Dream Theater

Όντως 1 Ιουλίου θα γίνει Αθήνα; Αφού έρχονται που έρχονται για τις 30, γιατί δεν αντιστρέφονται οι ημερομηνίες Αθήνα-Θεσσαλονίκη; Έχουμε και κάτι Kansas να δούμε 8).

Asxeta me to giati de ginetai, einai megalh malakia.An alithevei afto pou akousa ws aitiologia, einai akomh megalyterh malakia. Mh rwtate, desmevomai na pw ti akousa.

Eπειδή Στάθη μου ξέρουμε τα ίδια από τον ίδιο κράτα το στόμα σου κλειστό όπως καλά κάνεις… ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ… Θα ανέβει κόσμος στη Θεσσαλονίκη να δει τους DREAM THEATER και θα γυρίσει Αθήνα για τους KANSAS!!! Ασχολίαστη η ενέργεια που έγινε. Κρίμα γιατί γουστάρω πολύ και τα δύο σχήματα… Κρίμα…

Δηλαδή είναι οριστικό ότι θα γίνουν οι συναυλίες ίδια μέρα;;Είμαστε σοβαροί;;Να πω ότι ήταν και δύο συγκροτήματα διαφορετικού μουσικού ύφους να πω άντε…πάει στο διάολο!!Αλλά είναι και οι δύο progressive(άσχετα από το αν οι DT είναι πιο metal)…το οποίο σημαίνει ότι μία από τις δύο συναυλίες(αν όχι και οι δύο)δε θα μαζέψουν τον κόσμο που θα μάζευαν αν γίνονταν διαφορετικές μέρες!!Από την άλλη να δω που θα τους βάλουν τους Theater να παίξουν…ελπίζω όχι σε τίποτα αποθήκες όπως το Dio!!Όπως και να’χει, παρότι φανατικός οπαδός των DT, αν έχω να επιλέξω με κόβω για…Kansas(ακόμα και χωρίς τον Livgren…)!!Δεν έχουμε δει και πολλές φορές(βασικά ποτέ…) κλασσικά prog rock συγκροτήματα(Yes, King Crimson κτλ)οπότε…Point of Know Return!!

Όσο για το να ανέβει κανείς Θεσσαλονίκη για Theater και να κατέβει την επόμενη Αθήνα για Kansas είναι καλή ιδέα, όμως όχι για περίοδο εξεταστικής… :frowning:

An uparxei porosi/thelisi ola ginode!Ego protimo na do ta agapimena mou groups live kai na doso kapia mathimata septemvrio para na ta xaso kai na xtupao to kefali mou ston toixo meta! :wink:

Καλά όλα αυτά αλλά πώς θα φτάσω στο Θέατρο Γης θα μου πει κανείς; :roll: :evil:

Aν ανεβεις με αυτοκινητο … αστο σε ενα parkin’ και παρε Taxi , αν παλι δεν θελεις … βρες ενα χαρτι της θεσσαλονικης , μαθε που ειναι το Θεατρο γης και προσανατολισου μονος σου , γιατι αν περιμενεις να σου πουν μπορει να φτασεις καμμια Κομοτηνη :lol:

Aν ανεβεις με αυτοκινητο … αστο σε ενα parkin’ και παρε Taxi , αν παλι δεν θελεις … βρες ενα χαρτι της θεσσαλονικης , μαθε που ειναι το Θεατρο γης και προσανατολισου μονος σου , γιατι αν περιμενεις να σου πουν μπορει να φτασεις καμμια Κομοτηνη :lol:[/quote]

:lol: Πολύ καλό!Μάλλον έχεις δίκιο.Καλό Σαβ/κο…

Kai gia na synexisoume tin sizitisi edo, praja nai ego eimai. Sou esteila pm, an theleis na synexisoume ekei giati den afora olous to thema…

Θεσσαλονικη γαμησαν.
Metropolis, Pull Me Under, Under A Glass Moon, Mirror, Lie, Peruvian Skies, Through My Words, The Spirit Carries On , Home , As I Am, Sacrificed Sons μερικα απο τα κομματια που επαιξαν.Τωρα ο ηχος και η σκηνη μποορει να μην ηταν για μπαντα οπως οι Theater ουτε τους εχω δει παλιοτερα για να συγκρινω ομως πιστευω οτι οι περισσοτεροι εφυγαν ευχαριστημενοι.

Ωραία.
Άντε να δούμε αύριο τι θα παίξουν. Ελπίζω peruvian skies και Learning To Live.

Kaloi re paidia alla den epaiksan poly ora… :lol:

HTAN FOBEROI APEXTOI …TELEIOS HXOS POU KSIRIZAN TA AYTIA…

KAI EGO PISTEUO OTI DEN PEXAN POLI ORA MPOREI STO SUNOLO NA HTAN KONTA STIS 3 ORES ALLA PERIMENA LIGO PARAPANO… OXI DEN EIMAI AXARISTOS MPORO NA PO OTI EIMAI APOLYTA IKANOPOIHMENOS HTAN FANTASTIKA… ALLA EINAI DREAM THEATER KAI AYTO TA LEEI OLA… SE ALLI DIASTASH SE TAKSIDEPSAN…
O PETRUCCI HTAN ALAN8ASTOS TO IDIO KAI PORTNOY, KAI O JORDAN…OLOI DEN KATALABENAN TI PAIZAN AUTOI OI AN8ROPOI EINAI APO ALLO PLANITH…
KALO KAI TA 2 SET …

Θεοί!!!Το μόνο αρνητικό η ταλαιπωρία στην είσοδο,η καθυστέρηση, και η έλλειψη δύο κομματιών:Take the time & Learning to live.Άντε και οι Rush του χρόνου!
…and then you say you didn’t like the way!

__Πες τα χρυσόστομε!! 8)

__Οντως παίξαν λίγο, μόνο 2,5 ώρες… :stuck_out_tongue: Κι εγώ θα ήθελα να ακούσουμε λίγο περισσότερο Images & Words και Octavarium… Κρίμα… Στα αρνητικά προσθέστε ακόμα και ότι solo απολαύσαμε μόνο απο τον Rudess… :cry:

__Και εδώ τελειώνουν τα αρνητικά, Αθηναίοι, να είστε έτοιμοι για μία μουσική πανθεσία. Ο χώρος όντως δεν εήταν ο καταλληλότερος, αλλά είχε καλό ήχο. Καθόμουν στο κάγκελο, μπροστα απο τον Μιούνγκ (ΘΕΟΣ!! ΘΥΜΗΣΕ APOCALYPTIKA ME THN ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ!!! ΜΑΓΚΕΣ, ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ, ΓΙΑ ΤΟΣΗ ΩΡΑ, ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!) και όλοι τους είχαν όρεξη και απέδωσαν εξαιρετικά, αλλά μου φαίνεται ότι λίγο κρατούσαν δυνάμεις. Ο δε La Brie, ξαναγύρισε στις πολύ καλές ερμηνίες!! Κλου της βραδιάς, ο Mike που στο πρώτο μισό έσκασε μύτη με μπλούζα της Εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, YEAH! 8)

__ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ “ENCORE GREEK BOOKING”… ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΠΤΑ, ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΕΠΤΑ, ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΟΚΤΩ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ, ΜΑΛΑΚΕΣ!! :evil:

mporei na anoiksan tin porta stis 2015 alla ego katafera na mpo kai na ka8iso stis 2120

para itan kourasi sto na perimeneis ores apekso kai fysiko itan na argisoun na ksekinisoun oi theater…
kai kati allo gia tin epomeni fora

OTAN PATE STO 8EATRO GHS GIA KAMIA SUNAULIA MIN KSEXASETE NA PARETE MAKSILARAKI FELIZOL GIA TON KOLO GIATI 8A PIASTEITE!!!

ONTOS TO OREO TIS YPO8ESIS ITAN H MPLOUZA TOU MIKE ME TIN E8NIKI ALLA DEN MAS EDEIKSE APO PISO PIO NOUMERO FOROUSE KAI POIO ONOMA EIXE…XAXAXA

A8INAIOI MIN LUPASTE TA LEFTA DOSTE TA KAI NA PATE 8A TO METANOIOSETE PIKRA!!!

Πραγματικα στη Θεσ/νικη εσκισαν!Και εγω καγκελο ημουν.Απο το OCTAVARIUM παιξαν τα “The root of all evil”,"Panic attack ",“Never enough”,“Sacrificed sons”.Δεν υπολογισα ωρα αλλα αν ηταν 2,5 ωρες παιδες εγω θα ηθελα να παιζαν και το Octavarium 24 λεπτα να τις καναμε 3 :stuck_out_tongue:

Paidia, itan ligo parapano apo 2.5 ores. Sxedon 3 ores para ena tetarto.

Ρε μπορείτε να ασχολείστε με τη συναυλία και όχι με ΌΛΑ τα υπόλοιπα;

Οι Ντριμ Θίατερ πάντως μας χάρισαν μια μαγική βραδιά (δεν τους είχα ξαναδεί), ώρες ώρες το λάιβ ήταν τελείως “αλλού”. Πολύ καλό σετλιστ, πολύ καλή απόδοση από όλους συμπεριλαμβανομένου και του La Brie. Άντε και του χρόνου.