Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

πιο χιεβυ δε γινεται.

\m/

πολυ καλη…δεστο χωρις 2η σκεψη. :smiley:

Πανέμορφη ταινία.Η ιστορία είναι πολύ γλυκιά και ασυνήθιστη.Θα την ξανάβλεπα άνετα.:smiley:

Ακριβώς:wink: :slight_smile:

ωραία ταινιούλα με πρωτότυπο σενάριο :slight_smile:

Dark City, καύλα ήταν.

Συμπαθητικη,κουβαδες με αιμα :stuck_out_tongue:

ερεθισμένες ρώγες βλέπω :stuck_out_tongue:

Λίγο αργότερα τις ‘‘Κατακόμβες’’, καλό θριλεράκι:):!:

Καλη ηταν,διακσεδαστικη…για μεσημερακι Κυριακης αξιζει.

America America

Υπέροχο έργο σχετικά με τη ζωή ενός Έλληνα της Ανατόλιας που προσπαθεί να μεταναστεύσει την Αμερική, πραγματικά το λάτρεψα και την επόμενη εβδομάδα θα κοιτάξω και για άλλα έργα του σκηνοθέτη.

The Color Purple

τόσο υπέροχο όσο το θυμόμουν. Η Oprah παίζει πολύ καλά στο ρόλο της Σοφία και οι υπόλοιποι ηθοποιοί δεν πάνε πίσω :wink:

Gods & Generals

Είδα το μισό έργο ως τώρα (2,5 ώρες). Ενδιαφέρον έχει και λατρεύω ιστορίες σχετικά με τον αμερικανικό Εμφύλιο, αλλά εξελίσσεται πολύ αργά. Για να δούμε πως θα είναι το άλλο μισό.

Ειδα και εγω σημερα το “Οι Ζωες Των Αλλων”.Πραγματικα παρα πολυ καλο εργο,με πολυ δυνατα συναισθηματα και ομορφο σεναριο.Νομιζω πως μαζι με το “Πειραμα” ειναι απο τα καλυτερα Γερμανικα εργα που εχω δει.

μετα την ξενερα του μουντιαλ στον αντ1 ειχε αυτο…
Walk the Line
(η ζωη του Johnny Cash.)

ο χοακινος αναπαντεχα καλος…
και γενικα η ταινια πολυ καλη…

Έτσι ακριβώς. Αν και νυσταγμένος έκατσα να το δώ για τρίτη φορά (αν μετράω σωστά) και η ταινία εξακολουθεί και μετράει πραγματικά. Μακάρι να έβγαιναν τόσο καλές ταινίες για τέτοιες σπουδαίες προσωπικότητες πιο συχνά. :slight_smile:

Δες και το Κύμα (Die welle). Είναι και αυτή φοβερή γερμανική ταινία :wink:

και εμένα μου άρεσε το walk the line και ο Χοακίν είναι μεγάλος ηθοποιός και έπρεπε να περιμένεις μεγάλη ερμηνεία από αυτόν 8)


Αρκετά καλό και ανατρεπτικό. Είχε πολύ σασπένς και το τέλος δεν το περίμενα. Με ξάφνισε ευχάριστα αυτή η ταινιά γιατί πριν τη δω θεωρούσα ότι δεν άξιζει.

“Το Κυμα” θελω εδω και πολυ καιρο να το δω γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια,γενικοτερα.Επισης θελω να δω και καποια στιγμη ολοκληρωμενα την “Πτωση”,γιατι ολο κουτσουρεμενα την βλεπω.

Anvil! The Story Of Anvil

Απλα υπεροχο.Το δεσιμο μεταξυ των 2 βασικων μελων ειναι κατι παραπανω
απο φιλια,η αφοσιωση στο παιδικο τους ονειρο,ολα τα κακα και ολα τα καλα που ζησανε
η κατανοηση/συμπαρασταση απο φιλους και οικογενεια,η απλη καταγραφη αλλα και ταυτοχρονα
τοσο κοντα στους πρωταγωνιστες μας κανουν ενα καταπληκτικο ντοκυμαντερ.

Γαμάτο το αποπάνω…Δείτε το.

Εγώ σήμερα είδα αυτό…μια ωραία cult-ιά των 90’s, μείξη Alien και Hellraiser (αν και ευνουχισμένη η δεύτερη επιρροή:()

Γενικά αξίζει να το δει κανείς, αναβιώνει την κλειστοφοβία του πρώτου Αλιεν αρκετά καλά, έχει καλές στιγμές τρόμου…αν και, αν το σκηνοθετούσα εγώ θα το έκανα τέλειο, ας μου το δινανε εμενα και θα το έκανα…μμμμμ…

7η φορα:roll: