Dungeons & Dragons : Pen & Paper

στο λύκειο έπεφτε τρελο λιώσιμο…

μου λειπει πολυυυ ειναι η αλήθεια :frowning:

rogue(assassin/shadow dancer) βεβαίως βεβαίως

Συνήθως βάζει ο DM κάτι black metal κομμάτια, αλλιώς επιλέγουμε παλιά των Sabbath, Helloween κλπ.

Fighter/assassin νανος :stuck_out_tongue:
και μουσικη midnight syndicate κυριως. Φτιαχνει τρελη ατμοσφαιρα

Αα εσείς είστε metsal. Δοκιμάστε Nox Arcana:wink: θα πωρωθείτε ακόμα πιο πολύ.

http://www.youtube.com/watch?v=K3yVHz2s1kw κάτι τέτοιο

Ok Angel_Death! Θα τους δοκιμάσουμε.

Οι Midnight Syndicate που αναφέρατε πάντως τα σπάνε.

Ρε Αγγελόπαιδο. Το νέο θρεντ που άνοιξες ουσιαστικά στέλνει στον κάλαθο των αχρήστων το θρεντ μου! Για το ad&d μιλούσαμε (ουσιαστικά) και στο άλλο.

Τέεελος πάντων, έχουμε ένα ωραίο poll εδώ πάντως, το θρεντ αυτό προσφέρεται για καμμένους. Ναι, ακούστε Nox Arcana, βασικά είναι ό,τι και οι Midnight Syndicate και κάτι παραπάνω.

Αν και έχουμε (αλλού) [B]και[/B] θρεντ για μουσικές για rpg. :stuck_out_tongue:

Πρώτον το άλλο είχε και άλλα rpgs. Εμείς οι καμμένοι θέλουμε true το thread μας, χωρίς περιττά rpgs.

Δεύτερον βάλε ένα link μωρέ του thread με τη μουσική για τα rpgs. Δεν το έχω προσέξει τόσο καιρό.

Αν δεν έχετε τα βιβλία ή βαριέστε να τα διαβάσετε (πολύ κακώς) υπάρχει και αυτό το site που έχει ότι και τα βιβλία phb,phb2,dm1,dm2…
http://www.d20srd.org/index.htm

Σε αυτό το site:http://www.dinglesgames.com/
μπορείτε να φτιάχνεται npc ή και παίχτες. Τα πάντα όλα, μας έχει σώσει άπειρες φορές. Ειδικά τον DM που στο πι και φι μπορεί να φτιάξει ότι θέλει, όσα lvl θέλει κλπ κλπ

Επίσης έχουμε άλλο ένα site:http://donjon.bin.sh/d20/dungeon/
όπου ο DM μπορεί να κατασκευάσει στη στιγμή dungeon.

Φυσικά είναι μια αρχή, αλλά έχει άλλη φάση να το κάνεις μόνος σου. Πριν βρούμε αυτά ο καμένος DM μας σχεδίασε με χάρακα ολόκληρο dungeon, θεός.

Ωραία στατς!!! Σε ευνόησε λίγο η θεά τύχη ή μου φαίνεται;;;:stuck_out_tongue:

λολ…πως κατάφερες να κάνεις ασσασιν νάνο;; (ο ασσασιν δεν θέλει move silently? ) δεν του φόραγες πανοπλία;; :stuck_out_tongue:

fighter/thief ηθελα να πω :stuck_out_tongue:

αυτο ειναι πιο κουφό απο το προηγούμενο…

[SPOILER]
:stuck_out_tongue:
[/SPOILER]

όντως!:lol:

Εμενα ο τελευταιος μου χαρακτηρας ειναι ενας Ranger/Rogue human Class Level 2/1 στην 3.5 εκδοση, απο μουσικη βαζουμε οτι κατσει αναλογα τα κεφια αλλα την τιμητικη τους εχουν τα soundtrack του αρχοντα και οι Blackmore’s Night.

Από τους γαμάτους συνδυασμούς είναι Bard/Rogue:roll::roll: Μετά κάνεις ότι θέλεις στο παιχνίδι, μα ότι θέλεις.

απο τους καλύτερους συνδυασμόυς είναι human monk/rogue (και μετά πετάς και ένα πρεστίζ κλας tattooed monk (ειδικά αν κάνεις ταττοο to white mask που σου δίνει +10 σε bluff και immune to detect alignment και τα γαμάς όλα) :D:D (ειδικά αν βάλεις και τα feats που παίρνει η class του μονκ)8)8)

μια χαρα χωνει ρε! 8)

με το Pathfinder εχει ασχοληθει κανεις?

για καποιους ειναι μια βελτιωμενη εξελιξη της 3.5αρας (οπως θα επρεπε να ειναι η 4η εκδοση δηλαδη :p)

ον τοπικ: εναν aasimar cleric παιζω αυτον τον καιρο που συντομα ελπιζω να τον κανω και παλαδινο. Ψιλοξενερωτη φαση ομως. All time favorite class, φυσικα, ranger…8)

αυτα τα prestige classes δεν τα εχω ψαξει και πολυ ακομα, ειμαι noobας σε 3.5αρα, ανδρωθηκα με 2η εκδοση.

καλες και οι μουσικες προτασεις(Nox Arcana & Midnight Syndicate), ουτε που τους ηξερα, θα τσεκαριστουν ασαπ…:smiley:

Πω πω φίλε…οι aasimar πρέπει να είναι από τις πιο τσάτσικές φυλες:p είχα ξεκινήσει και εγώ έναν αασιμαρ druid αλλά δεν έκατσε η φάση με το πάρτυ και τον παράτησα… (αν θυμάμαι καλά είχαν μόνο + ):stuck_out_tongue:

ε κοιτα, εχουν μερικα καλα αλλα τρως και ενα -1 level adjustment. Υπαρχουν φυλες με πιο τρελα abilities και powers(drow ή deep gnome πχ).

παντως εχει την πλακα του, γενικα παντα μου αρεσε να παιζω περιεργους χαρακτηρες και με εψηνε aasimar ή tiefling(που ειναι και προσθηκες της 3.5αρας), αλλα η DM μας ετοιμαζε αγια σταυροφορια και κολλουσε περισσοτερο τουτος…:smiley:

α ναι σωστά!!το είχα ξεχάσει το level adjustment:D:D ε και τα τιφλινγκ τα ίδια είναι και νομιζω ότι στην 4.0 τα έχει στις κανονικες φυλές:p τα drow και τα deep gnome δεν τα ξέρω καθόλου:p πάντως και εμένα ο αασιμαρ μ’αρεσε που ήταν “περίεργη” φυλή όπως λες κ εσύ:D

Καλα τα drow ειναι σκετο cheat αλλα αν θυμαμαι καλα το level adjustment τους ειναι στο -2 !

Πειτε γενικα κανα ωραιο συνδυασμο και τιποτα stats ετσι να καουμε εντελως.
'Η και κανα ωραιο tip.

Εννοειται αγαπημενο class rogue ! Human rogue βασικα και τιποτα 14-15 Intelligence για μπολικα
skill points.

Ερωτηση : Στην εκδοση 3 για οποιον εχει το Phb το weapon finesse ειναι για τα μικρα οπλα
ή πρεπει να διαλεγεις το οπλο οπως στην 3.5 ?