Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Αυτό για το theatrical cut του Darko είναι από τα πιο σωστά πράγματα που έχουν γραφτεί στο ίντερνετ παγκοσμίως.Αντικειμενικά πάντα.

1 Like

Πάντα και παντού αυτό το κορίτσι. Την αγαπώ!

@QuintomScenario εννοούσα επιδημιοτέτοια, αλλά θενξ, ακόμα καλύτερη θεματική, θα τσεκάρω κάποια που δεν έχω δει.

2 Likes

Ακόμα μια εξαιρετική ταινία του Ken Loach που βρωμάει βρετανική μιζέρια…

Platform δείτε στο Netflix.

2 Likes

Μισήστε με όσο θέλετε αλλά πολύ μου άρεσε το Portrait of a Lady on Fire

1 Like

εγκρινω και εκτος απο το platform δειτε και το snowpiercer
απο τον σκηνοθετη του parasite

πειτε με φλωρο αλλα χθες εκατσα και ειδα το little women και ηταν πολυ ωραια :blush:
το gentlemen οπωσδηποτε για οποιον δεν το εχει δει ακομα

1 Like

Δεν ξέρω αν το λες κυριολεκτικά η μεταφορικά, πάντως για κάποιον λόγο είδα Dark Fate στο σινεμά και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ με πήρε ο ύπνος, πρέπει στο μισάωρο να ροχάλιζα γιατί θυμάμαι ελάχιστα.

1 Like

το χειροτερο της υποθεσης ειναι οτι αντικατεστησαν τον John Connor με μια γκομενα σαν συνεχεια της ιστοριας

ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ TERMINATOR ΧΩΡΙΣ JOHN CONNOR?

Α καλα που μου το θυμησατε, ας κατεβασω Τερμινατορα.

Το οτι εχει γυναικα πρωταγωνιστρια απλα δε με ενοχλει ουτε στο ελαχιστο προφανως.

Το προηγουμενο Τερμινεητορ (Genisys) το βρηκα το χειροτερο ολων με διαφορα, δεν εβγαζε τιποτα νοημα στην ιστορια, και το time travel concept το ξεφτιλισαν χωρις επιστροφη. Αρα χιλιες φορες μονο γυναικες σε ρολους απο αυτο το χαλι.

ενώ το 6 βγάζει πολύ νόημα συνέχεια το ίδιο παίζουν .

Για μένα ενώ ΟΛΕΣ οι συνέχειες από το judgment day και μετά ήταν απλά καλές περιπέτειες το genisys το θεωρώ “πιο terminator” από το 3 έως το 6. Είναι το μοναδικό που ευχαριστιέμαι και έχω όρεξη να δω μετά τα 2 επικά πρώτα. Ίσως γιατί μέχρι ένα σημείο είχαν κάνει εξαιρετική δουλειά στη χρήση σκηνικών από το 1

Παρολα αυτα, το 3 και το 4 ειναι οι δυο ταινιες που βγαζουν τελος παντων καπως νοημα οσον αφορα το time travel. Το 4 βασικα ειναι εντελως διαφορετικη ταινια απο ολες τις υπολοιπες, και για μενα στεκεται και μονη της. Ειναι σαν ενα εναλλακτικο Mad Max, γι αυτο την γουσταρω πολυ.

2 Likes

το 4 ειναι το salvation ε? οντως αρκετα καλη και στεκεται μονη της.

Φοβερό το πλάτφορμ “προφανώς” :wink:
Οι γυναίκες που το είδαμε μαζί στη δουλειά, δε θέλουν να ξανακάνουμε βάρδια μαζί :laughing:

1 Like

θελω να μου πεις τι συμπερασματα εβγαλες γιατι το συζητουσα με ενα φιλο και απλα καηκε το κεφαλι μας :slightly_smiling_face:

Ατομική ευθύνη,που είναι και επίκαιρο. Η αλληλεγγύη που επιτυγχάνεται μόνο με βία ή απειλές. Η αδυναμία των εχόντων να στερηθούν έστω και για λίγο βασικά πράγματα για το γενικό καλό. Η κατάντια του σύγχρονου ανθρώπου που κοιτάει μόνο την καμπούρα του. Και στο τέλος η θυσία λίγων με αβέβαια αποτελέσματα.

2 Likes

περα απο αυτα, σκεφτηκες οτι το μικρο παιδι μπορει να ηταν τελικα αποκοιημα της φαντασιας του?
να ειχε χασει τα λογικα του νωριτερα απο οτι δειχνει η ταινια

μην το διαβασει αλλος ΠΡΟΣΟΧΗ θεωρειται σποιλερ για οσους δεν εχουν δει την ταινια

Ρέι, δεν το χουμε δει ακόμα.

1 Like

ναι και αυτο

1 Like

Καλά το snowpiercer είναι έποc. Να δω δηλαδή το πλατφορμ που λέτε.

1 Like