Drum solos

Ευχαριστω και εσενα και τον κυριο Σελιδα…:smiley:
Το πιατινι οντως την εκανε με ενα δυνατο σκασιμο :lol: Σαπιο!!!
Καλη φαση…θα ανεβασω και ενα 2…εχω προσπαθησει 3 φορες ως τωρα αλλα ολο και καποιος μου το διεκοπτε!
Εκεινο ειναι λατιν…αλλη φαση…8)

Υ.Γ. το snare γαμαει…ειναι το ιδιο που ειχα και στο jam!

Tα σπας ρε ατιμε,οσο πας και βελτιωνεσαι!!!Σε κανα χρονο δε θα μας καταδεχεσαι καν μου φαινεται!:lol:
Το γραψα και ως σχολιο στο tube,αλλα ας το πω και δω,βαζω το χερι μου στη φωτια οτι εκει κοντα στο 4.20 κλεβεις αυτουσιο κομματι απ το σολο του Peart,στο σημειο που παιζει με τις κουδουνες…:stuck_out_tongue: 8) .Αν δεν ειναι κλεμμενο,τοτε ευγε ακους πολυ Rush και σ εχει πειραξει!:lol:

E Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!! :lol: :lol: Εισαι ο πρωτος που το καταλαβε!!! Ναι δεν το ειχα κατα νου αλλα μου ηρθε αφου ξεκινησα να παιζω! Ειναι σκατοκλεμμενο και ειμαι πολυ περηφανος γι αυτο ( στο 4.13 ειναι για την ακριβεια ) !!! Οσο για το αν θα σας καταδεχομαι, ενα εχω να πω…και ο Donati να γινομουν αυριο, με μουσικαρες και ατομαρες σαν κι εσενα δεν θα ελεγα με τιποτα οχι! Ευχαριστω για τα καλα σου λογια bandmate!!!:smiley:

εδω παραθετω ενα βιντεακι solo στο οποιο κραταω στο μεγαλυτερο μερος του στα ποδια το οστινατο της
BOSSA NOVA. εχει καποια πολυ ενδιαφεροντα μουσικα θεματα οπως η αλλαγη οστινατου σε ενα ρυθμικο 19/8
και τις πολυρυθμιες 5 με 3 , 7 με 3 , 7 με 5. ελπιζω να σας αρεσει :smiley:

Ωραίο! :slight_smile:

Και το t-shirt Nile τα’σπασε :stuck_out_tongue:

That’s my brother … βεβαια το ταμπουρο του ακουγετε σαν του Ulrich στο St. Anger :lol: :lol:

To ταμπουρο γαμει μικρε βλακακο…! αυριο και γενικα αυτες τις μερες θα ερχεσαι συχνα πυκνα στο καλυβι για να τραβας βιντεακια! :stuck_out_tongue: Οποτε ετοιμασου… Θα εισαι ο επισημος καμεραμαν του σορτσακια! :lol:

Σιγουρα …
:-k τωρα που το σκεφτομαι θα ασχοληθω επαγγελματικα :stuck_out_tongue:

Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι αυριο εχεις δουλεια…θα τραβηξεις κι αλλο βιντεο…ενα θεμα 23/4 που μου βγηκε και θα κοιταξω να σολαρω και επανω του, καθως και κανενα σολο ακομα με πιο μελωδικα και αργα θεματα! Θα βαρεθεις να τραβας βιντεο μεχρι να φυγω απο Σαμο! :stuck_out_tongue: :lol:

8O απειλες σε εμενα δεν περνανε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Καμια σχεση…αυριο…bossa nova και Αγιος ο Θεος…

Ον τοπικ…ανεβαζω και τριτο (του ειπανε του παιδιου να χεστει και εκατσε και ξεκωλοθηκε). Ειναι 7.30 λεπτα :o και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα…τεσπα…εγω το ανεβαζω και θα ποσταρω το λινκ…οποιος εχει γερο στομαχι και διαθεση ας το δει :stuck_out_tongue:

Καλη δυναμη και καλη υπομονη σε οποιον το δει…ξαναλεω οτι εγω δεν ειμαι ευχαριστημενος ιδιαιτερα…Αυτο λοιπον ειναι το ΣΟΛΟ ΝΟ 3…

Όχι ρε συ, καλό είναι, ειδικά από το 4ο λεπτό και μετά (πχ ένα part κάπου στο 4:45 έσπειρε). Απλά μέχρι το 4ο λεπτό δεν είδα και τίποτα το ιδιαίτερο. :stuck_out_tongue:

Ωραία τα κολπάκια με την μπότα.

Ευχαριστω ρε αρχηγε…οσο το βλεπω κι εμενα μου αρεσει περισσοτερο αλλα και παλι μπορω πολυ καλυτερα! Συντομα θα ξανανεβασω κι αλλα πραγματα περα απο μονο σολο…θα ανεβασω και ρυθμικα θεματα περιεργα και αλλα τετοια…

φιλε σορτς… στο Drum solo 1(kaluvi samou) στο 1:26 με 1:33 ειναι παρμενο απο drum solo του Peart!! στανταρντ!

και στο 1:13 που αλλαζεις χερια γαμαει! μου θυμιζει παλι peart. ξερω και γω??

και ναι καταλαβα το κομματακι με τις κουδουνες του peart που κανεις με το hihat k κουδουνα! Ωραιος!!!

κ το τελειωμα ηταν μια χαρα αλλα το σταματησες εκει…επρεπε ρε να κανεις ενα τελειωμα!!
αυτα…μεχρι στιγμης!

γενικα ηταν αρκετα καλο αλλα οχι πολυ καλο. δε παρεξηγησε ε!

Το μονο που πηρα απο Peart ειναι στο 4.14…πουθενα αλλου…ειλικρινα! τωρα θα ανεβασω 3 νεα σολο! Ο Θεος μαζι σας…8O :lol:

Ανέβασε και κανα θεματάκι, όχι μόνο solos… :slight_smile:

Aυτο ακριβως…εγραψα καποια θεματακια σημερα…ενα 23/4 στο οποιο σολαρω μαζι…και ενα 19/8 και αλλο ενα πολυ ωραιο 8/4…και αλλα ωραια θεματακια που μου βγηκαν εκεινη τη στιγμη…θα γραψω μαλλον αυριο κι αλλα θεματα που μου βγηκαν και ειναι καλη φαση!:smiley:

Eδω εχουμε ενα βιντεο περισσοτερο ρυθμικο με καποια μερη αυτοσχεδιασμου - μαλακινσης! Υπαρχει ενα groove σε 19/8 και καποια αλλα πιο βατα…8/4…καθως και μια πολυρυθμια με την κουδουνα! Αν θελετε εξηγηση για καποιο σημειο, θα βοηθησω οπως μπορω…I Hope You Like It…:stuck_out_tongue: :smiley:

Eδω ειναι αλλο ενα σολο που ανεβασα…ειναι και αυτο πανω σε οστινατο bossa nova αλλα πιο αργο, μελωδικο!! Αρκετα διαφορετικο απο το αλλο…