Editors @ Fuzz [14/4/2010],@ Principal [15/4/2010]

Σήμερα είναι ε? Δυστυχώς δεν παίζει να πάω σίγουρα. Ντάξει μούφα ο δίσκος αλλα λαιβ είναι πολύ καλοί. Κρίμα γιατι και το σετλιστ τους είναι γεμάτο…
http://www.setlist.fm/setlist/editors/2010/palastampa-turin-italy-13d48161.html

Μονο το All sparks λείπει νομίζω…

Εκει θα ειμαστε8)

Επειδή ταξί δεν παίζουν σήμερα, ξέρει κανείς ποια λεωφορεία εξυπηρετούν;
Επίσης, αφήνει κοντά ο ηλεκτρικός;

049 απο Ομονοια

Ο Ηλεκτρικος ειναι αρκετα μακρια

Thanks Γιάννη.
Μήπως παρ’ ελπίδα θυμάσαι και σε ποια στάση κατεβαίνεις;

Ονομα στασης οχι, αλλα πες στον οδηγο να σε κατεβασει στην κοντινοτερη σταση στην Χαμοστερνας & Πειραιως, εκει ειναι και το Fuzz

YΓ Απο Αθηνας θα το παρεις στην Ομονοια

OK, ευχαριστώ πολύ!

Sold-out μαθαίνω… Μπράβο τα παιδια!

Έγινε sold out; πότε; πως; το fuzz είναι αρκετά μεγάλο

Γεια πείτε, τι έλεγαν;

Sold-out οντως…

Παρα πολυ καλοι, πολυ ενεργεια και επισης πολυ καλη παρουσια του κοσμου!
Νομιζω πως ολα τα ‘καλα’ τα ειπαν, καποια βεβαια δν τα ηξερα εγω, συγχωρεστε με…

Κανένας άλλος δεν πήγε :-s Boromir το fuzz πως σου φάνηκε;

πηγα και γω

παιξανε πολυ καλα

πολλα απο το καινουργιο
δυστυχως οχι all sparks και ουτε camera απο το πρωτο

γενικα παιξανε ενα γεματο show

ο smith γουσταρε αλλα δεν μιλαγε και πολυ
μοναχα ενα efxaristw σε καθε κομματι

παιξανε και ενα b-side τους που ειναι μονο με πιανο
και νομιζω ειναι διασκευη

ο κοσμος εκδηλωτικος

φοβερη στιγμη στο racing rats
εκει που κοβει και λεει
Come on now
You knew you were lost
But you carried on anyway
Oh come on now
You knew you had no time
But you let the day drift away

επικ

τωρα για το φαζ
ψιλο καλο
προβλημα με παρκιν
στην εξοδο απο το κλαμπ δημιουργηθηκε πολυ συνωστισμος
και
στους LAMB OF GOD
θα ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!!!

mou eipane oti itan telia! an kai stin arxi ta kommatia itane panw katw ola idia.
krima kai tous exasa

το σετλιστ στην Αγγλία σε κάθε συναυλία ήταν αυτό

     1. In This Light And On This Evening 
     2. Lights 
     3. An End Has A Start 
     4. You Don't Know Love 
     5. Bones 
     6. A Life As A Ghost 
     7. Eat Raw Meat = Blood Drool 
     8. Blood 
     9. Escape The Nest 
    10. Last Day 
    11. Bullets 
    12. The Big Exit 
    13. The Racing Rats 
    14. Munich 
    15. Smokers Outside The Hospital Doors 
    
 Encore:
    16. No Sound But The Wind 
    17. Bricks And Mortar 
    18. Papillon 
    19. Fingers In The Factories 

και νομίζω αυτό ακριβώς ήταν και χθες, δεν θυμάμαι τη σειρά βέβαια… ικανοποιητικός αλλά όχι τέλειος ο ήχος, αρκετό κέφι από την μπάντα, αλλά δεν το ‘έχουν’ με τον κόσμο που έτσι και αλλιώς ήταν μέτριος και μάλλον δεν ήξερε τα περισσότερα τραγούδια (και ελάχιστους στίχους), δεν άκουγα σχεδόν κανέναν να τραγουδάει… στο Papillon ‘έπεσε’ το Fuzz (λέμε τώρα, όπως προαναφέρθηκε, στους Lamb of God μάλλον θα πέσει πραγματικά)… δεν το μετάνιωσα βέβαια αλλά δεν θα την έβαζα και στις καλύτερες συναυλίες της ζωής μου…

