Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Πολύ αισιόδοξη ταινία.

Με κράτησε σε αγωνία μέχρι τέλους. Αρκετά σφιχτή σκηνοθεσία.

Ειδα χτες το The Other Guys

και μου αρεσε πολυ, αν και το επαιρνε να ειναι ακομα καλυτερο. Απολαυστικος ο Will Ferrell… Μετραγαν πολυ και τα στοιχεια που εγραφαν στο τελος της ταινιας, για διαφορες “ομορφιες” των εταιριων-αρπακτικων των ημερων μας… Απλα θα αναφερω το εξης

Average Salary Ratio CEO:Employee 319:1 το 2010… Και οποιος καταλαβε, καταλαβε…

ωραιο,επιτελους ενας που δεν ηταν εκπαιδευμενος πρακτορας και λαχανιαζε οταν τον κυνηγαγαν…γιατι νομιζα οτι οι αμερικανοι εχουν γονιδια καλ-ελ

εχει δει κανεις την τριλογια cube να πει καμια γνωμη???

Το πρώτο είναι πολύ καλή ταινία… Εξαιρετικά πρωτότυπη και σε κρατάει σε αγωνία μέχρι να καταλάβεις τι σκατά συμβαίνει. Το 2ο μέρος με φάνηκε σαν μια επανάληψη του 1ου. Αρκετά μέτριο θα το χαρακτήριζα. Ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι στην πλοκή της ταινίας… Το Zero που βγήκε τελευταίο δεν το είδα γιατί διάβασα ότι είναι επανάληψη της επανάληψης… Δλδ έλεος…#-o Και γενικά διάβασα ότι δεν αξίζει σαν ταινία…

το πρωτο ειναι αριστουργημα, τα επομενα δυο μετριοτατα εως χαλια θα τα χαρακτηριζα…αλλα το πρωτο ειναι παρανοια!

Inception

Είδα το The Other Guys σήμερα…
Ωραία ταινία,καλώς εννοούμενες άκυρες ατάκες,και γενικώς κάψιμο…
Τα credits με τα facts τα σπάνε,και εννοείται υποκλίνομαι στην επιλογή του soundtrack για το τέλος (Maggie’s Farm εκτέλεση Rage Against The Machine)

edit:Και ο συμφορουμίτης που είπε πως την έπαιρνε να γίνει αρκετά καλύτερη,έχει πολύ δίκιο

εχει δει κανεις την τριλογια cube να πει καμια γνωμη???

Θα συμφωνησω με τους 2 προηγουμενους.Το πρωτο Cube νομιζω θα σε καλυψει πληρως!

Υ.Γ. Τωρα που το σκεφτομαι,ισως πρεπει να το ξαναδω!Τhanks,για την ιδεα!

Επειδή έχω δει πολλές τελευταία , να κάνω κάποια σχόλια για μερικές :

[B]A Single Man :[/B] Με Colin Firth να ενσαρκώνει , έναν ομοφυλόφιλο καθηγητή που πρόσφατα έχει χάσει το ταίρι του …Είναι από τις ταινίες που δεν ανακαλύπτουν τον τροχό, αλλά αν είσαι σε φάση που θες να δεις μια όμορφη ταινία , με απολαυστικούς διαλόγους και έντεχνο ξετύλιγμα συναισθήματων / σκέψεων / παθών , δεν θα απογοητευτείς …

[B]Changelling - A Social Network :[/B] Tα βάζω μαζί γιατί τα είδα την ίδια μέρα και μου δημιούργησαν ακριβώς τα αντίθετα συναισθήματα … Το πρώτο μου έδειξε πως μ ένα σενάριο κοινότυπο , μπορείς να απογειώσεις μια ταινία σκηνοθετικά / ερμηνευτικά … ενώ το Social ήταν η απογοήτευση η ίδια …σε κάποιες στιγμές νόμιζα ότι έβλεπα …εφηβική ταινία ( με την κακή έννοια ) … όταν έχει ουσιαστικά έτοιμο στόρυ , που ξέρεις ότι θα ιντριγκάρει έτσι κι αλλιώς λόγω θέματος και σε λένε Φίντσερ , μπορείς και καλύτερα πιστεύω …

[B]Morte A Venezia :[/B] Έκανα το λάθος και την είδα κουρασμένος , οπότε επείδη ήταν πολύ αργή , πραγματικά με αποτελείωσε … μλκια μου … αν την έχει κανείς όπως πρέπει να πει αν αξίζει δεύτερη ευκαιρία … :slight_smile:

Eπίσης επειδή μ έχει ψήσει άπειρα το [B]Αnother Year[/B] του [B]Μike Leigh[/B] που βγήκε τώρα σινεμά … όσοι ξέρουν τι παίζει με την πάρτη του , ας μιλήσουν 8)

ενα αριστουργημα του παγκοσμιου σινεμα, τιποτε παραπανω και τιποτε λιγοτερο…

διασκεδαστικο, ειχε τη πλακα του, ευχαριστος χρονος, ειχε προοπτικες με μερικους χαρακτηρες να ξεφυγει τελειως αλλα δεν, ακολουθησε την κλασσικη κλισε dreamworks/pixar μελο-δραματοποιημενη πατεντα του β μερους και εχασε πολλους ποντους εκει…αλλα οκ, οπως προειπα, ευχαριστο feel good ταινιακι(που θα εχω ξεχασει σε 1 βδομαδα αλλα κλαιν)…

Ότι λέει ο από πάνω. Κι εγώ το είδα χθες και πιστεύω ακριβώς τα ίδια. Το μόνο που άξιζε και θα μου μείνει, είναι όλες οι φάσεις με τα μινιόν. Τίποτ’ άλλο…

ε ναι, τα μινιονς η μιση ταινια:D

Ειδα το Scott Pilgrim Vs. The World

το οποιο οχι μονο δεν μου αρεσε, αλλα με εκνευρισε με τα ακυρα του σε πολλα σημεια. Δεν εχω διαβασει το κομικ για να ξερω αν ηταν πετυχημενη μεταφορα, αλλα οπως τα εδειχνε ολα η ταινια κατανταγε γραφικη. Καποιες ωραιες ιδεες δεν την εσωσαν και ειχε ελαχιστα αστεια σημεια κυριως με τον γκει συγκατοικο, για οποιον την εχει δει Ασε που δεν με επειθε στον ρολο του ο Michael Cera, ο οποιος αν και εχει γελιο, παιζει συνεχεια με το ιδιο στυλ σε οσες ταινιες τον εχω δει… Σε καποια φαση παρακαλαγα να τελειωσει, με κουρασε. Οποιος εχει διαβασει το κομικ ας πει αν ηταν πετυχημενη η μεταφορα.

ηταν ολοιδιο με το κομικ στα παντα του

Εξαιρετικό. Το είδα το Σάββατο. Δεν ξέρω τι ταινίες είναι του γούστου σου, τι περιμένεις να δεις κτλ, εγώ πάντως την βρήκα εξαιρετική και ο ρόλος της Μαίρη είναι πραγματικά από τις πολύ καλές και ξεχωριστές ερμηνίες.

Σου αρεσε το κομικ? Η ταινια?

το Scott Pilgrim Vs. The World ηταν γαματο ρε!!!
αυτο το arcade games σε συνδυασμό με comic φαση μου άρεσε πολυ εμενα
όντως ο Cera εχει το ιδιο αγγουρικο στιλ σε ολες του της ταινιες αλλα σε αυτη μου αρεσε…
στα + της ταινιας ειναι και η Elizabeth Winstead :p:p

Ερωτας ρε ,τι να λεμε…