Dream Theater

3 Likes

2 Likes

4 Likes

μάλλον είχαν τον ίδιο δάσκαλο

Τι ακριβώς λέτε σε ποστ προσπάθησες να βγάλεις το St Anger καλό δίσκο ενώ είναι για πέταμα. Το ίδιο το reload. Να μην μιλήσω καλύτερα τους υπόλοιπους έτσι Lars ούτε με αίτηση πλέον δεν μπορεί να παίξει drums Hammet κοντά 30 χρόνια ο δημόσιος υπάλληλος ανεπνευστα σόλο πλέον όπως και στο τελευταίο δίσκο. Η διαφορά των Dt είναι ότι δεν έβγαλαν ποτέ δίσκο σαν το St Anger η πείραμα για γέλια όπως το Lulu. 20 έκαναν να βγάλουν δίσκο της προκοπής εκεί τελειώνει.

oct2008
Ότι χειρότερο

1 Like

Για να τελειωνουμε με μακροσυρτες απαντησεις, το Reload ΓΑΜΑΕΙ οτι εχουν βγαλει οι Dream Theater απο το 2002 και μετα.

you-have-a-dream-keep-dreaming

Το reload γαμαει με τον κωλο.
Μόνο ότι σε 1.5 χρόνο βγάλαν six και train νομίζω τα λέει όλα.
Οι Dt μέχρι το black είναι όλα δισκαρες!!!
Όπως και Metallica μέχρι το black από και πέρα χεστα…

Το “Κεφάλι Γεμάτο Χρυσάφι” τα γαμάει όλα, οπότε σταματήστε λίγο τις συγκρίσεις.

1 Like

Τα γαμάει όλα με τον κώλο το “κεφάλι” με το κεφαλι τα γαμάνε όλα τα 9 πληρωμένα

Το επίπεδο της συζήτησης έχει ανέβει σε δυσθεώρητα ύψη, μένει να δούμε όταν θα πέσει αν θα προσγειωθεί με… τον κώλο ή το κεφάλι!

7 Likes

Τόσο μπλα μπλα… Και μηδενική ουσία.

1 Like

αυτο σκεφτηκα και εγω οταν το διαβασα

συγνώμη αλλά σύμφωνα με όσα γράφεις… πριν από 22 χρόνια δεν ξεκίνησες… αλλά σταμάτησες να ακούς dream theater

1 Like

Οχι, πριν 22 χρονια ξεκινησα να ακουω Dream Theater, και μου αρεσαν ολοι οι δισκοι μεχρι και το 2009 λιγοτερο ή περισσοτερο. Απλα οι δισκοι της προηγουμενης δεκαετιας μου φαινονται ολοι πολυ κατωτεροι των δισκων της προ-προηγουμενης δεκαετιας.

Δε θυμάμαι αν η μέρα που έπαιξαν τον σημαντικότερο δίσκο Maiden ήταν η πρώτη ή η δεύτερη αλλά σε εκείνη πήγα. Βασικά θυμάμαι ότι έχω το λευκό εισιτήριο με τη μαύρη φωτό μπάντας.

Επίσης αν θυμάμαι καλά δεν ήταν ασφυκτικά γεμάτο το Ρόδον εκείνη τη μέρα. Φοβερό σετλιστ, χάσαμε και το χειρότερο κομμάτι που είχαν βγάλει μέχρι στιγμής (το είχαν παίξει την πρώτη μέρα) οπότε όλα καλά. Βέβαια χάσαμε και το καλύτερο κομμάτι που έχουν βγάλει ποτέ (Learning to Live) αλλά το είδα, έστω, σε άλλη συναυλία τους.

Edit: λάθος μου, δεν έπαιξαν το You not me εκείνη τη μέρα.

Η δευτερη ηταν. Πετυχες και Surrounded δηλαδη. Το γραφω και ανατριχιαζω.

Αν και απορουσα μεχρι το edit ουτως ή αλλως, τα 6-7 χειροτερα τραγουδια των Dream Theater απο το 1989 εως και το 1999 ειναι στο ντεμπουτο τους, μονο το Ytse Jam σωζεται, για προφανεις λογους :sunglasses:

Τρομερα σετλιστς και τις δυο μερες τοτε, τοτε δεν το ειχα μετανιωσει καθολου που δεν ειχα παει την δευτερη μερα, τωρα που βλεπω το σετλιστ σκεφτομαι οτι θα επρεπε να ειχα παει και να ειχα φυγει πριν παιξουν Maiden.

Το You not me ειναι μεσα στα 2-3 πιο αγαπημενα μου απο το Falling παντως…

2 Likes

Εμενα ειναι κατω απο τη μεση στα του FII.