Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

νταξ,εχει παλιοτερα βασικα και 3-4 ταινιες που μπορει να πει οτι συμμετειχε και με μια α αξιοπρεπεια

[SPOILER]

[/SPOILER]

ενω παντα θα παιζει σε αγαπημενο καλτ σκουπιδι

Madonna δεν τη λες παντως:p

Την εψαχνα καιρο.Καλη ταινια και αρκετα παραξενη.Εχει το γελιο της αλλα κρυβει και νοηματα.Αποτελειται απο μικρες ιστοριουλες που εχουν ως κοινο σημειο τον καφε και τα τσιγαρα.Το καστ ειναι πολυ ενδιαφερον: Μπενινι,Ιγκι Ποπ,Γουαιτ Στραηπς,Μπουσεμι,Τομ Γουεητς,Κεητ Μπλανσετ,Μπιλ Μαρεη κ.ά. :slight_smile:

Τουτο δω το εχει στις 12 στον αντ1 νομιζω. Οποιος το εχει δει να πει ποσο αξιζει, γιατι ειμαι με 4 ωρες υπνο και θελω κατι πειστικο για να επιμεινω. :stuck_out_tongue:
Μου το ειχε προτεινει ο τυπος που μου κανει ιστορια στο σχολειο, λεγοντας οτι ειναι συγκλονιστικη και τετοια. Πειτε.

–Ντιλίτ μι πλιζ—

Γουστάρω τα άπαντα από Τζάρμους αλλά αυτή πρέπει να είναι αναμφίβολα η πιο άνιση ταινία του.
Μερικές ιστορίες είναι εξαιρετικές (η ιστορία με τη Μπλάνσετ και τη “δίδυμη” αδερφή της και η ιστορία με τον Μολίνα που προσπαθεί να πείσει τον Στιβ Κούγκαν ότι είναι συγγενείς, είναι οι αγαπημένες μου), αλλά κάποιες άλλες είναι βαρετές.
Και πάλι όμως γουστάρω τρελά τον μινιμαλισμό της ταινίας. Ο Τζάρμους είναι μάστορας όπως και να το κάνουμε…

…εντάξει και η φάση του Ίγκι Ποπ με τον Τομ Γουέιτς…γαμάτη είναι:):!:

Συμφωνώ απόλυτα με Keyser.

Είδα αυτό:

Και είπα, επιτέλους ένα θρίλερ με μια πειστική ατμόσφαιρα.
Το σενάριο κλασικό βέβαια.

Δεν αντεξα να το δω στην τηλεοραση αλλα θα το παρω σε dvd…Πολυ καλο φενεται…!

Το είχα δει στο σινεμά τούτο,δεν μου έκανε τρομερή εντύπωση.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έπρεπε να πάω με πίτσα μέσα στην προβολή.:stuck_out_tongue:

βρε κανιβαλε… πιτσα στον κινηματογραφο…?

ειδα χθες το katyn αλλα δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα κιολλας…

και αυτος ο αντεννα… ειχε αυτα τα γραμματα που διαφημιζαν την σειρα μερλιν σε ολη την ταινια…!
ενταξει ρε παιδια, το καταλαβαμε. εχετε καινουρια σειρα, φτανει…!!!

Αφού επιτρέπεται στα Village στο Mall,γιατί να μη μπω?:oops::roll::stuck_out_tongue: Ήθελα και εγώ να δω το katyn αλλά αποφάσισα να βγω:pΥπόθεση?

εεε, πανω κατω μιλαει για τον θανατο πολωνων αξιωματικων και τις ζωες των δικων τους ανθρωπων που δεν ηξεραν την αληθεια ποιος την εχει κανει την δουλεια…
καλο αλλα σε μερικες στιγμες σου αφηνε την αισθηση οτι αμα εριχνε μια ματια στις ζωες πριν τον πολεμο θα σε εμπαζε ποιο ευκολα στο κλιμα…
δηλαδη ατελης αναπτυξη των χαρακτηρων…

  • βεβαια ειμαι και λιγο αμπαλος, οποτε μπορει να ειναι και αριστουργημα…:stuck_out_tongue:
    αλλα εμενα ετσι μου φανηκε…!

Βαθιά μέσα στο χώμα.
Θα έρθει η ώρα.

Η φωτιά σιγοκαίει…

To El Orfanato είναι ταινιάρα :respect: Εγώ το είχα δει στο σινεμά και το βρήκα εκπληκτικό. Τρελή ατμόσφαιρα και ωραίες ερμηνείες.
Χτες είδα και εγώ το Katyn. Δεν ήταν άσχημο, αλλά δεν μπορείς και να τρελαθείς κιόλας μαζί του, γιατί είναι άλλη μια ιστορία για το δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο. Φυσικά δεν ήξερα ότι είχε γίνει αυτό με τους πολωνούς και μπορώ να πω ότι μορφώθηκα λίγο (όσο μπορεί κανείς να μορφωθεί από τις ταινίες :p…αποτελούν πάντως ένα κίνητρο να το ψάξεις λίγο). Βλέπεται πάντως με ενδιαφέρον, αλλά μέχρι εκεί

Στη σκηνοθεσία ήταν όλη η μαγκιά, οι ερμηνείες δε μου είπαν και πολλά.
Και κάποια στιγμή κάτι πρέπει να γίνει και με τα σενάρια αυτών των ταινιών…

ειδα πριν λιγο…

καντε την χαρη στον εαυτο σας και δειτε την…!!!
δεν εχω δει κατι ποιο ευχαριστο ποτε…

Ρε παιδιά, αυτό υπάρχει σε κανένα rapidshare τίποτα;

Θα δω τον ‘‘Πατριό’’, έχω ακούσει καλά λογάκια γιαυτό το θριλεράκι:):!: