Dropkick Murphys

Σωστός ο worst. To έφτιαξα. Τώρα μπορούμε να πάμε να κλαίμε ήσυχα σε μια γωνία γιατί δεν θα τους δούμε. Απλά το φαντάστηκα ότι υπάρχει και η μικρή πιθανότητα. Ευρώπη είπε δεν φταίω εγώ…

http://www.youtube.com/watch?v=x-64CaD8GXw&feature=related

Για τους Αθηναίους και περίχωρα όντως τα λεφτά είναι πολλά παραπάνω για εξωτερικό οπότε δε πολυσυμφέρει. Για εμάς τους επαρχιώτες είναι πάνω κάτω τα ίδια και κάποιες φορές ίσως και πιο φτηνά!

Πάντως αν μπορείτε ΜΗΝ τους χάσετε. Live είναι απίστευτοι!!!

Eγω ρε πούστη έψηνα τίγκα groezrock που παίζουν οι dropkick, και που πήγα και πέρσυ, αλλά μ’ έχουν ξενερώσει τόσο τα υπόλοιπα φετινά ονόματα του φεστιβάλ που δε ξέρω αν θα πάω στάνταρ

Εγώ ειδικά αν είναι στο 2ο 6μηνο του 2011 δεν τους χάνω με τίποτα. Αν είναι στο πρώτο θα δούμε πως θα βολέψει γιατί ήδη τα έξοδα για τα προγραμματισμένα live είναι πολλά.

Δυστυχώς έχω χάσει επαφή με την μπάντα. Ειδικά όταν είχα αρχίσει να ακούω, όταν έμαθα ότι άλλαξαν τραγουδιάρη είχα ξενερώσει και άκουγα μόνο Do Or Die. Έχω άπειρο καιρό να λιώσω και πρέπει να γίνει μέσα στις γιορτές. Βασικά τώρα με έψησες:p.

Ε μόνο στο Do Or Die είναι έτσι κι’αλλιώς ο McColgan.

Εγώ πάντως γουστάρω και Barr και Lynch! :smiley: :smiley:

Άντε “διάβασμα” τώρα τα Χριστούγεννα! :smiley:

Τι παίζουν τώρα:

  1. The State of Massachusetts
  2. Captain Kelly’s Kitchen
  3. Sunshine Highway
  4. The Fighting 69th
  5. Worker’s Song
  6. Johnny, I Hardly Knew Ya
  7. Forever
  8. The Spicy McHaggis Jig
  9. The Dirty Glass
  10. Skinhead on the MBTA
  11. Barroom Hero
  12. I’m Shipping Up to Boston

Encore:

  1. Boys on the Docks
  2. Kiss Me, I’m Shitfaced

Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω λιώσει πιο πολύ το Do or Die αλλά γενικά αγαπάμε Dropkick Murphys! Το [B]Never Alone[/B] ήχος κινητού 8) μακάρι να ερχόντουσαν και μια βόλτα από εδώ…

Εεεεε ναι μακάρι και μένα δε θα με χαλούσε καθόλου. :smiley: :smiley:

DKM European Tour 2011 (και όχι η Ελλάδα ΔΕΝ είναι μέσα)

We hope everyone had a great holiday season! Time to get back to work and our first order of business is to finally announce the first round of European tour dates that we have been promising you. Please note we have more tour dates coming but wanted to let all our friends over in Europe know what shows we have confirmed already.

Lots of exciting things going on in the DKM camp right now with a bunch of new songs that we can¹t wait to play live for you. We have just about finished working on our new album, just gotta tie up the last couple of lose ends and then we?ll have more details for you in the next week or so. Goodtimes ahead!

In the meantime here are those European tour dates:

