Dream Theater

Εχω το Awake, οποτε ειμαι καλυμμενος :stuck_out_tongue:

2 Likes

Αν δεν ημουν παντρεμενος, θα ενωναμε τις περιουσιες μας. Θα αγοραζαμε τη μιση Πελοποννησο με αυτα τα δυο. Ατυχια.

Ανταλλαζεις μπολικο τυρι με ελιες δηλαδη, καταλαβα…

Εγω ειμαι επενδυτης μεγαλε, δεν ξερω τι ειναι αυτα που μου λες.

Βαλε να ακουσεις το Images και απο βινυλιο κιολας μαλιστα, και θα απλωθει η τυροσαλατα στον αερα οταν παιξει το Another Day…

Εχω και τα αλλα δυο, ξανασκεψου το :joy:

1 Like

Τα είπαμε πρόσφατα με τον Jordan παρέα με @Outshined , ο ενθουσιασμός ειναι έκδηλος

11 Likes

Το θέμα ήταν να τους βλέπαμε λάιβ χωρίς να ξενιτευτουμε

Με κάποιον αξιοπρεπή διοργανωτή και σοβαρό χώρο

1 Like

22 Μαρτίου θα αφήσω τα κόκαλα μου στο Radio City Music Hall.

Κλείσιμο περιοδείας, στην πόλη τους, αν αυτό δεν είναι special show δεν ξέρω ποιο θα είναι.

Τρέμω στην ιδέα της τιμής των εισιτηρίων, η οποία λογικά θα είναι στο θεό. Από τις ελάχιστες φορές που τι να κάνουμε, θα τα δώσουμε. Μακάρι να είναι μόνο ένα 100αρι κι όχι παραπάνω.

9 Likes

Μιας και πιάσαμε τις επετείους, ας θυμηθούμε ότι σαν σήμερα κυκλοφόρησε το…

…το οποίο ανακληθηκε άμεσα και ξαναβγήκε λίγο αργότερο με αλλαγμένο εξώφυλλο, για τον ίδιο λόγο που απαγορεύτηκε τότε στις ΗΠΑ να παίζονται δημοσίως κομμάτια σαν το… Safe in New York City των ACDC!

9 Likes

27 χρονια. Λιγα λογια εδω περα, και καποια στιγμη πιο πολλα λογια στο με λιγα λογια.

  • New Millenium - 3 χρονια μπροστα απο την εποχη του ο τιτλος, 30 χρονια μπροστα η μουσικη.

  • You Not Me - Τρελο groove, heavy riff, οριακα "λοουνταδικο, και ναι, καλυτερο απο το You Or Me

  • Peruvian Skies - Ενα απο τα καλυτερα τους 5 τραγουδια και 5 καλυτερα σολο του Πετρουτσι

  • Hollow Years - Μοναδικο και ανεπαναληπτο, με στιχαρες. Απο τις πιο εσωστρεφεις στιγμες τους.

  • Burning My Soul - Μαλλον το πιο χεβυ του δισκου, πολυ πιασαρικο και πωρωτικο

  • Hell’s Kitchen - Το πιο μελωδικο τους instrumental, μακραν το αγαπημενο μου

  • Lines In The Sand - Ακομα ενα απο τα 5 καλυτερα σολο του Πετρουτσι, φανταστικο 12λεπτο

  • Take Away My Pain - Σαξοφωνακι, υπεροχο σολο Πετρουτσι ξανα, στιχαρες, what’s not to love?

  • Just Let Me Breathe - Η δισολια και μονο το ανεβαζει στο πανθεον, υπεροχα πιασαρικο

  • Anna Lee - Η αδυναμη στιγμη του δισκου, αν εισαι αμπαλος. Τραγουδαρα που θυμιζει Queen.

  • Trial Of Tears - Υποτιμημενο αριστουργημα, αψογος τροπος να κλεισει ο δισκος.

ΥΓ. Derek Sherinian > Jordan Rudess any given day, sorry not sorry

12 Likes

Σατανάάάά :joy:

1 Like

Οχι απλα οποιαδηποτε μερα αλλα οποιοδηποτε δευτερολεπτο…

4 Likes

Copenhell τον Ιούνιο βλέπω…
Release ακούει;;;;

To παράκαναν λίγο με το photoshop - αλλά η πρώτη “κανονική” φωτο μετά το reunion

11 Likes

Πότε θα ακούσουμε κάτι άραγε;

1 Like

XAXAXAA…

Τι λίγο, μόνο η Δανάη Μπάρκα και η Κατερίνα Ολοκαίνουργιου λείπουν…

4 Likes

Πιστευω οτι στις επόμενες λιγες εβδομάδες θα έχουμε κάποιο δειγμα

1 Like

Για κάποιο λόγο πιστευω οτι δε θα εχουμε κατι πριν το 25, μακάρι να βγω ψεύτης.

Για παμε σιγα σιγα.

Βγηκε η πρωτη κανονικη φωτο πριν λιγες μερες.

Χθες ανεβασε ο Πορτνοη φωτογραφια απο το νεο του σετ στα τυμπανα.

Βγαινει δειγμα απο μερικες μελωδιες στα πληκτρα τωρα και λεει something’s brewing.

Λογικα θα εχουμε νεα μουσικη μεσα στο 2024, και μιας και η περιοδεια ξεκιναει σε 3 βδομαδες απο αυριο, προβλεπω πολυ συντομα να παρουμε κατι.

4 Likes