που έκανε η γιαγιά τους, ε κάπως έτσι κάθε κυκλοφορία Theater είναι ένα πανηγύρι, μια ευκαιρία να αντικρύσουμε με τα τωρινά μας γυαλιά τον Κώστα Σαφέτη του προγκ μέταλ, την Μαριάνθη Κεφάλα του Μπέρκλεϊ και τη Φαίη Ρουμπίνη των linear γυρισμάτων στα τύμπανα. Μια ευκαιρία να συναντηθούμε στην κεντρική πλατεία και να πιάσουμε την κουβέντα από τη δηλητηριώδη γαρίδα που φταίει για τη φωνή του La Brie. Μακάρι να τα λέμε και στα ΚΑΠΗ για το Metropolis pt4.

7 Likes

Ακούω κάτι από Ηρώδειο πλευρά, στα πλαίσια του Φεστιβάλ Επιδαύρου. Αλλά κρατάω επιφυλάξεις, διότι δεν ξέρω πώς θα χωρέσουν τα σκηνικά των Manowar εκεί. Blood Incarnation είναι οκ με τον χώρο, αν και δεν τους ρώτησαν.

3 Likes

Βρε Blood Incantation λεγονται οι ανθρωποι. Οριστε το γραφει ξεκαθαρα

image

10 Likes

Blood Incarnation :sweat_smile:

1 Like

Ενταξει, εχετε δίκιο. Αλλα εσεις σε αυτό
image
δεν βλεπετε RΝ; Πού να καταλάβω ότι είναι ΝΤ;

Δλδ, αν σε ένα τόσο απλό λογότυπο γίνονται τέτοια λάθη, συγγνώμη αλλά δεν ξέρω τι να πω.

6 Likes

Να σ πω, είπε ο δικός σου “cool logo” ή δεν είπε; ΜΟΚΟ

1 Like

In
image we trust

7 Likes

Θα ηταν τραυματικο παντως να βρει καποιος αιμα στο carnation

4 Likes

Να ήταν incarnation να το συζητάγαμε όντως …

nacho-libre

1 Like

Μέσα στο carnation θα ήταν όντως τραυματική εμπειρία,αλλά τα after effects…σε πάει γαρύφαλλο…

Δοκίμασα με microsoft co-pilot να κανω εναλλακτικα το εξωφυλλο του δίσκου (που δε μου άρεσε καθολου)

better than the original :sweat_smile:

1 Like

Έρχομαι αργοπορημένος να πω πως είχα μια ελπίδα για ένα πρώτο δείγμα (πριν τα εξώφυλλα κτλ) με ένα πιο αισιόδοξο feeling, κάτι πιο φωτεινό. Απογοητεύθηκα.

Λαμπρής κούρασε επίσης.

Αυτά.

Από 1η έως 16η Ιούλιου μια χαρά παίρνει άδεια όποιος θέλει :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Οι Γερμανοί εξάντλησαν τα εισιτήρια για Βερολίνο, Κολωνία, Μόναχο, Στουτγκάρδη και Φρανκφούρτη που θα λάβουν χώρα μέσα στους επόμενους δύο μήνες, οπότε τι πιο φυσιολογικό από το να προσθέσουν άλλες 5 ημερομηνίες για τον Ιούλιο του 2025, σε Βόννη, Ανόβερο, Νυρεμβέργη, Αμβούργο και Λειψία.

Γερμανία - Ελλάδα 10-0 προς το παρόν, θα βάλουμε γκολ της τιμής άραγε στο 93’ ?

Όταν ένα συγκρότημα σαν τους Theater ανακοινώνει εμφάνιση στη Βουλγαρια, είναι “πάρε-βάλε”. Υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά είναι για συγκεκριμένα ονόματα που δεν πολυκάνουν γκελ στο κοινό της χώρας μας (Slash, Godsmack, FFDP, παλιότερα Chris Cornell).

Η μόνη διαφορά είναι ότι εκεί θα παίξουν φουλ σετ, ενώ εδώ λογικά θα έρθουν σε κάποιο φεστιβάλ, με όποιο χρονικό περιορισμό έχει αυτό.

7 Likes

To κομματι γινεται καλυτερο μετα απο τα ακουσματα και δεν το περιμενα. στην αρχη ειπα οκ καλο και τυπικο theater αλλα κατελειξα να το ακουω πολυ παραπανω…

YΓ : το album των Blood Incantation ( ειναι υπερδισκαρος) παει για αγαπημενο μου αυτου του χρονου μαζι με Mother of Millions…

2 Likes