Dream Theater

Και στο τέλος έπαιξαν το “Trooper” με την εισαγωγή στα drums του “Where Eagles Dare”!!! Ήμασταν εκεί :smiley:

στο οποιο trooper εγινε της ΠΟΡΝΗΣ.!!!
αφηνιασε ο κοσμος…

στο trooper χάσαμε τη γη κυριολεκτικά.

Σε theater related - http://www.rocking.gr/review3046.php

:blink:

μαλλον πρεπει να τον ακουσω για να πιστευψω την κριτική…

Να’ναι καλά ο Gers, ακούσαμε Scenes from a memory ολόκληρο ενώ δεν ήταν στο πρόγραμμα! :smiley:
Όπως ήταν η κάθε μπάντα το 2000, σίγουρα προτιμότερο. Άξιο απορίας γιατί οι Maiden δεν ήρθαν να παίξουν χωρίς τον Gers ένα set list βασισμένο στην εποχή που είχαν μόνο δύο κιθαρίστες (και έπαιζαν και πολύ καλύτερα!!!) :-k

Νταξ, καλό ήταν για να ξεχαρμανιάσει ο κόσμος που περίμενε τους Maiden αλλά εγώ θα προτιμούσα Theaterικό κλείσιμο. :roll: Τόσα κομμάτια έχουν! 8)

χμ, κοίτα, ήταν αναπάντεχο και ο κόσμος γούσταρε, οπότε ήταν από αυτές τις once in a lifetime στιγμές.

δεν θα ξεχάσω ποτέ το κλείσιμο του finally free που πραγματικά ο Portnoy είχε πιάσει v διαφυγής.

OH YEAH…!!! 8)

Βασικά απ’τη στιγμή που επέστρεψε ο υπερτιτάνας Smith, o Gers χρησιμεύει μόνο για να παίξει ξύλο στα live με τον Eddie … :stuck_out_tongue:

Δεν έχω ακούσει κανένα album του LaBrie για να είμαι ειλικρινής, ίσως πρέπει να κάνω την αρχή με το Elements of Persuasion …

Πάντως πλάκα πλάκα είναι πολλά τα projects των μελών (ή και πρώην μελών), από πού ν’αρχίσει και πού να τελειώσει κανείς … Chroma Key, Planet X, LTE, OSI, Transatlantic, Gordian Knot, Jelly Jam - Platypus, σόλο δουλειές …

Σε άλλα νέα, πριν μερικές μέρες η μπάντα έπαιξε για πρώτη φορά στο Madison Square Garden. :smiley:
Επίσης επιβεβαιώθηκε διά στόματος LaBrie ότι στις αρχές του 2011 μπαίνουν στο studio για το 11ο άλμπουμ.

Δεν θυμάμαι αν υπάρχει σχετικό θρεντ για τα projects τους. Αν υπάρχει αξίζει να ανοιχτεί γιατί έχουμε πολλά να πούμε. Σίγουρα δεν είναι όλα το ίδιο καλά, αλλά υπάρχουν διαμαντάκια και εκεί μέσα.

http://www.noisecreep.com/2010/07/27/james-labrie-one-more-time-song-premiere/?sms_ss=facebook

εδω το νεο τραγουδι απο το προσωπικο αλμπουμ του labrie!!!

μανα μου τα σπαειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!:band:

πολύ γαμηστερό τραγουδάκι το έχω λιώσει!
ανυπομονώ για τον δίσκο!

^
+10000000! Γουστάρω πολύ και τον συνδυασμό με Melodic Death Metal στοιχεία.

είχα σκεφτεί να γράψω ένα άρθρο, αλλά φοβάμαι ότι θα με διώξουν οι αντιθιατερικοί του site. :lol:

από τα καλύτερα τραγούδια του δίσκου, το opening track.

Μέχρι στιγμής δεν βρήκα το χρόνο να το ακούσω το αλμπουμ. Διάβασα την κριτική του Χρήστου, με ξένισαν αυτά που διάβασα, αλλά το τραγούδι που άκουσα δεν μπορώ να πω πως είναι κακό, μου άρεσε. Πολύ ωραίες μελωδίες, ωραίο ρεφραιν, τα brutal vocals δεν ακούγονται παράταιρα (ελπίζω πάντως να παραμείνουν έξω απο μελλοντικoύς Theater δίσκους βέβαια:roll:)

Aρκεί να νιώσουν κ οι Dream Theater και να αφήσουν τον LaΒrie να γράψει μελωδίες, γιατί τόσο καλό ρεφραίν έχουμε καιρό να ακούσουμε σε δίσκο των DT (και με τον Portnoy να κανει φωνητικά να το χαλάει κι άλλο :p)

καλα μην τρελαθούμε και τελείως ε.
ωραίο refrain αλλά δεν είναι για Theater. άλλο πράγμα θέλουμε από τους Theater.
αλλά και από έμπνευση δεν συγκρίνεται με το refrain του “Rite Of Passage” πχ.

Ήμουν έτοιμος να απαντήσω το ίδιο. Αν και το Rite of passage δυστυχώς αποτελεί εξαίρεση στα δύο τελευταία Theater

Αυτό ακριβώς…
Και δεν είναι λίγες οι στιγμές που εγώ προσωπικά είπα wtf με τις επιλογές στα φωνητικά στους DT (Α Nightmare to Remember πχ). Ο LaBrie και σε προσωπικούς του δίσκους αλλά και στους δίσκους των DT, όταν συνεισφέρει σε μελωδίες στα φωνητικά προκύπτει συνήθως πολύ καλό αποτέλεσμα.

The first original demo of space-dye vest with vocals by Kevin Moore

Α ρε Kevin :frowning: