Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

μολις ειδα το καινουριο saw κλάιν

[SPOILER]με τους γατζους γιατι να μην κρεμαστει απο το παντελονι η να το δεσει θηλιτσα στα χερια του ξερω γω…ειχε αισθητηρα δερματος ο γατζος?[/SPOILER]

τα παραδεισενια οστα του π.τζακσον
περασε ευχαριστα η ωρα δεν μπορω να πω

  • τα καταπληκτικα εφε απο τον παραδεισο και ο κακος
  • το τελος με χαλασε λιγο.καπως παιδικο επισης το σεναριο.βσκ μαλακια το εθεσα αλλα δεν βρισκω αλλη λεξη…

Ταινιαρα.
βυζιά εδώ, βυζιά εκεί, βυζιά και πάρα πέρα…

(αν ήταν λίγο μεγαλύτερη. ή λίγο σοβαρότερη ή πιο low budget και θα ήταν όλα τα λεφτά…)

[B]ΤΑΙΝΙΑΡΑ ΛΕΜΕ[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Death Proof

νταξ, χαβαλέ είχε.

Λουτρο αιματος ομως ε?! (Και βυζιων) :stuck_out_tongue:

Είδα μια κλασικούρα:

Για να πω την αλήθεια, ίσως και να μην κατάλαβα πολλά. :stuck_out_tongue: Περίεργη φάση. ΟΚ, τα ερωτήματα περί θεού, ύπαρξης κλπ. ήταν προφανέστατα, αλλά γενικά δεν έβγαλα και πολύ νόημα από την όλη ‘‘πλοκή’’, εννοώ δεν καταλάβαινα που κολλάνε μερικές σκηνές. :-k

Γενικά ο Μπεργκμαν μου αρέσει πολύ. Ίσως ο μοναδικός απο τους παλιούς Ευρωπαίους σκηνοθέτες που το έργο τους βρίσκω τόσο ξεχωριστό όσο και οι περισσότεροι κριτικοί. Αυτή την ταινία πάντως την είδα μάλλον πολύ νωρίς και τότε θυμάμαι δεν είχα καταλάβει τίποτα απολύτως. Ήταν η πρώτη μου επαφή με Μπεργκμαν και άργησα να ξαναδώ ταινία του.
Μάλλον είναι ο καιρός να γίνει μια επανάληψη σε αυτή την ταινία.

Ειδα χτες ξανα το Iron Man

το οποιο μου αρεσει αρκετα. Γενικα πολυ ευχαριστη ταινια και την θεωρω πετυχημενη μεταφορα του κομικ… Μορφη ο Jeff Bridges…

  1. [B]30 Days of Night[/B] : σαχλαμάρα !

[B]Βαθμός : 3[/B]

  1. [B]Τhe Haunting[/B] : αυθεντικός, πρωτόλειος ψυχολογικός τρόμος, σε μια από τις τρομακτικότερες ταινίες ever, που θεωρείται και ο “Πατριάρχης” των ταινιών με στοιχειωμένα σπίτια/οικήματα !

[B]Βαθμός : 9[/B]

Αυτό ψήθηκα να το ψάξω. Κ νόμιζα πως έβλεπες μόνο Κρόνεμπεργκ :stuck_out_tongue:

Σήμερα είχα διάθεση για χαλαρή ταινία να περάσω το βραδάκι ήρεμα χωρίς να με βάλει σε καμία σκέψη απολύτως…

Είπαμε ρε γμτ να κάνουμε ταινία το transformers αλλά εδώ το χέσαμε το θέμα… Τι να πιάσω και τι να αφήσω… Τα δίδυμα ρομποτ που μιλάνε σαν να βγήκαν από το γκέτο των μαύρων? Τους εμπνευσμένους, από βαθυστόχαστη ποίηση, διαλόγους? Το ότι η megan fox έκανε ένα decepticon κατοικίδιο…#-o (αν και δεν το αδικώ… Εδώ που τα λέμε ποιος δεν θα καθόταν8))
Τα μόνα θετικά είναι τα πολύ καλά εφέ της ταινίας και για μας τα αγοράκια η [U]megan[/U]:stuck_out_tongue:

Τέλος ένα μεγάλο ρισπεχτ σε όποιον θεό είχε την ιδέα να βάλει @@ σε ρομποτ τα οποία μάλιστα κουδουνίζουν σαν καμπάνες όταν χτυπιούνται:bow::bow::respect:

χθες ξαναείδα τις

[B]What’s new pussycat[/B]

το καστ τα λέει όλα. peter sellers, peter o’ toole, woody allen. σενάριο allen επίσης. άνετα στις πιο καμμένες ταινίες που έχω δει, έχει γέλιο και τώρα αν το δει κανείς. φοβερή. η υπόθεση είναι το τελευταίο πράγμα που μας ενδιαφέρει. ο lynch θα το ζηλεύει για να καταλάβετε :stuck_out_tongue: δε γίνεται να γράψεις και να σκηνοθετήσεις κάτι τέτοιο, είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο.

[B]Moulin Rouge[/B]

αλλά τι άλλο να πούμε πια γι’ αυτή την ΤΑΙΝΙΑΡΑ που δεν έχει ούτε ένα ψεγάδι; χωρίς υπερβολές, ούτε ένα. έχω χάσει το μέτρημα πια, την έχω δει σχεδόν όσες φορές το lion king :stuck_out_tongue:

machete 1,5 φορά(!!!), Terminator Salvation , death race

Το ‘‘Περί Τυφλότητος’’, θα δω για δεύτερη φορά…καλή ταινία, αλλά δεν νομίζω ότι σε βάζει στο κλίμα του βιβλίου…ο Μαρκ Ράφαλο είναι πάντως σπουδαίος ηθοποιός:):!:

Ειδα χτες το Iron Man 2

και μου αρεσε αρκετα, χωρις να ειναι κατι φοβερο. Χειροτερο απο το 1, αλλα στα συν οτι εχει Scarlett Johansson που υποκλινομαστε ταπεινα… Και εδερνε και καλα στην σκηνη προς το τελος…

ειδα χθες και προχθες
toy story2
toy story 3(κλαμα κ ευαισθητοποιηση!)
shrek 4
σεβαχ
τα οποια κατεβασα…ΑΛΛΑ αφου τα ειδα ανακαλυψα οτι οοολες οι κλασσικουρες στυλ σρεκ,τοι στορυ,λιον (fuckin’) κινγκ,αλαντιν,κτλ κτλ υπαρχουν μεταγλωτισμενα στο greek movies(και φτουυυυ σου πουσ…αμα το’ξερα πιο νωρις εννοειται απο κει θα τα εβλεπα)

στις 03:15(:?) στο σταρ εχει το Black sheep που λέγαμε την άλλη φορά…

κρίμα τέτοια ώρα…
όποιος ξενυχτά να την δει.

Μολις τελειωσα το ghost writer!
Μου αρεσε παρα πολυ!
Τρομερη ατμοσφαιρα σε σημεια!
Roman φοβερος!

Πολύ ωραία ταινία και μου άφησε μία ρομαντική διάθεση…
α)Πόσο ωραία είναι τα σουηδικά?
β)Πόσο άσπρο μπορεί να είναι ένα παιδάκι (Oskar)? Ζηλεύω…:frowning:
γ)Δε νομίζω να τη δω στα αγγλικά…πιστεύω ότι θα τη χαλάσουν.

μου άρεσε :slight_smile: όποιος γουστάρει σουρεαλιστικά κ τέτοιες φάσεις και δεν το έχει δει να το τσεκάρει.