EFL Championship

4-2-1 έχει σερί η Φόρεστ με τον Κούπερ. Μόνο από Φούλαμ έχει χασει. Είναι όντως καλός προπονητής (τον παρακολουθούσα στην Σουόνσι). Κερδίζει τα αποδυτήρια. Ανεβάζει μικρούς. Κάνει ομάδα.

Φέτος η Τζαμπιονσιπ έχει μερικές πολύ καλές ομάδες και μερικές πολύ κακες. Κάτι που τα προηγούμενα χρόνια δεν το έβλεπες. Δηλαδή Μπορνμουθ και Φούλαμ (δεν συμπαθώ καμία) και από κοντά και η Μπρομ (ούτε αυτή μου κάνει) είναι πιο μπροστά σε ταχύτητα από τις άλλες. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις με αυτό το πρωτάθλημα…

Έτσι είναι η championship . Δεν μπορείς να προβλέψεις… Μπόρνμουθ έχει βάλει στόχο να ανέβει φαίνεσαι όπως και η Φουλαμ αλλά κανεί έχει κάνει κάποια στραβοπάτημα. Η έκπληξη είναι η Forrest

Εγω νομίζω οτι η μεγάλη ευχάριστη εκπληξη ειναι η Coventry. Πρόπερσυ ανέβηκε. Πέρσυ ήταν κακή. O Gyokeres μπροστά φέτος ειναι φωτιά (και αυτόν τον είχα δει στην Σουονσι)

Δεν την έχω δει βασικά ακόμα θα κάτσω κάποια στιγμή να δω ένα παιχνιδι της. Είναι ψηλά στην βαθμολογία αν θυμάμαι καλά. Κρίμα για την Χαλ έχει καλή ομάδα αλλά είναι πιτσιρίκια .
Επίσης και η Derby είναι σε χάλια κατάσταση

@Lupin

Μπορεί για play -off?

Φυσικά και μπορεί. Στην Τσάμπιονσιπ εδώ και κάμποσα χρόνια μέχρι τις 3-4 τελευταίες αγωνιστικές παίζουν με μαθηματικές ελπίδες οι 15 εκ των 24 ομάδων για πλευοφφ. Μπορώ να πω πως ελέγχεται σαν το πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα για τις θέσεις από 2-3 και κάτω. Κοντραρει άνετα την Γερμανία Α και Γερμανία Β.

Πέρσυ ανέβηκε η Μπρέντφορντ η οποία δεν ήταν καν στην εξάδα τον περισσότερο καιρό. Έκανε ένα αήττητο σερί 12 αγώνων στα τελευταία. Μπήκε πλευοφ. Κέρδισε Μπορνμουθ και Σουόνσι και τώρα είναι άνετη και ωραία στην Πρέμιερ.

Χαμπάρι δεν είχα παρει ότι έγινε σχόλιο, :grinning:. Anyway με τον νέο προπονητη έχει παρει φωτιά… Αλλά του χρόνου play-off

Κόψανε την άνοδο από ντο μπρόεντρο και διαμαρτύρεται, τον πνίγει το δίκιο, εξυγείανση τώρα στη διεφθαρμένη Τσάμπιονσιπ, αφήστε τον να αναλάβει ο ίδιος που έχει και το know how!

1 Like

Θα ήθελα Nottingham στην premiership. Και όντως η διαιτησία ήταν άθλια :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Να φτιάξει ομάδα, να κερδίζει και τη διαιτησία. Απορώ γιατί διαμαρτύρεται.

1 Like

Ελα μωρέ νταξει κάτι έπρεπε να κάνει και ο προεδρος😝. Η ομάδα δεν είναι τόσο κακή , στην αρχή της σεζόν πηγαινε χάλια. Μπορεί να ανέβει με τα playoffs

Εγώ πάλι εύχομαι να ανέβει Νότινγχαμ ή Λούτον μόνο και μόνο για να δούμε κάτι διαφορετικό στην πρέμιερ. Σεφιλντ και Χαντερσφιλντ ανεβηκαν προσφατα

Σταμάτα ρε γρουσούζη, θα τα βάλει η ryanair +50% τα εισιτήρια

Αφου οτι λεω βγαινει το αντιθετο τι αγχωνεσαι

Ναι θα ήθελα να ανέβει Nottingham, φέτος έκανε τρομερή χρόνια. Η Derby έπεσε όπως ήταν να γίνει

Mόλις 1,5 εκατομμύριο λίρες έχουν ξοδέψει οι «Hatters» για να στελεχώσουν την ομάδα τους.

Τεράστιο διπλό της Forest

Δεν τα κατάφερε η Luton έχασε 1-0 κρίμα, και ήταν συμπαθητική ομάδα.