EFL Championship

Και το πήγαινε καλά είδα… Τεσπά πάμε για τελικό Χάντερσφιλντ-Νότινγχαμ λογικά

Πάρτυ θα κάνει ο χοντρός έτσι και ανέβει η Forrest

Πάρτυ από λαμόγια, φονιάδες, απατεώνες και αλήτες θα κάνει η Πρεμιερ Λιγκ αν ανέβει και ο χοντρός! Τυφλα να 'χει η Σουπερλιγδα.
Παντως καθώς ελάχιστοι ιδιοκτήτες είναι τίμιοι και καλοί στο σύγχρονο ποδοσφαιρο, δεν γίνεται να αντιπαθήσεις την Φορεστ (όσο αρχίδι κι αν ειναι και ο χοντρός) και πραγματικά καλό θα είναι να ανέβει στην Πρεμιερ μετά από τόσα χρόνια.

Να πάει να γαμηθεί :stuck_out_tongue:

Και εγώ θέλω να ανέβει ρε μια χαρά ομάδα είναι… Εφόσον στην premier υπάρχουν οι Άραβες ο Μαρινάκης μπροστά τους είναι αρνάκι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Μήπως θες να πεις νεροβούβαλο :joy:

2 Likes

Είναι Μοσχοαναθρεμο δεν μπορώ να πω

1-1 η Forrest εντωμεταξύ

Πέναλτυ λοιπόν.

Να πω πως το σύστημα για προβιβασμό στην Premier League είναι από τα αγαπημένα μου και, νομίζω, από τα πιο ενδιαφέροντα και δίκαια. Και αν συνυπολογίσουμε πως οι ομάδες είναι λίγο ως πολύ κοντά σε δυναμικότητα και πως και μπάλα παίζουν καλή και λαό έχουν, σαν ουδέτερος χαίρεσαι να παρακολουθείς τα play off.

ΤΙΤΑΝΑΣ Samba. 3 αποκρούσεις, όλες εξαιρετικές. Τι κρίμα να την έχει ο χοντρός αυτή την ομάδα.

Έφυγε για τελικό η Forest.
Δεν υποστηρίζεις τον χοντρέ ρε φίλε αλλά την ομάδα. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες ομάδες

Στην Premier League η Nottingham Forest μετά από 23 χρόνια!!!

Σταυροκοπήθηκε 3 φορές.
Φίλησε σταυρωτά την εικόνα που είχε στην τσέπη.
Και κάπως έτσι τα κατάφερε η ομάδα του.

Ο αγώνας ήταν χάλια. Αλλά το άξιζε για την σεζόν που έκανε φέτος. Φανταστική χρόνια

Κοντεψα να πνιγώ όταν το δα…

1 Like

Ήταν All In ο Βαγγέλας και είχε κλάσει μέντες για να φτάσει στο σημείο αυτό, χαχαχαχα.

Θα τσεπώσει τα εκατομμύρια ο Βαγγέλας και όλα πένα

Είναι κι ο Κωστάκης που γλύφει λίγο ή μου φαίνεται;

2 Likes

Ακόμα δεν έχεις ξεπεράσει οτι εφυγε από την αεκ

Ας γράψω (αυτοψυχανάλυση) τον πόνο μου εδώ. Όντας φίλος της Σουόνσι (ζούσα εκεί για λίγο και πήγαινα γήπεδο όταν η ομάδα ήταν League One και μετά Championship) έζησα μεγάλες στιγμές με άνοδο στην premier league, κατάκτηση τίτλου (league cup) και μεγάλες ομάδες (έφτασαν να την λενε Swanselona, από το Barcelona γιατί έπαιζε εκπληκτικό total football) που έπαιζαν πανέμορφο ποδόσφαιρο.

Έχω χαρεί και απολαύσει παίχτες όπως οι Michu, Baston, Clucas, Guehi, Daniel James, Connor Roberts, Ben Davies, Rodon, Abraham, Brewster, Britton, Carrol, Joe Allen, Ayew (και τα 2 αδερφια), Borini, Chico, De Guzman, De Vries, Fabianski, Emnes, Fer, Fed Fernandez, Gallagher, Alan Tate, Gomis, A Williams, Graham, Pablo Hernandez, Ki, Lowe, McBurnie, Monk, Olsson, Rangel, Shelvey, Gylfi, Sinclair, Neil Taylor, Hoorn, Vorm, Bony…

Τελευταία εχει κανει καλές ομάδες και εχει παλέψει για ανοδο αρκετά. Χανει στα playoffs συνήθως.

Φετος βρωμάει οτι στην deadline day θα πουλήσει οτι αξιολογο τις έμεινε αν εχει πρόταση με καλά λεφτα. Πουλησαν φέτος τον Flynn Downes με 12Μ στην West Ham και δεν τους φτάνει να κλείσουν τις ζημιές του κοβιντ οι μαλακες οι Αμερικάνοι. Απο αγορες, κατι μικρους με 1-2Μ το πολυ εκανε φέτος. Δεν εχουμε επισημα δεξι μπακ, δεν εχουμε ουτε αριστερο, ουτε δεξιο εξτρεμ και οι μισοί παίχτες παίζουν σε αλανταλον θέσεις για να κλείνουν κενά…

Σιγουρα ονειρεύονται κανα 10άρι μυρια από την πώληση του Piroe οι αλητες…

Αυτή την στιγμή η ομάδα έχει 2 τέρματα και 14 ‘έτοιμους’ παίχτες, 2 τραυματίες (για μήνες), 4 που δεν έχουν παίξει ποτέ και μάλλον δεν υπολογίζονται…
Δηλαδη ειναι καπως έτσι:
4 FW/ST
0 AMR, 0 AML
0 DM, 6 MC
3 DL, 7 DC, 0 DR
2 GK
Μιλάμε για πολύ κλάμα… δεν βγαινει η χρονια με τιποτα…
Γ εθνικη ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!

2 Likes

Σε άλλα νέα, Sheffiled, Norwich, Blackburn και Watford έχουν βλέψεις και πιθανότητες για άνοδο φέτος νομίζω. Sunderland, Preston και Reading το θέλουν πολύ, αλλά θα ζοριστούν μάλλον.

1 Like