Dream theater

Dream Theater finished recording the new album!On Friday February 25th 2005, Dream Theater wrapped up recording on their latest album. Mixing will be begin on Monday February 28th and the record will be delivered to the label in Mid-March. A release is expected for sometime around May/June through Atlantic Records.

καλο ε??? :smiley:

Μαμάνε ότι ακούτε…

Good, good news.

Κανενα τριπλο live δεν θα βγαλουνε??Εχω αρχισει να ανησυχω δλδ γιατι εχουν να κυκλοφορησουν κατι εδω και 5 μηνες… :twisted:

Τη μίξη του δίσκου την έχει κάνει ο Michael Brauer που έχει δουλέψει με τους A-HA, COLDPLAY και διάφορους άλλους rock καλλιτέχνες!!! (ROLLING STONES, BOB DYLAN κτλ). Το έμαθαν οι οπαδοί των THEATER, ξεσηκώθηκαν, αλλά ο Portnoy έσπευσα να τους καθησυχάσει… Είμαι περίεργος να ακούσω τί θα βγάλουν τώρα…
Λέτε να έρθουν κι από Ελλάδα;;; Λέω εγώ τώρα… Χμμμμμ

Vre oust apo edw pou tha mas peis esi gia tous DREAM THEATER!!!

paidia i pio axiopisti pigi gia D.T. eimai ego, pou exw kollito ton arxisintakti tou ROCK ON!!

Ας έρθουν και χωρίς νέο δίσκο, δε μας χαλάει, ε; Να ακούσουμε επιτέλους (κι εκτός DVD) τα “Stream Of Consciousness” και “In The Name Of God”.

Eγω παντως αν ερθουν θα παρω premium/golden/vip εισιτηριο(τα διαφημιζουν και στο site τους) που κοστιζει μονο 250 $(186.45 ευρο σημερινη τιμη) και θα το κανω γιατι αυτοι ειναι τιμιοι και δεν το κανουν για το κερδος αλλα για να τους γνωρισουν οι fans…Aν λεω αν το εκαναν καποιοι αλλοι (Metallica λεω εγω τωρα…) θα ειχατε βγαλει φιδια…Την ειπα την κακια μου και φευγω για τριημερο…Μακια… :lol:

Φίλε Ghideous είναι γνωστή η προτίμησή σου στους Dream Theater κι έχεις και καλές άκρες, δεν αφήνεις λοιπόν τα υπονοούμενα και να μας πεις αν συζητιέται τίποτα για καμμιά επίσκεψή τους απ’τα μέρη μας?? :?:
Θα το πάρουμε που θα το πάρουμε το συναυλιοδάνειο, να το επενδύσουμε τουλάχιστον σε κάτι που αξίζει!! :roll:

η επισημη πηγη που ειναι το official site τους δεν δηλωνει κατι για την επικειμενη περιοδεια τους σε Ευρωπη…τουλαχιστον οχι για την Ελλαδα και τουλαχιστον οχι για το καλοκαιρι.Μερη που θα επισκεφτουν το καλοκαιρι ειναι Σουηδια,Ολλανδια,Ελβετια.Αυστρια,Ισπανια,Ιταλια,Γαλλια και Βελγιο.Τουλαχιστον με τα στοιχεια που εχουν ανακοινωσει.Η περιοδεια τους ξεκιναει 10 Ιουνιου και καταληγει στις 26 του ιδιου μηνα…Οποτε δεν θα χρειαστει να παρουμε αλλο συναυλιοδανειο η’ μηπως να περναμε κανα μεγαλυτερο για να πεταχτουμε σε γειτονικες χωρες που θα επισκεφτουν?? :lol: :lol:

Εδώ πέφτεις πολύ έξω. Ποτέ δεν ήταν τα official site επίσημη πηγή και γι’ αυτό πολλά άτομα έχουν χάσει συναυλίες και συναυλίες. Ή τουλάχιστον το ότι δεν αναφέρεται στο site δε πάει να πει ότι δε θα γίνει (είτε έχει κλείσει είτε όχι).

OXI ALLO KARVOUNO…E…LIVE ITHELA NA PO… :lol: :lol: :lol:

FTANEI GIA FETOS!!! :lol: :lol:

…PLAKITSA KANOUME E… :wink:

Να το λοιπόν και το νέο Live !!
30/6 Θεσσ/νικη - 1/7 Αθήνα!!
Θα μπούμε μέσα φέτος με τόσες συναυλίες, αλλά κ΄τι μου λέει ότι θα έχουμε να λέμε στα εγγόνια μας για το καλοκαίρι του 2005 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Τα περί του live μόνο εδώ:
http://www.rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1015

Thanks.

Εγώ γουστάρω DREAM THEATER; Χα! Μην ακούτε τον Σειρηνάκη… Βλάσφημο black metal ακούω περισσότερο!!! Για το live στο αντίστοιχο topic… Για τον δίσκο των THEATER σε λίγο καιρό περισσότερα. Θα έχει 7 κομμάτια, θα λέγεται Octaverian και το ομώνυμο θα είναι το έπος του δίσκου, τελευταίο και τεράστιο σε διάρκεια. Ήδη ο Portnoy έχει πλαντάξει να μη βγει τίποτα παραέξω και θα το τηρήσει μάλλον αυτή τη φορά. Το αίσχος του 6 degrees που είχαμε όλο το δίσκο (αν μάθει ο κόσμος πώς θα γίνει πανικός!!! Χαχαχαααα) τρεις μήνες πριν την κυκλοφορία του, δεν πρέπει να επαναληφθεί γιατί χάνεται η μαγεία της προσμονής του δίσκου του αγαπημένου μας συγκροτήματος…

Γειά σου ρε Ghideous…που δεν σ’αρέσουν οι Dream Theater!!!

Καλά Σπυράκο… Τα λέμε από κοντά εμείς… Ξέρεις που!!! Χαχαχαααααα

Ο καινούριος δίσκος των Dream Theater θα ονομάζεται Octavarium και θα κυκλοφορήσει στις 7 Ιουνίου 2005. Το tracklist είναι:

  1. “The Root Of All Evil”
  2. “The Answer Lies Within”
  3. “These Walls”
  4. “I Walk Beside You”
  5. “Panic Attack”
  6. “Never Enough”
  7. “Sacrificed Sons”
  8. “Octavarium”

Επιτέλους κανονικός δίσκος, φτάνει πια με τις live κυκλοφορίες τους!!! :evil:

Άστα αυτά “muster” κι αν δεν μου βρεις πρόσκληση για το live …μη σου φανεί περίεργη η “γεύστική απόληξη” του φραπέ !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παναγία μου!!! Σπυράκο αγόρι μου, προκειμένου να γλιτώσω τη δηλητηρίαση, θα πάμε μαζί στο ξενοδοχείο τους να πιούμε καφεδάκι!!! Ρε τι κάνω ο άνθρωπος για να πίνω χωρίς έννοιες τον καφέ μου τα Σάββατα!!! Χαχαχααααα