Dream Theater

Αφού κατάφεραν οι Blood Incantation να τρυπώσουν στο thread των Dream Theater, σημαίνει πως έχουν πονέσει πολύ κόσμο!!

Next challenge: το thread των Paradise Lost.

6 Likes

Βαζω να ακουσω, για να πονεσουν τα αυτια ακομα ενος!

2 Likes

Εμφανίζεται πολύς πόνος στο εν λόγω thread ανά καιρούς…

1 Like

Ρε σεις μη σπαμάρετε περί Blood Incantation κόσμο που εμφανώς δεν τον αφορούν!

1 Like

Ο κόσμος που δεν τον αφορα το ξεκίνησε!

1 Like

Χαχαχαχα ναι ισχύει αλλά συνεχίζεται κι απ’ τις δυο μεριές!

Να δες ας πούμε ο Κουίντομ διάβασε, ξαναδιάβασε, ξαναματαδιάβασε για Blood Incantation, ε εκνευρίστηκε και σου λέει “έτσι είστε ρε μουνιά, τώρα θα δείτε, θα τους βάλω να ακούσω για 2 λεπτά και θα 'ρθω να σας τρίψω στη μούρη πόσο ΓΤΠ είναι οι Blood Incantation, όπως μου είπαν τα άριστα προπονημένα στο extreme metal αυτιά μου”. Πολύ απρόβλεπτη εξέλιξη. Είναι σαν να γράφει ξανά και ξανά κάποιος στο death metal thread “ακούστε λίγο Sabaton ρε μλκες να ξεκουφαθείτε”.

4 Likes

Απιστευτο headcanon :sweat_smile:

Τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβη, αλλα εδω μεσα γουσταρετε γενικα να φτιαχνετε σεναρια, οπως ας πουμε οτι οι Theater ειναι overrated και αλλα τετοια γλαφυρα :stuck_out_tongue:

Καποιος ειχε πει παντως οτι οι Theater δεν “τολμουν” να βαλουν για παραδειγμα σημεια Tangerine Dream στην μουσικη τους και παιζουν safe… παλι καλα θα πω εγω.

26 Νοεμβριου Blood Incantation στη Νεα Υορκη, να παω?
Παιζουν σε ενα venue που λεγεται Elsewhere, τυχαιο? Μονο $34

Thank God…

Ειλικρινης απορια, εισαι σε ηλικια μεγαλυτερη των 18 χρονων και σε ενοχλει αν καποιοι δεν γουσταρουν την μουσικη που γουσταρεις? Τρελα θεματα ανασφαλειας, οχι αστεια ε?

Relax. Για σένα το λέω το ευτυχώς.

Είναι 100000% βέβαιο ότι θα ήθελες να ξεριζώσεις τα αυτιά σου αν άκουγες Blood Incantation.

2 Likes

Γι αυτο και δεν χρειαζεται να βαλω :stuck_out_tongue:

1 Like

Α και ανασφάλειες προφανώς και έχω (γενικά, όχι απαραίτητα σε σχέση με τη μουσική) όπως και όλος ο κόσμος έχω την εντύπωση, είτε το παραδέχεται είτε όχι.

1 Like

όντως ; Absolute Elsewhere λέγεται και ο νέος δίσκος , ωραία σύμπτωση :rofl:

Ερώτηση για Blood Incantation . Έχουν αλλάξει ύφος με τον νέο δίσκο ; Γιατί αν παίζουν ακόμα τεχνικό death metal με κάποια prog στοιχεία όπως το προηγούμενο ( που είναι δισκάρα για το είδος ) , δεν υπάρχει πραγματικά καμία μα καμία επαφή με DT για να αναφέρονται σε κανένα παράδειγμα

Θα γίνεις κ μπαμπάς οπότε δεν υπάρχει λόγος να πετάς τα λεφτά σου. Εκτός αν θέλεις να πιεις μια μπύρα που κοστίζει 34$ σε 30 δευτερόλεπτα…τόσα υπολογίζω να αντέξεις :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes
  1. Τους ανεφερε συντακτης Rocking στο θρεντ, ισως γιατι του ειχαν πρηξει με τους BI
  2. Μετα εγινε τζερτζελες γιατι οι αποψεις για τους BI ειναι αρκετα πολωμενες, οπως συχνα συμβαινει
  3. Σημερα τους ανεβασε ο Portnoy στα social και επαινεσε τον δισκο τους, ως υποψηφιο δισκο της χρονιας

Δε θελει και πολυ. Πραγματικα κανενας μα κανενας λογος να μιλαμε για τους BI σε αυτο το θρεντ, εγω απλα απολαμβανω το χαος :sweat_smile:

Εχουν και rooftop, σαν να εισαι σε ελληνικο νησι ειναι, απλα καμια σχεση

2 Likes

Δεν το έχουν αλλάξει, το έχουν εξελίξει θα έλεγα. Η prog πλευρά τους βγαίνει πολύ πιο έντονα πλέον.

Πάντως νομίζω ότι η αρχική αναφορά στους BI εδώ δεν ήταν σε στυλ “Theater fans ακούστε τους” αλλά περισσότερο “οι BI είναι πιο γνήσια progressive από τους σημερινούς Theater”.

2 Likes

Η μπυρα θα κανει αλλα $14 :sweat_smile:

2 Likes

Α, δεν είναι μόνο Νορβηγία το αλκοόλ πανάκριβο… Good to know

1 Like

Απο περιεργεια, μιλας για οταν πας εξω, ή γενικα?

Εδω αν πας σε μπαρ μια μπυρα ειναι $8-10 πλεον, το οποιο με βαση μισθους κτλ δεν ειναι καθολου ακριβα. Αν τις παρεις απο σουπερμαρκετ/καβα, ειναι $2 το μπουκαλι για καλες μαρκες, οποτε μια χαρα. Αν πας σε συναυλια, τις χρυσοπληρωνεις, οπως και ολα τα ποτα. Ξερω εμπεριστατωμενα απο κοσμο που δουλευει στο service industry οτι ολα τα φυσιολογικα φαγηταδικα και εστιατορια βγαζουν περισσοτερο κερδος απο το αλκοολ παρα απο τα φαγητα. Δεν μιλαω για αυτα που το φαγητο κοστιζει $50 το πιατο προφανως.

Πιες μια Absolut στο Elsewhere τότε

9 Likes