Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Εγω παλι το βρηκα καταπληκτικο το District 9,φοβερη αλληγορια,σκηνοθεσια τουμπανο,ακομα και οταν αρχιζει η δραση,η ταινια παραδιδει μαθηματα σκηνοθεσιας…Επιστημονικη φαντασια στα best της,μακαρι να βγαιναν κι αλλες παρομοιες ταινιες πιο συχνα…

νοσφερατου-χερτζογκ
αυτη η ατζανι τι θεα ρε γμτ

Shakespeare In Love

Χωρίς να έχω ιδέα για τα Όσκαρ κ τα λοιπά βραβεία.
ΟΚ ήταν, πέρασε η ώρα.

Τζέφρι Ρας θεούλης και έχει πλάκα ότι ενώ η ταινία πήρε 7 Όσκαρ, δεν πήρε Β’ Ανδρικού, αλλά είπαμε ΌΣκαρ = γελοιότητα.

Ice Age 3.
Απλά προσκυνάω. :bow: :bow:

Dorothy…ταινιάρα τρόμου με ανατροπές, και απίστευτα παιχνίδια μυαλού, και πολλαπλής προσωπικότητας:):!:

Είδα Limits of Control του Τζιμ Τζάρμους.
Μία λέξη υπάρχει: Ποίηση.
Η λιτότητα συναντά την πνευματικότητα και η τελειότητα περισσεύει. Boris μουσική, απαράμιλλης ομορφιάς φωτογραφία και σκηνοθεσία για σεμινάριο. Ο Τζάρμους αποδεικνύει γιατί είναι ένας από τους κορυφαίους σύγχρονους σκηνοθέτες-ποιητές.
Ίσως η καλύτερη ταινία που είδα φέτος (μαζί με το Inglourious Basterds του Ταραντίνο).
Απλά προσκυναω…

Για δώσε ίνφο για χρονολογία ηθοποιούς κλπ γιατί από imdb δεν βρήκα άκρη…

+1…παρολο που μαρεσουν τα futuristica σεναρια,αυτο ηταν παπαρια με Π κεφαλαιο…το σεναριο τρεχα γυρευε,πολλα κενα στο σεναριο…

για το District9 θα συμφωνησω με τον angus7

αν και στο μεγαλο πλην της ταινιας ηταν το στυλ της καμερας που ειναι σαν ντοκιμαντερ στο πρωτο μισο της ταινιας…πραγματικα κουραστικο.

εμενα το αντίθετο το στηλ και καλα ντοκιμαντέρ μου άρεσε πολυ…
γενικά σαν ταινια τα έσπαγε!!!

ή ειμαι ανωμαλος ή εχω εντελως αλλα γουστα:p…εμενα το gamer μου ψιλοαρεσε.ειδα και το 2012 το οποιο μου αρεσε αρκετα γιατι ειχε μια αποψη για το τελος του κοσμου που καποιοι φυσικοι εχω ακουσει οτι δε την απορριπτουν εντελως…

Είδα το Kung-Fu Panda.
Επικά γέλια σε ορισμένα σημεία, πραγματικά το διασκέδασα.

Τσουνάμι 8km δε πρόκειται να υπάρξει, ριλαξ:p

Skeleton crew

Είδα το City of Ember… μαγεία… απ τις καλύτερες προφητικές ιστορίες που έχω δει,
το ψησα να διαβάσω κια τα βιβλία αλλά βλέπω ότι υπάρχει μόνο το πρώτο βιβλιο στα ελληνικά… απλά έλεος

Μιας και τα βρηκα και τα κατεβασα,τα παιρνω απο την αρχη…

Β-movie ειναι?

Ε ναι σχετικα…καλη ομως,εχει και μπλακ χιουμορ.Εχουν ακολουθησει αλλες 4 συνεχειες (βεβαια οσο ανεβαινει το νουμερο πεφτει η ποιοτητα :stuck_out_tongue: )
Αξιζει πιστευω,απλα μην περιμενεις τπτ σαν το remake του Dawn of The Dead.Ειναι και του '85 αλλωστε.

:lol::lol::lol:ειναι σαν το evil dead φαση δηλαδη που το πρωτο ξεκινησε σαν θριλερ αλλα ολες οι αλλες συνεχειες,τους βγηκαν κωμωδιες.και εννοειται και το evil dead οσο ανεβαινε το νουμερο ολο και πιο καηλα γινοταν:p

Ναι ακριβως!Δεν το σκεφτηκα,το καλυτερο παραδειγμα εδωσες!! :lol:
Αν εκανες κεφι Evil Dead,θα κανεις και με αυτο τοτε πιστευω…

οκ θα το εχω υποψιν