Dream Theater

Ek merous ths EGB, sorry gia thn kathysterhsh. Thn wra pou ekanan soundcheck kai ryhtmizan ta fwta, epese to revma (apo th DEH) kai xreiasthke na ginoun rythmiseis apo thn arxh. Katalavainw poly kala thn talaipwria pou ypesthsan eidika oi fanatikoi pou htan ekei apo tis 6 kai mphkan stis 20:30, alla to thema htan entelws pera apo tis dynameis mas.
O malakas. :wink:

axx…ti ipes tora…!! :frowning: :frowning: makari!! :lol:

[kafros mode on] ASE MAS MORE MALAKA TORA, POU MAS POULAS PARAMYTHI LES KAI DEN KSEROUME OTI KANATE PALI ARPAXTI KAI DEN SAS ENDIAFEREI TIPOTA PERA APO TO XRIMA [/kafros mode off]

hehehe, ela more symvanoun auta, apla to kako einai oti eimaste oloi fortsatoi apo to Rockwave kai mas bgainei oli i grinia mazemeni…

__Εγώ θα σας πιστέψω… Ευχαριστούμε που φέρατε τους Theater, αλλά και αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ. Ζέστη, οσμή, στρίμωγμα, και στο τέλος κόντεψα να χτυπήσω κιόλας (με έριξαν πάνω στο σεκιουριτά, αφού πρώτα χτύπησα πάνω στο κάγκελο που είχε εκεί… Το ίδιο και οι υπόλοιποι). Καλό θα ήταν να προβλέπονται και τέτοιοι παράγωντες. Το σημαντικό είναι ότι το δικό σας όνομα παίζεται. Εγώ μπορεί τελικά να έμαθα τι πήγε στραβά κι αν ήταν δικό σας λάθος (αν σας πιστέψω -που σας πιστεύω). Οι υπόλοιποι πάντως κοίταζαν με νεύρα το πανό της Encore…

__Εκτός αυτού, οι πόρτες άνοιξαν περίπου μισή ώρα (και παραπάνω ίσως), μετά το πέρας του Soundcheck…

__Ελπίζω να μη ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, για το καλό όλων μας και η Encore να γίνει η αγαπημένη εταιρία του κοινού και των συγκροτημάτων… 8)

-------> On Topic (φυσικά και τα υπόλοιπα είναι on-topic, στη συναυλία συνολικά αναφερόμαστε βρε Unholy!):

__Ρε παιδιά γουστάρω πολυ το progressive, αλλά μερικές μπαλάντες ακόμα τις ήθελα!! Οταν μία μπάντα γράφει ΤΟΣΟ καλές μπαλάντες (που μόνο μπαλάντες δε θα τις έλεγε κάποιος)… Nevermind…

Υ.Γ. ρε παιδιά;; Το Pull Me Under δε το έπαιξαν στην Αθήνα ?!? 8O[/list]

Εντάξει δεν μπορώ να καταλάβω την αποθέωση της διοργάνωσης στο άρθρο.
1ον - ακριβή μπύρα

2ον - Την επόμενη φορά βάλτε πιο μακριά την σκηνή από την εξέδρα να βλέπουμε με κυάλια. Απαράδεκτο.Επίσης θα μπορούσαν να σκεπάσουν την άμμο με ένα υποτυπώδες πανί.

3ον - όσον αφορα τις τουαλέτες κτλ, αυτές ήταν ήδη εκεί, δεν ευθύνεται το gfest.

Επίσης, τέλειο setlist χωρίς ούτε ένα κομμάτι από το Awake;;;;;
Anyway, γαμάτοι ήταν οι dream theater, δεν το συζητάμε, αλλά δεν έφυγα με την ίδια ευχαρίστηση στο πρόσωπό μου, όπως μετά το rockwave του 2000.

Όλα καλά αυτά που λέτε, αλλά να μην παίξουν το octavarium? Δηλαδή, αν δεν το παίξουν τώρα τότε πότε; (προφανής απάντηση: ποτέ). Καλύτερα να μην έπαιζαν τίποτα άλλο από το καινούργιο album, παρά να αφήσουν έξω την πιο πρωτότυπη δουλειά τους εδώ και χρόνια.

PS: Ανεξακρίβωτες φήμες θέλουν την μπλούζα να ήταν του Καφέ!

OI DREAM THEATER EINAI THEOI APLA… K OI 2 SINAVLIES TOUS ITAN APISTEFTES, I BANDA EINAI APO ALLO PLANITI.
APLA ANUPOMONOUME NA MAS KSANARTHOUN,TO SETLIST ITAN ONEIRIKO.
AFTA TA OLIGA,GIA DT OTI K NA PEIS PERITEVEI

Η φανέλα της Εθνικής που φορούσε ο Portnoy είχε το Νο.8 λόγω Octavarium, και το όνομά του τυπωμένο πάνω από τον αριθμό.

Ax spanoudaki mou esy… posa ksereis… :lol:

Χαίρετε…Θα ήθελα και εγώ να προσθέσω την ταπεινή μου γνώμη για τους DT…

Ήταν απίστευτοι…καταπληκτικοί!!!

Ίσως έχουν λόγο συγκεκριμένο που δεν έπαιξαν από το Awake ο οποίος έιναι άγνωστος μέχρι τώρα…για να δούμε του χρόνου που θα έρθουν τι set list θα έχουν.

Η μπύρα ήταν όντως ακριβή αλλα ήταν μπύρα, το μπουκαλάκι με το νερό που έκανε 1?, τι έχετε να πείτε?

Ο χώρος διεξαξωγής ήταν ανοικτός και τουλάχιστον δεν πάθαμε ασφυξία!

Σε γενικές γραμμές ήταν καλά διοργανωμένο και σημασία έχει το ότι ευχαριστηθήκαμε 2 μιση ώρες ένα από τα πιο κορυφαία συγκροτήματα…

Αυτό έλειπε, Ιούλιο μήνα και να βλέπαμε συναυλία σε κλειστό χώρο και ιδιαίτερα τους Theater.

Aisxos!!!
Oi Dream Theater skotwnoun ti mousiki!
Meta apo tetoio live, mallon tha anagkastw na paratisw ta pliktra!
DT=Theoi!
Congratulations stin ENCORE. Na sinexisei na fernei tetoia onomata mpas kai ksestravwthoume…

P.S. Kata ti gnwmi mou poli ligos kosmos…KRIMA!

Ρε παιδια εχει κανενας κανα βιντεάκι απο τη συναυλία???

Χιχιχι…σε λίγο…χιχιχι!Θα σας ενημερώσω…χιχιχι!Θα είναι λίγο ακριβό όμως…το ρίσκο βλέπετε!

Χιχιχι…σε λίγο…χιχιχι!Θα σας ενημερώσω…χιχιχι!Θα είναι λίγο ακριβό όμως…το ρίσκο βλέπετε![/quote]

An psaxneis na to pouliseis tha sou symvouleva na kryfteis stin trypa ap’tin opoia bgikes.

Ase… Pane poula to ston Jimmy sto monastiraki gia na to poulaei 60 euro to dvd…

Tha bgei kalo video ,full show, kai sxedon olokliro se tripodaki. Kai alloi riskaroun vlepeis xoris na ta poulane.

Χιχιχι…σε λίγο…χιχιχι!Θα σας ενημερώσω…χιχιχι!Θα είναι λίγο ακριβό όμως…το ρίσκο βλέπετε![/quote]

An psaxneis na to pouliseis tha sou symvouleva na kryfteis stin trypa ap’tin opoia bgikes.

Ase… Pane poula to ston Jimmy sto monastiraki gia na to poulaei 60 euro to dvd…

Tha bgei kalo video ,full show, kai sxedon olokliro se tripodaki. Kai alloi riskaroun vlepeis xoris na ta poulane.[/quote]

Μάλλον δεν κατάλαβες το χιούμορ μου!Αλλά τί περιμένεις από έναν Axlgreece!
See ya on October!Candlemass rules!

Sorry, alla otan vlepo na poulane bootlegs ta pairno asxima…

Ok,δεν πειράζει…
Εγώ τα παίρνω όταν βλέπω να τα αγοράζουν!!!
Όπως και ναχει θα γίνει ανταλλαγή άν το αντιγράψω για να κοπεί η όρεξη σε επίδοξους εμπόρους…
Παρεπιπτόντως έχει κανείς το End Amen ;θα το ακούσω πριν πεθάνω;(είμεθα και μεταξύ των δύο άντα!)
Τα λέμε καρντάσι…

κανα νέο με το βιντεάκι που λέγαμε? :cry: :cry: :cry: