Dream Theater

Εχω ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα. Το ακούω στο φτερό σε ένα iPad γιατί είμαι δουλειά. Ριφ δαιμονισμένο στην αρχή. Ή παραγωγή σε iPad από Apple Music είναι εντυπωσιακή, φαντάζομαι στο σπίτι τι θα ακούσω. Θα επανέλθω το βράδυ

Εχω αρχισει να πιστευω οτι οι Dream Theater δεν ειχαν ποτε αισθητικη και μαλλον τη φανταζομουν - οντας καμμενος καποτε :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

Καλο αλλα τι 10 λεπτα μωρέ μαλακες, κάποτε είχαμε χρόνο για ψωλαρισμα τώρα που να τον βρούμε; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Σε γενικες γραμμες πάντως ειναι ωραιο

2 Likes

Το εξώφυλλο είναι πάρα πολύ κακό, πιθανότατα το χειρότερό τους.

Το τραγούδι το βρίσκω εξαιρετικό σε σημεία, και γενικά πολύ καλό.

Ο Mike έφερε πάλι περισσότερη ζωή με το drumming του.

Τώρα για όσους δεν τους κάνουν οι Theater, υπάρχουν και οι Blood Incantation.

4 Likes

Εξώφυλλο parasomnia > A View / Distance / Astoshiting / Dream Theater κι ίσως κι από άλλα, αλλά ας μείνουμε στα σίγουρα

Ωραία εισαγωγή, ωραίο το αργό ριφ, μέτριο το πιο γρήγορο (αυτό που ακούγεται διάσπαρτα σε διάφορα σημεία), μέτριες φωνητικές γραμμές με κάποια όμως ωραία σημεία (συμπαθητικό ρεφρέν πχ), ωραίοι οι περισσότεροι αυτοσχεδιασμοί μετά (εκεί στο 07.00-07.30 πχ γίνονται ωραία πραγματακια), ωραίο κλείσιμο.

Μάλλον θετικό πρόσημο με τρεις ακροάσεις.

Η παρουσία του Πορτνοη αναμενόμενα το ανεβάζει ένα επίπεδο

1 Like

Και γιατί μας ειρωνεύεσαι παρακαλώ, εμας τους bloodincantation-ικους;;

1 Like

Αγαπάω Θιατερ, αλλά οι πιθανότητες να βγαλουν καλύτερο δίσκο από τον φετινό των B.I. είναι σαν να βάζεις σουτ από το ένα καλάθι στο άλλο :stuck_out_tongue:

1 Like

5 Likes

Δεν ειρωνεύομαι.

Δεν έχω καταλάβει καν τον ντόρο για το B.I.

Οπότε, θα προτιμήσω το τετριμμένο prog των Theater.

1 Like

9 Likes

Ε τότε γιατί μας φωνάζεις στο thread των Theater; Σας πειράξαμε;!

2 Likes

Blockquote

Μη ειρωνικα και παλι αλλα μονο τετριμμενο; Και τυρι τριμμενο ειναι. Τους αγαπαμε αλλα η αληθεια να λεγεται.

Ειναι ενα αφορητα safe συγκροτημα εδω και πολλα χρονια που εχει ορισει ομως πολλων το μουσικο γουστο ή εστω βοηθησε πολυ ωστε να διαμορφωθει αυτο. Σεβασμος και κριτικη ομως πανε χερακι.

Χαιρομαι που επανηλθε ο Πορτνοϋς και ας ακουσουμε κατι που εστω θα μας κανει να χαμογελασουμε. Να συγκλονιστουμε πολυ χλωμο.

2 Likes

Ποιον φώναξα; Μήπως ήσασταν ήδη εδώ;

Επίσης, δεν το λέω ειρωνικά. Τετριμμένο είναι. Δεν μου είναι απαραίτητο το να είναι κάτι ρηξικέλευθο. Το ότι παίζουν καλά αυτό που παίζουν, μου αρκεί.

2 Likes

σταματα-σταμάτα

Dream Theater - Gojira - Manowar - Blood Incarnation στο Release στις 19 Ιουλίου.

Το αφήνω εδώ και τα ξαναλέμε.

6 Likes

Συγνωμη αν σε κουρασα ρε.

1 Like

Ξέρω που παρκάρουν τις Λαμποργκίνι - Πριους - Μίνι Κούπερ - μαύρο βανάκι χωρίς πινακίδες τους

1 Like

When_Dream_and_Day_Unite

6 Likes