Dream Theater

το Metropolis 2000 - Scenes From New York DVD είναι διπλό ή μονό??

Μονό, αν δεν μ απατάει η μνήμη μου

ok…thanx.!!
να κάνουμε αύριο μερικές(λίγες) αγορές…

Αυτή τη μπάντα ρε γαμώτο όσο περισσότερο την ακούω τόσο περισσότερο την λατρεύω. Δεν ήταν ποτέ από τους αγαπημένους μου αλλά αρχίζουν να γίνονται!

http://www.rocking.gr/news/Parelthon_apo_tous_Dream_Theater_o_Mike_Portnoy/8080/

[SIZE=“3”]TI ΛΕΕΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ???

ΤΙ ΛΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ ΓΑΜΩΤΟ!!![/SIZE]

__ΕΔΩ δηλώσεις από LaBrie για το μέλλον των θίατερ (και για portnoy).

__ΕΔΩ δηλώσεις για τον Πορτνόυ… (στο ποστ 128 τα links)

__…επειδή αυτά που λέει είναι λίγο… κάπως, ας σχολιαστούν οι δηλώσεις περί Mike στο θρεντ που σας πάει το link, ας σχολιάσουμε μόνο εκεί που είναι και το κατάλληλο/ειδικό θέμα, μη το κάνουμε εδώ flame… αφήστε, κι εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην γράψω εδώ… 8.000 λέξεις!! :lol: :stuck_out_tongue:

Το ότι αντιστέκεσαι ΕΣΥ τόσο σθεναρά στο να γράψεις σεντόνι είναι πρωτοφανές … :stuck_out_tongue:

edit: ΕΛΑ ΡΕ ΜYUNG ΤΡΕΛΑ, ΧΩΣΟΥ. :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω αν είναι σωστό να το ποστάρω σε αυτό το θέμα, αλλά ο καινούριος δίσκος του LaBrie τα σπάει πραγματικά…Μην περιμένετε προγκ, αλλά τραγούδια σε “κανονική” διάρκεια, που σου κολλάνε στο μυαλό. Και φοβερή παραγωγή και απόδοση απο όλα τα μέλη της μπάντας.

[SIZE=“3”]John Myung on being named greatest bassist of all time: “This is very heavy”
[RIGHT][click on it][/RIGHT]
[/SIZE]

__Στο λινκ υπάρχει συνεντευξή του, καθώς πρόσφατα σε poll βγήκε ο καλύτερος μπασίστας όλων των εποχών (και μάλιστα στην τρίτη θέση ο προσφάτως αποθανών μπασίστας των ΣλιπΝΟΤ -μεγάλα γέλια, ακόμα πιο μεγάλα από λίγες μέρες πριν που βγηκε ο ντράμερ τους πρώτος/μεγαλύτερος ντράμερ όλων των εποχών -ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ #-o).

__Πολύ μεγάλη (και υπερβολική) τιμή, ευτυχώς παραθέτει μία πολύ down to earth συνέντευξη ο Myung. Αναφέρει και διάφορα για το μέλλον των Dream Theater, για το τι ψάχνουν σε έναν νέο ντράμερ, καθώς και για την αποχώρηση Portnoy -αλλά, τα 'παμε, αυτά ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ (click) (ποστ 132). :stuck_out_tongue:

δάκρυα συγκίνησης. το άξιζαν έστω και τώρα ένα εξώφυλλο σε τέτοιο περιοδικό.:cry:

Άσε μας ρε Outshined με τους Dream Theater σου!

SPOILERυ.γ.: ωραίο το εξώφυλλο…αλλά ελπίζω να βοηθάει η δημοσιότητα σε τέτοιες φάσεις και όχι το ανάποδο[/SPOILER]

SPOILERυ.γ. νάμπεγ του: ποιανού μήνα είναι το τεύχος?[/SPOILER]

december λέει…

edit για το από κάτω…ο Outshined θα μας πει…

Nαι το είδα και αυτή είναι η απορία μου…απλά δημοσιεύθηκε το εξώφυλλο νωρίτερα? Κυκλοφορεί ήδη τεύχος Δεκεμβρίου? Ούτε καν Νοέμβρη έχουμε ακόμη.

αυτές οι εκδόσεις είναι καταπληκτικές. Μακάρι να τις έβγαζαν με μεγαλύτερη συχνότητα…

η ειδική αυτή έκδοση του classic rock ξεκίνησε με τη λογική να βγαίνει κάθε 3 μηνες και λόγω της εξαιρετικής ανταπόκρισης έγινε κάθε 2 μηνο (από 4 τεύχη ετησίως σε 6).

το εν λόγω τεύχος στην ουσία είναι Νοεμβρίου - Δεμεβρίου (υποθετω λέει Δεκεμβρίου για τυπικούς λόγους). Κυκλοφορεί στην Αγγλία στις 3/11, εδώ θα έρθει μετά από 10-15 μέρες σε περίπτερα και κέντρα τύπου.

Στους συνδρομητές όπως σε εμένα κανείς δεν ξερει αν και πότε θα έρθει. Τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους. 20 ? για ένα τεύχος (που κάνει στην Ελλάδα) είναι πολλά.

Δε σε χάλασε :p.

Danke schön:)

Ε θα το αναζητήσω την κατάλληλη στιγμή. Πάντως τώρα που ξανακοιτώ το εξώφυλλο έχει συνεντεύξεις με απίστευτα ονόματα και μεταξύ τους και η Sandy Denny(μα που τη θυμήθηκαν οι απίστευτοι)8O…Παράφορα ερωτευμένος με τη φωνή της:oops:

[B][U]Εδώ[/U][/B] μπορείτε να δείτε κάτι που πιστεύω κανένας fan των Dream Theater δεν θα περίμενε να δεί ποτέ. Είναι η πρώτη live εκτέλεση του Space-Dye Vest.

Μεγάλη dreamtheater-ική στιγμή, αλλά περίμεναν να φύγει ο Mike για να το παίξουν; έστω και σε τέτοια φάση.