Dream Theater

Το διαβασα ρε ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΔΑΡΕ. Και επαναλαμβανω αυτο που εγραψα :stuck_out_tongue:. Τι να κανουμε τωρα, οι Rush ειναι αλλη φαση. Πολυ σημαντικο ηταν επισης το οτι ηξεραν ποτε επρεπε να σταματησουν.

Το Train of thought ειναι το καλύτερο αλμπουμ των DT !!!

To νέο τραγούδι ειναι τρομερό 9/10 !!

Οι Rush ειναι υπερτιμημένοι !!

Αυτά πιστεύω ! Μπορειτε να αρχίσετε την αποδομησή μου !! :stuck_out_tongue:

1 Like

Τολμηρος, ας κανω την αρχη

Fixxxed :stuck_out_tongue:

Χμ, στις ΗΠΑ/Καναδα ισως ναι, στην Ελλαδα σιγουρα οχι, τους λες και λιγο υποτιμημενους

Τιμιο 7αρι :stuck_out_tongue:

1 Like

Κάπως καλύτερα

2 Likes

Μέχρι 25/7 δεν παίρνουμε άδεια ή φροντίζουμε να είμαστε Αθήνα!

10 Likes

Κατηφόρισαν , μια χαρά

1 Like

Αν δεν κάνω λάθος, το As I Am είναι γραμμένο από τον Petrucci για τον Mike Stone των Queensryche λόγω κόντρας που είχαν στην περιοδεία που ήταν και οι Fates Warning. Επίσης, νομίζω για τους fans είναι το Never Enough από το Octavarium, γραμμένο απτον Portnoy.

1 Like

Καπως, ναι. Υπαρχει και το fan club CD με την εμφανιση απο Graspop της προηγουμενης χρονιας, με αρκετα καλο setlist. Οποτε, ισως να μην ειναι καν της χρονιας του :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Ορθά και τα 2.

Το Never Enough ήθελα να γράψω, δεν ξέρω γιατί έγραψα Panic Attack. Ίσως επειδή αυτά τα δύο τραγούδια είναι καταπληκτικό δίδυμο back to back και τα ακούω πάντοτε μαζί, όπως και τα Mirror/Lie.

Ωραίο δισκάκι το Train Of Thought, αλλά για μένα το λιγότερο καλό των Theater μέχρι να φύγει ο Portnoy από την μπάντα.

Εγω θεωρω οτι το Black clouds ειναι αυτο…

2 Likes

Το άκουσα 3 φορές συνεχόμενες,όμορφο κομμάτι, δεν άκουσα κάτι σούπερ. Με αυτά που διάβασα στη συνέντευξη του Jordan σίγουρα περιμένουμε κάτι καλύτερο.
Μετά μου έβγαλε στα προτεινόμενα liquid tension experiment και άκουσα ολόκληρο το 2.
Καταιγίδα progressive.

2 Likes

Μηπως εννοεις αφου ηρθε ο Λαμπρος και μεχρι να φυγει ο Πορτνοη;

1 Like

Δεν ξέρω τι εννοείς, εγώ λατρεύω τους Dream Theater από το ντεμπούτο τους, το Images and Words, έως ότου φύγει ο Πορτνου

2 Likes

Για πείτε πιθανα μέρη για λάιβ το καλοκαίρι.
Για λυκαβητό δύσκολο πλέον έ;

1 Like

Μικρος.

Kαλλιμάρμαρο

Terra Vibe

Παραλιακά με special guests, εμπλεκόμενους με το As I Am… :wink:.

4 Likes

Queensryche? Καλύτερα Fates Warning όπως το '11, αλλά θα μου πειτε…

2 Likes