Drum solos

Δεν Μου φενεται να ξερει τοσο…
δεν κανει και τπτ ενα γρηγορο τουπα-τουπα κανει!

Αυτός θεωρείται ένας από τους καλύτερους και εξυπνότερους drummers του ακραίου ήχου…

Ειναι οντως τρομερος drummer, βεβαια υπαρχει και ενας Derek Roddy και ενας Γιωργος Κολλιας που δεν πλησιαζονται! :smiley:

Cozy : Rainbow - Stargazer

Danny Carrey : Τελειωμα του The Grudge

Bobby Jarzombek : εντελως γεια σου

Και μερικα ακομα:

Billy Cobham

Carl Palmer

Mike Mangini

και

Daniel Sadownick (οχι ο κλασικος drummer, ομως παιχταρας)

Μου βγηκε ενα πολυ ωραιο σολο τις προαλλες που μελετουσα, κυλισε πολυ καλα…ξεκινουσα κρατωντας το οστινατο στα ποδια και παιζοντας καποια rudimental θεματα στα χερια, μετα περνουσα σε καποια πολυρυθμικα και αρκετα περιεργα θεματα στα χερια (κρατωντας το οστινατο) και μετα τελειως ελευθερα μου βγηκαν καποια πολυ ωραια θεματα, γρηγορα και αργα…το σολο ειχε συνοχη και συνεχεια και ηταν ελευθερο χρονικα!

Σκεφτομουν τι ωραια που θα ηταν να το επαιζα ενω μου κρατουσαν θεμα κανενα γκρουπ αλλα κανουν ολοι το ιδιο λαθος…κανεις δεν ακουει τον εαυτο του μονο, ετσι ωστε να μην φευγει απο τον χρονο…ολοι ακουν τον drummer και οταν αυτος σολαρει πιο ελευθερα πανε ολοι στο διαολο…εγω οταν σολαρω τραγουδαω την μελωδια στην οποια σολαρω απο μεσα μου. Με αυτο καταφερνω να βρισκομαι οταν θελω στο 1. Ας κανουν επιτελους και οι υπολοιποι το ιδιο…:stuck_out_tongue:

Καποια θεματα ηταν πολυ γρηγορα και σκεφτηκα να τα παω απο μινορε :lol: , αλλα μετα λεω…δε γαμ…ται :lol:

Γιάννης Σταυρόπουλος






Λιγο ασχετο αλλα …

Bad Boy Boogie αυτος εισαι … τελειο αβαταρ :!:
:smiley: :smiley:

Eδω ειμαι και παλι και αυτην την φορα με κατι πιο ουσιωδες απλως μια αποψη…:stuck_out_tongue:
Με τραβηξε ο αδερφος μου 2 βιντεακια τα οποια θα ειναι συντομα στο youtube…το ενα ειναι ηδη και το παραθετω…παρακαλω να ειστε ευγενικοι στο κραξιμο…:stuck_out_tongue:

Τι να κράξουμε; Σε ρυθμό και γκρουβ είσαι σούπερ, αν βελτιώσεις λίγο την ταχύτητα στο αριστερό χέρι θα’σαι μορφή :stuck_out_tongue:

Σε ευχαριστω ρε Κωστη! Το αριστερο παντα θα υστερει σε σχεση με το δεξι. Η ταχυτητα του ειναι περιπου η ιδια με το δεξι αλλα δεν εχουν την ιδια ανεση. :stuck_out_tongue:
Θα ανεβασω κι αλλο βιντεο οπου κραταω το πολυσυζητημενο λατιν οστινατο στα ποδια και σολαρω με πολυρυθμιες και λοιπες κλαπατσιμπαλικες φανφαρες! :lol:

Μαθε να τον παιζεις και με τα 2 χερια.
Θα δεις τρελη βελτιωση :stuck_out_tongue:

Το εκανα και η αληθεια ειναι οτι βοηθαει αρκετα…κι εσυ παντως αν κανεις χυσογαργαρες θα βελτιωθεις πολυ :stuck_out_tongue:
Τεσπα αρκετα μαλακιστηκαμε…το σολο σου αρεσε η ουτε καν το ειδες;

Μαζεύω το σαγόνι μου από το πάτωμα ε!

Ευχαριστω πολυ ρε φιλε αλλα μην υπερβαλλεις…καλουτσικο ειναι! Οπως και να εχει παντως ευχαριστω!

Εγώ πάντα στα σόλος έβγαινα εκτός ρυθμού. Πάντα όμως!:lol:

Θελει πολλη δουλεια για να εισαι σταθερος και παρα πολυ δουλεια για να σολαρεις καλα, χωρις απλα να βαρας…Αν μελετησεις θα βελτιωθεις! Απλα τα πραγματα :smiley:

ενα Bass & Drum σολο των Tetsuo Sakurai και Dennis Chambers . ο Chambers απλα τα σπαει!!!
και ο Tetsuo ειναι απο τους αγαπημενους μου.μελωδικοτατος.το εβαλα για το σολο του Dennis που ξεκιναει στο 2:52.

By the way Shortsακια, ειδα το σολο σου στο utube.στο 1:12 κανεις κατι ωραιο με το χαιχατ που αλλαζεις χερια!

μπραβο ρε σαλτσακια!:smiley:
το σολο σπαει! κ κυριολεκτικα μια που εξεφενδονιστικε ενα μικρο πιατινι!:lol:
δεν ξερω εαν φταει η καμερα το snare εχει απαισιο ηχο!

Tα σπαει ολα.Μπραβο σορτσακια