Dream Theater

εσυ τωρα ρε φιλε τι μπλεκεσαι? ΣΤΟ ΚΟΤΕΤΣΙ του ΧΟΚΑΜ Ανηκεις?

γιατι? μηπως ΦΟΒΗΘΗΚΕΣ?

μπορω να ερθω και εγω…??

Να ξερεις ΟΜΩΣ. ΕΓΩ ειμαι ο εκλεχτος ΜΑΧΗΤΗΣ του ζΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟυ.

Ένα από τα κορυφαία metal συγκροτήματα , καθώς συνδυάζουν άψογα την τεχνική με το συναίσθημα ( όσοι έχουν αντίρηση ας τσεκάρουν τα Ιmages and Words και Scenes From A Memory ). Mέχρι το Scenes From A Memory έβγαζαν κορυφαία αλμπουμς . Απο εκεί και πέρα δημιούργησαν πολύ καλούς δίσκους όπως τα Six Degrees Of Inner Turbulance , Octavarium , Train Of Thought και το πιο πρόσφατο Black Clouds And Silver Linings , που είναι και αυτό τρομερή δισκάρα . Πιστεύω ότι τα λόγια για την τεχνική κατάρτιση των μελών του συγκροτήματος αυτού είναι περιττά . Είναι αναμφισβήτητα οι σύγχρονοι yes και δεν υπάρχει prog metal συγκρότημα που να μην έχει επηρρεαστεί απο αυτούς. Τώρα το γεγονός ότι πολλοί τους βρίσκουν βαρετούς είναι επειδή δεν έχουν δώσει την απαραίτητη προσοχή στη μουσική τους. Οι Dream Theater απαιτούν πολλές ακροάσεις καθώς η μουσική τους είναι αρκετά περίπλοκη. Πάντως δεν υπάρχει prog fan που να μην παραδέχεται τα Images And Words ,Awake και Scenes From A Memory , γεγονός που δείχνει πόσο μεγάλο συγκρότημα είναι.

:thumbup:

μόλις πήρες ντους πουάντς εκτίμησης.

σε dt related news ο νέος δίσκος του James LaBrie θα προκαλέσει κάποιες εκπλήξεις.
Stay tuned.

το Black Clouds And Silver Linings ειναι δισκαρα αλλα δεν μπορω να το βρω μεσα στο σπιτι…!
ελεος. 3 μηνες το ψαχνω…και μαρεσει που πηρα την εκδοση που ειναι 3 cd…τριπλος ο πονος…:stuck_out_tongue:

:cry:

Ζήλεια ψώρα :frowning:

Σαν τρελογεροι που το σκασαν απο το γηροκομειο, εχουν γεροντικη ανοια και την εχουν δει 20αρηδες :lol:

Περα απο πλακα, πολυ καλη φωτογραφια. Ποσο θα ηθελα να δω αυτο το πακετο, γαμωτο…:frowning:

Θελω και εγωωωωωω:cry:

μια χαρα θα το βλεπαμε λιγα χρονια πριν αλλα ο αλλος πηγε και εσκασε με το κεφαλι και ειδαμε μονο τους theater…αν και δεν μας χαλασε τοσο που έπαιξαν…

Δεν σε πιανω ιδιαιτερα, να σου πω την αληθεια…Πριν ποσα χρονια λες?

2000

rockwave με Maiden, theater & Cradle of filth που τελικά ήρθαν μόνο Theater γιατί οι άλλοι 2 ακύρωσαν και μπήκαν και οι in flames νομίζω…

έκανε 12.000 το εισητήριο και επεστράφη ένα πεντοχίλιαρο με τις ακυρώσεις…καλά πόσο μικρός είσαι ??:smiley:

A καλα…Τοτε ημουν 6 χρονων και ανακαλυπτα τον κοσμο :stuck_out_tongue:

θα κλάψω…:cry:

Eγω δεν μπορουσα να παω στην συναυλια, εσυ θα κλαψεις? Περιεργα πραγματα :stuck_out_tongue:

κλαίω που το 2000 ήσουν έξι ετών και εγώ έγραφα πανελλήνιες…

Σε 1.5 χρονο περιπου, θα σου λεω τι τραβαω για να νιωσεις καλυτερα…Εως τοτε υπομονη :stuck_out_tongue:

αα…δεν ειδα τι εγραψες…
ναι αυτο που λεει ο tylerdurden εγινε…
πηγε και επεσε απο την σκηνη ο gers μερικες μερες πριν το live στην ελλαδα και δεν επαιξαν τελικα…
και οι theater παιξαν 2,5 ωρες…!!