Dream Theater

Σε κάνα 2 μήνες θα δεις στον ύπνο σου ότι αγόρασες το Falling Into Infinity τώρα , πες για ποια άλλη μπάντα θέλεις να σου κάνουμε inception

6 Likes

:laughing:

Το Falling το έχω, κάτι αλλο θα βρεθεί. Θα ενημερώσω.

4 Likes


Καλησπέρα φρεντς

21 Likes

Καλησπέρες αγαπητέ

3 Likes

bacf31e5-79dd-42b9-928a-bef86c70fdb1

4 Likes
10 Likes

Καλά το πάει

5 Likes

https://x.com/dreamtheaternet/status/1828853262046421275

1 Like

Καλα, το I&W το εχουν σε μονο LP οι σκιτζηδες;

1 Like

Κι εγώ που έχω το Awake και το Scenes βινύλια τι κάνω; Είναι ίδιες εκδόσεις or what;

Το A change of seasons?

1 Like

Βλέποντας αυτή την (μάλλον) ανούσια επανέκδοση, σκέφτομαι ότι οι DT πρέπει να είναι από τα λίγα συγκροτήματα που δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με το remastering του back catalogue, διανθισμένο με bonus tracks κλπ., ειδικά μετά την επιστροφή του Portnoy φαντάζομαι υπάρχουν άπειρα πράγματα στο αρχείο του που μπορούν να συμπεριληφθούν.

Αν εννοείς σε βινύλια τότε ναι, και καλά έκαναν (μέχρι τώρα)… Γιατί να κυκλοφορήσουν την μουσική του σε αυτό το κατώτερο φορμάτ ήχου? Για τα φράγκα θα μου πεις.

Κατά τα άλλα οι δύο ντουζίνες Lost Not Forgotten που έχουν στο Spotify είναι από τα πιο τίμια πράγματα που έχει κάνει οποιαδήποτε μπάντα.

Μα κι αυτά τα κυκλοφόρησαν σε βινύλια.

Όσον αφορά το ανούσια να πω ότι τα άλμπουμ των dt πάνε από 150 έως 200€ το καθένα στην αγορά σε βινύλια. Τώρα με την επανέκδοση μπορούμε να τα πάρουμε κι όσοι τα είχαμε μόνο σε cd, χωρίς να χρειαστεί να πουλήσουμε το χωράφι στο χωριό!

1 Like

Remaster δε χρειαζεται κανένα άλμπουμ (περαν του When Dream And Day Unite που είναι ούτως η αλλως κακή η παραγωγη).
Bonus tracks σχεδον ολα εχουν βγει απο τα bootleg series της μπάντας, γενικά δεν υπάρχει τόσο υλικό που να μην έχει μπει σε δίσκο. Κυρίως την εποχη του Falling Into Infinity έγραψαν περισσότερα κομμάτια, που έχουν κυκλοφορήσει κι αυτά μεσα απο τα bootleg series.

5 Likes

2500 κομματια μονο παγκοσμιως διαβασα. Αρα δε θα τα παρετε ολοι :stuck_out_tongue:
Καποιοι θα πουλησουν χωραφια!

Αυτο χρειαζοταν re-record, οχι re-master, αλλα ειναι πλεον πολυ αργα.
Επρεπε να γινει οταν η φωνη του Λαμπρι την παλευε ακομα.

Αν περισσευουν χωραφακια και δεν προλαβετε τις 2500 κοπιες, στειλτε ΠΜ για το ιματζις σε οριτζιναλ εκδοση και αριστη κατασταση.

Το κορεατικο;

Γιατι εισαι τετχοιος τωρα. Το καλο, το ευρωπαϊκο, το ελληνικο, το οριτζιναλ. Αν δεν εχεις χωραφι με ελιες (αυτες μου λειπουν), μπορεις να σωπασεις για παντα.