Friday April 15th ? Artefact Festival, Strasbourg FRANCE
Saturday April 16th ? Ringlokschuppen, Bielefeld GERMANY
Sunday April 17th ? Färs & Frosta Sparbank Arena, Lund SWEDEN
Monday April 18th ? Spektrum, Oslo NORWAY
Tuesday April 19th ? Arenan, Stockholm SWEDEN
Thursday April 21st ? Thuringen Hall, Erfurt GERMANY
Friday April 22nd ? Give It A Name Festival, Zurich SWITZERLAND
Saturday April 23rd ? Groezrock, Meerhout BELGIUM
Sunday April 24th ? Paaspop, Schjindel THE NETHERLANDS
Monday April 25th ? Zenith, München GERMANY
Tuesday April 26th ? Loud And Proud Festival at Alcatraz, Milan ITALY
Thursday April 28th ? Sala Razzmatazz 1, Barcelona SPAIN
Friday April 29th ? Sala Riviera, Madrid SPAIN
Saturday April 30th ? Sala Rockstar, Bilbao SPAIN
Friday August 12th ? Rocco Del Schlacko, Püttlingen GERMANY
Saturday August 13th ? Open Flair, Eschwege GERMANY
Sunday August 14th ? Taubertal, Rothenburg GERMANY
Saturday August 20th ? Area 4, Lüdinghausen GERMANY
Sunday August 21st ? Highfield, Großpösna GERMANY

Χμμμμμ μαλακία που δεν έχει Βερολίνο όμως…

Ελπίζουμε στη δεύτερη ανακοίνωση να μας χώσουν κάπου…

Ε ναι γιατί δεν έχει καν ούτε Αγγλία μέσα! Αν και το κόβω κομματάκι δύσκολο για Ελλάδα. Ελπίζω σε μια βολική ημερομηνία στο Βερολίνο!

Ωραίο συγκρότιμα είναι αυτοί!Θυμάμαι άκουγα λίγο παλιά.Για Ελλάδα δεν παίζει με την καμία να έρθουν,σωστά;

Προσωπικά δεν το κόβω αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!

Πριν ένα χρόνο τους είδα στο Βερολίνο με κάπου 35 ευρώ εισιτήριο και δεν είχε για κανένα λόγο πάνω από 5000 κόσμο. Είμαι σίγουρος ότι Ελλάδα με τέτοιο εισιτήριο θα μάζευαν αρκετά περισσότερο κόσμο!

Για κανένα λόγο αυτό που λες, πάνω από 5 χιλιάρικα. Μακάρι να ίσχυε, αλλά παραμένει όνειρο. Κατά τη γνώμη μου το μέγιστο που θα μπορούσαν να κάνουν στην Ελλάδα είναι κανά sold out σε γκαγκάριν.

Πάντως δε θα έρθουν οπότε λέω να μη γεμίζουμε τον κόσμακι εδώ με ελπίδες.

Εγώ κατά 70% με κόβω γι’ αυτό: Saturday April 23rd ? Groezrock, Meerhout BELGIUM, μαζί με nofx, boysetsfire, descendents και πολλά άλλα

Χμμμμ δε ξέρω νομίζω ότι έχουν πολύ κόσμο που τους ακούει. Anyway το θέμα μας δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι που θα βολέψει να πάμε να τους δούμε! :smiley: :smiley:

Μάλλον θα περιμένω το 2ο group ημερομηνιών!

και blood for blood στο groezrock…μηπως πρεπει να ξαναρχισω να το σκεφτομαι…

Εγώ πάντως που τους είδα πριν ένα μήνα και τους BoySetsFire και τους Blood For Blood έμεινα υπερευχαριστημένος!!!

Ειδικά οι BFB μας έδωσαν τα μυαλά σε πιάτο!!!

Αν δεν υπάρξουν άλλες ημερομηνίες δεν είναι άσχημα η Γερμανία Αύγουστο μήνα… Αν ανακοινωθεί βέβαια και για Βερολίνο θα είναι και γαμώ…:metal:

Ρε αν μάζευαν οι dropkick murphys στην Αθήνα πάνω από 5 χιλιάρικα, θα μιλάγαμε για άλλη μία ευρωπαική punk rock πρωτεύουσα όπου συναυλίες των propagandhi, strung out, ignite και πάει λέγοντας θα ήταν εβδομαδιαίο φαίνομενο.

Εγώ σου λέω ότι οι τύποι που θα δίναν 35 ευρώ για dropkick murphys στην Ελλάδα με το ζόρι είναι πάνω από 1000 (ένα γκαγκάριν δηλαδή).

Η μόνη πιθανότητα να τους δούμε είναι σε κανά fest τύπου [B]ejekt[/B] που θα υπάρχουν κι άλλες μπάντες

[B][SIZE=“7”]ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ DROPKICK MURPHYS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΩΡΑΑΑΑ! ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ!!![/SIZE][/B]