Edguy

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ALBUM ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ??? ΨΗΦΙΣΤΕ…

σορυ ξεχασα να βαλω poll πειτε ποιο album προτιμάτε

HELLFIRE CLUB:!:

Πολύ καλό,αλλά το Vain Glory Opera είναι το all time classic τους για μένα…:wink: :stuck_out_tongue:

Το επισημο θρεντ της μπαντας…

Βασικα το κανα για να παρω πληροφοριες,ακουσα κατι τραγουδια οπως king of fools kai out of control και μαρεσαν αρκετα.Παντως το βαζω spoiler σε οσους δεν αρεσουν τετοιου τυπου θρεντ

To ‘‘Ηellfire Club’’ ειναι ΔΙΣΚΑΡΑ !! Εχει 7-8 φοβερα τραγουδια απο 12 συνολικα. ( συμπερiλαμβανεται το King of fools).
Επισης και το ‘‘Mandrake’’ εχει μερικα καλα τραγουδια…

το Mandrake που εχω ακουσει μου αρεσε αρκετα, δεν τρελαθηκα αλλα ok.

Πρωτο που ακουσα απο αυτους ηταν το λαιβ αλμπουμ Burning Down The Opera,μετα το Hellfire Club και μετα τους ειδα live στη Θεσσαλονικη,πριν 3 χρονια.
Πολυ καλη μπαντα,ειδικα τα παλια τραγουδια τα γουσταρω πολυ.Εχουν μεν αρκετα χαζοχαρουμενο στυλ,αλλα δεν με χαλαει και πολυ.
O Sammet θεομουρλος και πολυ καλη φωνη,ενω και στο λαιβ ειχε πολυ φαση.
Ακου τα παλια τους κυριως,το Rocket Ride(το τελευταιο τους) δεν μπορω να πω οτι με τρελανε περα απο μερικα τραγουδια(Fucking With Fire,Wasted Time,Asylum,Catch of the Century).

Vain Glory Opera + Mandrake + Hellfire Club δισκάρες.

Πραγματικά πολύ αξιόλογο συγκρότημα, που όμως δεν ξέρω πόσο μπορεί να προσφέρει πια.

Έχετε ακούσει ένα κομμάτι ονόματι Mysteria???

Το ξέρω γιατί συμμετέχει ο Petrozza στα φωνητικά…

Βασικά είναι το μόνο κομμάτι τους που έχω.

Eιναι στο Hellfire Club,αλλα η εκτελεση με Petrozza ειναι στα bonus tracks,υπαρχει και η κανονικη εκτελεση του τραγουδιου.
Παντως προτιμω αυτη με Petrozza :wink:

είναι καλούτσικο κομμάτι πάντως. Τα υπόλοιπα είναι σε αυτό το στυλ?

Aπό Edguy τo μοναδικό άλμπουμ πού μου αρέσει πολύ είναι το Vain Glory Opera. Από κει και πέρα κάποια διάσπαρτα κομμάτια. Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο ντόρος με τους Αvantasia, μιάς και δεν τους θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο. Αλλά θα μου πείτε γούστα.
Γενικότερα, ούτε κρύο, ούτε ζέστη.

Τα κομματια του Hellfire Club πανω κατω ναι,ειναι λιγο πιο “βαρυ” αλμπουμ απο τα παλιοτερα.
Στα παλια ειχαν πιο power στυλ.

To Vain Glory Opera είναι το highlight τους για μένα…Από κει και πέρα δεν με ξετρέλαναν αν και τους παραδέχομαι στο ότι δεν εμειναν στάσιμοι…

ένα πές μου μόνο… πόσο true είναι??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

xaxaxaaxaxxaxaxaxaxxaxa…Δεν είναι και ουμ-ουγκ πάντως…

:lol: :lol:

Vain Glory Opera - Mandrake - Hellfire Club - Rocket ride (The Asylum rulezzz!!!) ΔΙΣΚΑΡΕΣ.
Και στο live όσοι ήμασταν περάσαμε γαμάτα!

γενικα το hellfire club ειναι δισκαρα κ πολυ heavy σε σχεση με τις αλλες παπαριες που κυκλοφορησαν…
για μενα το vain glory opera κ το theater of salvation ειναι ο,τι πιο υπερφλωρικο εχουν κυκλοφορησει οι edguys…

Ηellfire club 4 ever!!!
Tον κοκκινοκαστανομάλλη (απροσδιόριστο) κιθαρίστα τους πώς τον λένε ??