Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Γαμώ τις ταινίες, την είχε και τις προάλλες το Σταρ…

Βαρετή και υπερτιμημένη μέχρι αηδίας είναι. Από τις χειρότερες στιγμές του Νόλαν.

Οh yes!! συμφωνώ όσο δεν πάει.

Είστε όντως τόσο ελιτιστές ή το παίζετε και λίγο; :stuck_out_tongue:

Τελικα βαριεμαι να δω τωρα ταινια :Ρ

Σιγά μωρέ μην γίνεσαι ελιτιστής επειδή θάβεις the prestige :stuck_out_tongue:

Ναι ρε παιδί μου υπάρχουν και καλύτερες δε λέω… Αλλά εμένα μου’χε φανεί πως πέρναγε ευχάριστα η ώρα. Δε χρειάζεται να’ναι και το υπερέπος για να περάσεις καλά σε μια ταινία, μπορεί να’ναι και κάτι πιό ανάλαφρο…

Εγώ είμαι όντως τόσο ελιτιστής, τι κερδίζω;

Γενικά είμαι φανατικά υπέρ του διαχωρισμού των ταινιών αναλόγως με το πώς τις “βλέπεις” και των διαφορετικών λόγων για τις οποίες μπορεί να σ’ αρέσουν. Αλλά ο Νόλαν στο Prestige δεν πήγε να κάνει μια “ανάλαφρη” ταινία “να περάσει καλά ο κόσμος”. Πήγε όντως να κάνει κάτι σαν υπερέπος. Και απέτυχε.

εγω παλι εχω την εντυπωση
οτι μια χαρα στεκει η ταινια στο ευρυτερο κοινο
οπωτε δεν νομιζω να του καηκε και μεγαλο καρφι του νολαν
ο σκοπος του απο τι φανηκε απο τις μετεπειτα ταινιες του
δεν ηταν να απασχολησει τους απανταχου ψαγμενους
αυτα τα κανε στην αρχη με following και memento

Δεν είπα ότι ήθελε να κάνει μια ταινία για λίγους ή για “ψαγμένους”. Πιστεύω ότι ήθελε να κάνει μια σοβαρή, δραματική χολυγουντιανή ταινία μαζικής απεύθυνσης, απ’ αυτές που οι περισσότεροι όταν βγαίνουν από την αίθουσα μονολογούν “συγκλονιστική”, “απίστευτο τέλος” και τα σχετικά. Το στυλ της ανάλαφρης ταινίας για να περάσουν καλά οι θεατές παραπέμπει σαφώς σε άλλης νοοτροπίας σκηνοθέτες. Ο Νόλαν συνήθως πάει για να δημιουργήσει έντονα συναισθήματα, πώς αλλιώς να το πω; Ε σε μένα με τις Μπάτμαν ταινίες το κατάφερε. Με το Πρεστίζ, όχι.

Γρακχο λες μαλακιες…το Prestige μαζί με το Memento και το Inception ειναι ο Νολαν…ολες οι αλλες γαμανε αλλα αυτες οι 3 τον χαρακτηριζουν…

δωστου αλλη μια ευκαιρια… αμα αυτη τη στιγμη επρεπε να κρατησω μια μονο του ταινια, ισως αυτη να κρατουσα… περιεχει ολη την ουσια του σινεμα που θελει να κανει ο ιδιος…

πω και εσύ τώρα είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις γέρο άνθρωπο να μην ψηφίσει πασοκ ή νδ :stuck_out_tongue:

καλα και το following γαμει
και δεδωμενου οτι ηταν και low budget για μενα εχει τρομερο κυρος
αλλα anyway μια χαρα ταινια ηταν το prestige
και οι κριτικες απο θεατες στο ιντερνετ μια χαρα θετικες ειναι
δεν σ’αρεσε ολοκληρη η ταινια?
ή το τουιστ με τη μηχανη?

Ντάξει παιδιά ο καθένας με την αποψή του εμένα πχ από Νόλαν δεν μάρεσε καθόλου το Memento.

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΑΥΤΗ Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ!

Επιτέλους είδα το Fight Club (η λέσχη του καυγά:lol:)
[SIZE=“1”]Γάμησε[/SIZE]!!! αλλιώς την φανταζόμουν και τελικά αλλιώς ήταν. και Νόρτον και Πιττ θεούληδες. :bow2:

[quote="“Dead,post:11183,topic:2561”]

Οh yes!! συμφωνώ όσο δεν πάει.[/QUOTE]

Αναμπράβο.

περιμενα οτι θα ηταν καμια παπαριτσα αλλα τελικα ηταν απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει…

οσες του νολαν προαναφερθηκαν γαμανε.-

οντοπικ:

τρομερος ο νικολσον σε μια απ’τις καλυτερες ταινιες μυστηριου που εχω δει…

θλιβερά επίκαιρο, με μια παρουσιαση των χαρακτηρων που προσωπικα με καθηλωσε αρκετα ωστε να θορυβηθώ στο τελος.