Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Συμφωνώ. Το βρήκα αρκετά εκνευριστικό :-S και σίγουρα δεν πρόκειται να ξαναδώ την ταινία.

υποθέτω είστε λίγο_πιο_συνηθισμένοι_στο_χόλιγουντ

όπως κι εγώ φυσικά

Evil Dead…μετά από κάμποσο καιρό:):!:

Υποθέτεις :slight_smile:

ναι, είναι η πρώτη λέξη που έγραψα :expressionless:

Σε καποιες φασεις μονο γελασα.Αλλα δεν βρηκα και πολυ νοημα σε ολα αυτα.

Ειδικα στο οτι αλλαζαν τις εννοιες των λεξεων

Μαμα τι ειναι μ***?#-o

Απλα :respect:, φοβερη καλτια…

[SPOILER]Mα είχε νόημα αυτό. Αν παρατηρήσεις αλλαζαν οι γονεις το νόημα σε λέξεις που σχετίζονταν με τον εξωτερικό κόσμο (αυτοκινητόδρομος, θάλσσα) ή σε λέξεις που ακουγαν από ανθρωπους του εξωτερικού κόσμου (ζόμπι, μουνί) έτσι ωστε να ανατραφούν αποκλειστικά και μόνο με βαση το μοντελο των γονιων τους (καλα ερεθισματα)

Επισης το γεγονος οτι μιλουσαν ετσι, που εκ πρωτης οψεος το βρηκα κι εγω καθυστερημενο, εχει βαση διοτι τα παιδια στην ουσια ήταν ακοινώνητα πλασματα[/SPOILER]

Εγώ και μόνο το trailer του Κυνόδοντα που είδα μου φτάνει

[SIZE=“7”]WTF???[/SIZE]

Όπα, όπα, ο Κυνόδοντας πιάνει 5-6 κοινωνικές καταστάσεις και σκόπιμα τις ξεχειλώνει. Εκ των πραγμάτων αποτελεί μία εξωπραγματική οντότητα και δε θέλει να πείσει με την αληθοφάνειά του. Γι’αυτό και οι “πειραγμένοι” διάλογοι, οι “εκνευριστικές” ερμηνείες, η στατικότητα και ο παραλογισμός που τον διατρέχουν από την αρχή ως το τέλος. Μην περιμένεις να δεις μια πιστή μεταφορά αυτών που έγιναν στο Κωσταλέξι, τι σημασία έχει άλλωστε, ο Κυνόδοντας είναι ένα σχόλιο στο πριν και στο μετά αυτών των καταστάσεων -και των πιο ήπιων μορφών τους που είναι η καθημερινότητα πολλών από εμάς- και νομίζω πως το καταφέρνει περίφημα. Έτσι κουβέντα να γίνεται

Συγνώμη που σας το λέω αλλά με αυτά που διαβάζω εδω μέσα για τον κυνόδοντα καταλαβαίνω πως ούτε στο ελάχιστο δεν έχετε μπει στην διαδικασία κατανόησης του τι ήθελε να κάνει ο Λάνθιμος στην ταινία, ποιο είναι το κοινωνικό του σχόλιο. Κάτι η γλώσσα, κάτι δεν ξέρω τι άλλο σας εμπόδισε στο να δείτε πιο προσεκτικά την ταινία. Μπορώ να μιλάω ώρες για αυτήν.

Για μένα μπορεί άνετα να μπει στο top ten ever.

καλα και εμενα μου αρεσε παρα πολυ, βεβαια στο τοπ τεν εβερ δεν την βαζω ουτε για αστειο αλλα αφου θα μπορουσες να μιλας ωρες για αυτη γιατι δεν το κανεις;

Ισχύει και πες μας κιόλας τη γνώμη σου. (@tylerdurden)

εντυπωσιακη δήλωση… δεν εχω δει ακομα την ταινία πάντως.

ντοκυμαντερ για τους doors(επαιξε και στις νυχτες πρεμιερας)
περιεχει και ενα φιλμακι που ειχε γυρισει ο morrison και δεν ειχε ξαναπροβλη8ει8O8O

:cry::cry:(λογω του φιλμ που δεν ειχα ξαναδει)
αλλα

γενικα δεν ξετρελα8ηκα,το περιμενα καλυτερο
(εξακολου8ει να μου αρεσει περισσοτερο η ταινια του στοουν:roll:)

Αρκετα καλο! Black (english) humor με γαματους διαλογους. 2 hitmen κανουν ενα φονο και τους ζητειται να πανε να κρυφτουν στο (fuckin) Bruge.

με λιγα λογια http://www.youtube.com/watch?v=jDyEbUUpiLc&feature=related :lol:

εμένα το in bruges μου αρεσε πολυ…
και ιδικά για ταινια του φαρελ!!!

ον τοπικ

Καμια καλη κωμωδια εχει να προτεινει κανεις?
σχετικα καινουργια αν γινεται…

kings of mykonos…

:tomato: πλακα κανω…
δύσκολο είδος για καλη ταινια!!
μονο το Zombieland μου ερχεται απο καινούριες(2009) που ειναι ψηλοκωμωδια…