Υ.Γ. ωραίες οι τεκίλες…

δεν συμφωνω για τον κοσμο

εγω να σου πω την αληθεια

ακουσα πολλους να τραγουδανε

και ειδα ακομα περισσοτερους να λενε τους στιχους απλα οχι δυνατα

επισης στα πολυ γνωστα κομματια τους
με το που ξεκιναγαν ακουγες το κλασσικο “ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ”
δηλαδη αναγνωριζαν τα κομματια

edit:
μολις ειδα τα βιντεο που τραβηξα
και ο κοσμος ακουγεται ξεκαθαρα να τραγουδαει

Ηρθα κι εγω. Λοιπον η συναυλια τα’σπασε και δεν το λέω ως μη αντικειμενικο ατομο γιατι το συγκεκριμενο γκρουπ ειναι η αδυναμια μου, αλλα ΤΑ ΄ΣΠΑΣΕ.

Το κοινο, δεν το περιμενα, αλλα ήξερε αρκετα τραγουδια και μπροστα που ημουν εγω τραγουδουσαν ολοι και δυνατα μαλιστα. Μπραβο, ελπιζω με αυτο το κοινο να ξαναρθουν σχετικα συντομα.

Ο Τομ ειναι ενα μικρος θεος και δε δεχομαι τιποτα λιγοτερο. Ο ανθρωπος δεν ξερει τι να πρωτοκανει για να ευχαριστησει τον κοσμο. Παει δεξια, παει αριστερα, καθεται κάτω, κυλιέται στη σκηνη… ατελειωτο respect. Κι οι υπολοιποι ηταν σε μεγάλα κεφια, ο Russell εριξε κατι τρελες φιγουρες σε μερικες φάσεις.

Στο Papillon επεσε το συμπαν και το Escape the Nest ειδικα ηταν μεγαλο highlight. Tο Last Day μου αρεσε παρα πολυ live, μου βγαζει ενα Terminator vibe. :wink:

Στα μείον
-Δυο γελοιοι τυπαδες μπροστα μπροστα που ειχαν πιει τα κερατα τους και κατα συνεπεια ηταν σε μονιμη νιρβανα κι εκαναν ο,τι καραγκιοζιλικια μπορειτε να φανταστειτε. Ειχαν σπασει το νευρικο συστημα ολων τριγυρω αλλα οι σεκιουριτι δεν τους πεταγαν εξω με τιποτα. Στο τελος δε η κωλοφαρδια χτυπησε κοκκινο, πηραν και τα drumsticks του Ed, grrrrrrr. [-X
-To οτι απο το πολυ καπνισμα, ηταν και μικρος χωρος, ειχαμε γινει τεκες εκει μεσα στο Fuzz, ημαρτον.

Life As A Ghost (and may I add Dance, Fucker, Dance, you were born to entertain 8))

http://www.youtube.com/watch?v=ocAPaoNn6M4

Kαι εγω ήμουν χθες στο Principal.
Πολύ καλό live με ένα κατάμεστο Principal με καλή σκηνική παρουσία και ένα κοινό αρκετά ενθουσιασμένο.
Έπαιξαν τα περισότερα γνωστά τους κομμάτια και
highlight της βραδιάς το Papilion που έγινε ψιλοχαμός.
Το μειον της βραδιάς ήταν οτι για μια ακόμα φορά αποδείχτηκε οτι ακόμα και ο μοναδικός ίσως συναυλιακός χώρος στην Θεσ/νίκη που πληρεί κάποια κριτήρια αποδείχτηκε ανεπαρκής.
Δεν είδα ίχνος εξαερισμού και είχε τόσο πολύ καπνό που δεν έβλεπες το συγκρότημα.:?

Kαλη παραγωγη, ταλαντουχος φροντμαν και ικανοποιητικο σετλιστ διαμορφωσαν ενα ομορφο λαιβ. Προσπαθησαν να τους ξεκανουν μετα το δευτερο αλμπουμ για να κανουν χωρο για καινουργια αρα και πιο ευκολοπουλητα ονοματα (κλασικες καταστασεις για την βρετανικη μουσικη βιομηχανια) αλλα οι Editors “το 'χουν” και αντεχουν.
Συμφωνω για το προβλημα εξαερισμου στις συναυλιες της Θεσσαλονικης. Μερικοι νομιζουν οτι αν αναψουν τσιγαρο και κρατωντας ταυτοχρονα μια μπυρα μεσα στη συναυλια αυτοματα μετατρεπονται σε ρ ‘ν’ ρ φιγουρες/σεξ συμβολα επιπεδου Lemmy, και δε μπορουν να κρατηθουν 2 ωρες.

ε, τώρα… εδώ που τα λέμε, συναυλία χωρίς τσιγάρο είναι λίγο!!! :stuck_out_tongue: