Dream Theater

Παιξαν τετοια σκηνικα; καλη φαση :stuck_out_tongue:

για metropolis 3 το σκεφτομαι κ εγω κ ο θελω πολύ αλλα όχι ακόμα. μου φαινεται σχεικά μικρό το χρονικό διάστημα που ειναι στο studio για να γραψουν κάτι τέτοιο, άσε που πιστευω θα παίξουν σε πιο safe φόρμες λογω reunion.

2 Likes

Δεν υπάρχουν πλέον επίσημα fan club, και σίγουρα δεν έχει βγει κανένα τραγούδι προς τα έξω.

1 Like

Για τραγούδι δεν ξέρω, αλλά τίτλος άλμπουμ, πόσο και τι κομμάτια, χρόνοι, ύφος μουσικό και στίχοι, υπάρχουν εκεί έξω, για λίγους. Για αυτό και είπα ότι δεν έχει σχέση με pt3 η θεματολογία.

Γράψτα εδώ τότε όλα, και θα δούμε σε λίγες μέρες αν έχεις δίκιο :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Κατόπιν εορτής δεν μετράει φυσικά. Και ποιοι είναι οι λίγοι?

Στο Reddit διαβάζω ότι τα βίντεο είναι ανάποδα. Αν παρατηρήσεις τον καπνό, στην αρχή υπάρχει ενώ στο τέλος όχι. Συνεπώς δεν ανοίγουν τα μάτια αλλά τα κλείνουν. Και υπάρχει φημολογία ότι το album (ή το single θα πω εγώ) έχει να κάνει με τον ύπνο.

Δηλαδη θα τρολαρουν τον @QuintomScenario που σε λιγο καιρο θα χτυπαει γερμανικο για να κοιμιζει την κορη του ε; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Images and Words pt.2 - Don’t Wait For Sleep Anymore

5 Likes

Πότε έρχεται η κόρη @QuintomScenario; Εγώ την περιμένω Φεβρουάριο :slightly_smiling_face:

9 Likes

29 Μαρτιου θεωρητικα.
22 Μαρτιου εχω Dream Theater στο Radio City Music Hall.

Αν ερθει μια βδομαδα (ή παραπανω) νωριτερα απο οταν πρεπει, θα εχουμε τον πρωτο μας καυγα και θα γινω κι εγω οσο ροζ θα ειναι αυτη απο τα νευρα :stuck_out_tongue:

EDIT: Τωρα καταλαβα οτι περιμενεις κι εσυ κορη!! Συγχαρητηρια :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

5 Likes

Close your eyes and begin to relax…

1 Like

Λίγοι είναι το τμήμα επικοινωνίας της μπάντας. Αυτοί οι λίγοι λοιπόν προτείνουν να ασχοληθούμε με την παραυπνια, το AVFTTOTW, το SC, το TOT, το LTE3, το Terminal Velocity και όλο αυτό να μην διαρκεί παραπάνω από 71 λεπτά.

Άντε να έρθει η Παρασκευή…

2 Likes

Ίσως πέσετε πάνω στο leak του τίτλου του τραγουδιού και το εξώφυλλο. Πολύ μαύρο γενικά το θέμα και έτσι είναι και όλο το άλμπουμ.
Στο εξώφυλλο του single νομίζω είναι το κορίτσι του Images & Words, ( όπως και στο VOL1 του box set με τα βινύλια )… σε μια πιο άσχημη κατάσταση!!

:slightly_smiling_face:

:100:

:face_vomiting:

:dizzy_face:

:heart_eyes:

Θα ήταν φανερή υπερβολή αν ήταν 74 λεπτά :rofl:

2 Likes

Awake 75
Falling 78
Scenes 77
Six Degrees 96
Octavarium 75
Systematic 79
Black Clouds 75
Dramatic 77
Astonishing 130

Να υποθέσω ότι αναφερόμαστε στο single έτσι??? :rofl: :rofl: :rofl:

3 Likes

130 λεπτά MΑΛΑΚΙΕΣ :joy:

Γιατί νόμιζα ότι ήταν 74 μαξ τα cd?
Eίμαι μια τεχνολογία πριν

1 Like

Αύριο θα ανακοινωθεί η φάση, με το πιο μαύρο εξώφυλλο στην ιστορία της μπάντας!! Μαύρο όχι χρώμα… στην ψυχή!! Σοκ!!!

1 Like

5 Likes