Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

:roll:

Τον ‘‘Λυκάνθρωπο’’, με Μπενίσιο Τελ Τόρο και Χόπκινς είδα…εντυπωσιάστικα απ’την φωτογραφία και τις ερμηνίες, και φρίκαρα απ’τις κοινοτυπίες που μετέτρεπαν το έργο σε b’ movie:):!:

12 Monkeys

ταινιάρα!

οκ, την είχα δει παλιά και συνήθως τα μισά απο ταινίες που χω ξαναδεί δεν τα θυμάμαι… αλλά σε αυτήν δε θυμόμουνα σχεδόν απολύτως τίποτα! ευτυχώς βέβαια :P.

Σούπερ Μπραντ Πιτ:):!:

Ειδα το Office Space

και μου αρεσε αρκετα. Περιεργη ταινια, εχει να κανει με κατι τυπους που σιχαινονται την δουλεια τους και τον τροπο που τους φερονται εκει. Ο πρωταγωνιστης προσπαθει να αλλαξει ολα αυτα που τον χαλανε και μετα γινεται ενας ψιλοχαμος. Πολυ εξυπνη σε σημεια, σε καποια αλλα ομως εδειχνε οτι μπορουσε να ειχε δουλευτει και αλλο. Ωραια ομως γενικα.

Έβλεπα παλιά την σειρά στην τηλεόραση, η ταινία είναι γενικά καλή μεταφορά διασκεδαστική αλλά όχι κάτι ξεχωριστό σήμερα. Οι πρωταγωνιστές ζωντανεύουν αρκετά πειστικά πάντως.

φιλε μου η ταινια που προτεινεις ειναι ολα τα λέφτα.ο μπεικον ολα τα λεφτα.κανενα αλλο σε τετοια φαση εχεις να προτεινεις?

Το Death Sentence το βρήκα τραγικό. To Taken αν και δεν ήταν καμιά ταινιάρα, μου άρεσε.

Ουτε εμενα με τρελανε το Death Sentence, αλλα καλο ηταν. Το Taken ομως μακραν καλυτερο…

Kοιτα νομιζω το Τaken ειναι καλυτερο απο αποψης ξυλου με κλασσικες σκηνες του υπερκατασκοπου που τους σαπιζει ολους στο ξυλο κλπ. Οκ κι εμενα μου αρεσε πολυ, απλα το Death Sentence μου αρεσε πιο πολυ γιατι ο πατερας δεν ηταν κανενας γαμιας… ηταν ενας νορμαλ οικογενειαρχης που φτανει στο αμην οταν του σκοτωνουν το παιδι. Δεν ειναι ο γαμαω-κατασκοπος ξερω γω. Να το πω λιγο χοντρα, μου εκανε λιγοτερο “αμερικανια”. Ειναι λιγο πιο προσγειωμενο. Τωρα, γουστα ειναι αυτα :stuck_out_tongue:
Ολα τα λεφτα για μενα ειναι η σκηνη του διαλογου στο τελος της ταινιας που μιλαει με τον αρχηγο της συμμοριας.

Αλλη ταινια σε τετοιο στυλ δυστυχως δεν εχω πετυχει ακομα φιλε mikro

“Καθαρίζω” απο dvd τα ράφια μου,οπότε θα βλέπω συχνά ταινίες.Προχθές π.χ.,είδα το “Hearts In Atlantis”

“Stand by me” η ταινία,δηλαδή παιδική,ανέμελη,ηλικία και η νοσταλγία αυτής. Επίσης,ολίγον απο μαγεία και μυστήριο.Τελικά μου άρεσε:D

[SPOILER]Δεν είδα-πολύ-αυτό που περίμενα όταν διάβασα “Stephen King” πάνω στο κουτί,αλλα είναι ωραία ταινία και πάλι [/SPOILER]

  1. Fast Company : οχι οτι καλύτερο απο Ντειβιντ Κρονενμπεργκ

Βαθμός : 4

  1. Le Samourai : ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΑΝΓΚΣΤΕΡ ΝΟΥΑΡ !!!

Βαθμός : 10

πραγματικα,πολυ καλη ταινια…εξαιρετικη ηθοποιηα,φοβερο σεναριο(με μερικα ερωτιματικα σε καποια σημεια βεβαια),σε κραταει αποσβωλομενο σε ολη τη διαρκεια της…αξιζει να την δειτε

Την αποπάνω την έχω δει γύρω στις 6 φορές!!!

Εγώ εχθές ειδα το

Το είδα 2η φορά μετά από καιρό…
Όποιος δεν το έχει δει να το κάνει πάραυτα…:wink:

Ταινιαρες και τα 2 προηγουμενα.

Εγω χτες ειδα το Twilight - Eclipse

και δεν ελεγε και τιποτα. Ειχε ενδιαφερον σε φασεις, αλλα το κουραζαν πολυ… Ασε που η αλλη δεν ξερει τι της γινεται.

χτες βραδυ στο star(νομιζω)για τριτη φορα και αξιζε να παω στη σχολη με 4 ωρες υπνο :smiley: τι ταινια!

δεν είχα τρελαθεί ιδιαίτερα όταν το είδα…:p:p:p:p:p

Για χθες το βράδυ, δεν ήταν και άσχημη επιλογή:):!:

Μετριότητα

‘‘Το Νησί Των Καταραμένων’’, με τον Ντι Κάμπριο…και μέχρι τώρα μέχει συνεπάρει η ατμόσφαιρά του…πιστεύω ότι θα περάσω καλά:):!: