Dream Theater

Μην το ακουσεις κι αλλο γιατι θα ανεβει πιο πανω, ειναι τελεια η θεση του στο 8 της λιστας σου με 8/10 βαθμο! :stuck_out_tongue:

1 Like

Πραγματι, καλη θεση για 8ο χρονικα δισκο της μπαντας :stuck_out_tongue:

2 Likes

Θα ακούσουμε κάτι νέο σύντομα;
https://x.com/dreamtheaternet/status/1842565950966583545?s=46&t=grxJWTsT8tTkFaEpmnxXlw

3 Likes

Τον ΛαΜπρί ν’ ανακοινώνει κι αυτός την υποψηφιότητά του για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ μ’ αυτό το μπλουζάκι που φοράει…

6 Likes

Ετσι φαινεται!

2 Likes

Απο τους πιο αναμενομενους δισκους

3 Likes

Απλά έκλαψα :joy:

The One Who Helps to Set the Green Sun :green_heart: :sunny:

3 Likes

Καθαρή εικασία, ανακοίνωση την επόμενη Παρασκευή.

Ίσως και πιο νωρίς. Βλέπω καθημερινή κινητικότητα. :sweat_smile:
Redirecting...?

2 Likes

Αλφαβητικά πάει λογικά το πράγμα… Αύριο Πετρουτσι, μεθαύριο Πορτνοι, Τετάρτη Ρουντες, και Πέμπτη το νέο single

3 Likes

Τώρα που είπες το αλφαβητικό, σκέφτηκα ότι όλοι σχεδόν ξεκινάνε από J

John
John
James
Jordan

Και οι ντράμερ σταθερά Mike!

2 Likes

Technically ο LaBrie είναι Kevin αλλά χρησιμοποίησε το δεύτερο όνομα για να μην έχει το ίδιο με τον Moore όταν ήρθε στους Theater

3 Likes

Δεν τον χάλασε που ο Moore έφυγε μόλις 3 χρόνια μετά :joy:

Είναι ευγενικοί οι Καναδοί. Αυτός είναι και αρνάκι (πάσα για Παντελή)

2 Likes

Double Post αλλα δεν γινοταν να μην το ανεβασω:

Τελικη τιμη μετα απο φορους και χρεωσεις και μαλακιες $115.
Αγορασα και ασφαλεια σε περιπτωση που δεν μπορω να παω με $10.
Αν ακυρωσω επειδη θα ερθει πρωιμα το μωρο, θα παρω πισω ολοκληρο το ποσο των $115.
Ελπιζω να μην γινει βεβαια κατι τετοιο, και να παραβρεθω σε μια ιστορικη συναυλια.

12 Likes

Τους έχω δει πάνω από 11 φορές, δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα παω η όχι…Πραγα 60 υρώ αρένα εχει

1 Like

5 Likes

Όντως πάμε αλφαβητικά.
Redirecting...

4 Likes

Ωπ δεν πάμε αλφαβητικά!

1 Like

Συναγωνιστές, Παρασκευή είναι μεγάλη μέρα!

ΥΓ φύγετε τελείως από το Metropolis pt3 επειδή ανοίγουν τα μάτια! Αυτά από εμένα!

4 Likes

Plot Twist πάνω στο Plot Twist:

Πάμε όντως αλφαβητικά, αλλά με τα μικρά ονόματα :sunglasses:

  1. James
  2. John M.
  3. John P.
  4. Jordan
  5. Mike

Πανό αποπανω, πες μας τι ξέρεις. Έχει ακούσει το ελληνικό φαν κλαμπ το single? Συνήθως έτσι πάει…

Fun fact:

Κάποιοι είχαν βρει και τον μπελά τους μάλιστα τον Δεκέμβριο του 2001, όταν κάποιος έξυπνος από το Greek fan club είχε παίξει στο ραδιόφωνο το The Test That Stumped Them All (που το είχαν πάρει ως προμο) πριν κυκλοφορήσει έστω και ΜΙΑ ΝΟΤΑ από τον δίσκο από τους ίδιους τους Dream Theater. Είχαμε πάει τότε στα επίσημα φόρουμ της μπάντας κάποιοι Έλληνες και είχαμε γράψει ότι το τραγούδι είναι πολύ μέταλ και οτι γαμάει, και το είχε διαβάσει ο Portnoy. Δεν χρειάστηκε πολύ για να καταλαβει ότι την μαλακία την είχαν κάνει από το fan club στην Ελλάδα. Αναρωτιέμαι πόσα fucking θα έχωσε στο υπερατλαντικό τηλεφώνημα .

Χμμμμ ίσως μετά από αυτό το fun fact να μην σου δίνω και μεγάλο κίνητρο να πεις κάτι αν ξέρεις κάτι :joy:

ΥΓ. Εγώ πάντως θα γουσταρα τρελά Metropolis pt.3 στο μέλλον. Κι ας μην είναι αυτό το άλμπουμ, το οποίο πρέπει να είναι δήλωση. Ας είναι το επόμενο.