Eiσητηριο rolling stones!

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΟΡΙΟ… ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ!!!
ΚΥΜΕΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 270? ΚΑΙ 280?.
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΕΣ, ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝΕ?
ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΖΗΤΗΣΑΝ 16000 ΔΡΧ , ΤΩΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΖΗΤΑΝ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ ΤΟΥΣ… ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΠΩΣ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΗΙΜ, ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ 45? ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ‘‘ΕΙΔΙΚΑ’’ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΕ 80? (ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ, ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ!), ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΝΟΗΜΑ, ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΒΓΕΙΣ Κ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥΠ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ…
ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ BLACK SABBATH (ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ 59,99? ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ), ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ VELVET REVOLER (ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ 38?), BLACK LABEL SOCIETY (ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ 38?) K TOYΣ ΕΛΛΕΗΝΟΥΣ WASTEFALL (ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ Ο.Ο1? ), ΖΗΤΗΣΑΝΕ 60?. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΟΙ ΗΙΜ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ…

ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ!

ΤΗΛΕΨΗΦΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΕΡΔΙΣΤΕ ΕΚΤΠΩΣΗ 0.5% ΣΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ROLLING STONES $$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$[/img]

Please μη γράφεις με κεφαλαία, είναι κουραστικό.

ok, sorry…

Στο official site της μπάντας αναφέρεται ότι μέσος όρος τιμής των εισητηρίων για Ευρώπη θα είναι 75 euros.Σχετικά λογικό αν αναλογιστεί κανείς τα σκηνικά κ τα οπτικά εφέ.Στην τελετ’ή έναρξης των Ολυμπιακών ήταν φτηνότερα?

Λογικα θα παιξει καπου στα 60? με 80?.Τωρα αν ειναι πολλα ή λιγα αυτο το ξερει η τσεπη του καθενος. Το οτι θα παει κοσμος αυτο δεν χρειαζεται να το πουμε. Ολοι ξρουμε τι ρολλο εχουν παιξει αυτοι και οι “2-3 αλλοι” στον χωρο της ροκ μουσικης.
“It’s Only Rock n Roll”

Βου λοιπον.

Μέχρι 60 και πολλά είναι…

Poso? 70-80? Kaloi, Xrysoi oi Stones alla, proswpika, panw apo 70 eura oute gia ta yper8eamata tou Jean Michel Jarre den 8a edina.

Ούτε και γω αν και πρωσοπικά είναι όνειρο ζωής.Ε εντάξει,λέω μέχρι 70 και πολύ είναι.Μη το παρακάνουμε.

Ε όχι και ελλεινοί…είπαμε!
Αν αύριο-μεθαύριο γίνεις μουσικός θες να σε χαρακτηρίζουν έτσι?

ego pados, epeidh lene oti thanai to teleftaio tus tour kai den tus exo dei pote, mexri 100E ta dino, ama arxiso apo tora oikonomies vevaia.

Οι ίδιοι δήλωσαν ότι δεν έχουν πει επίσημα ότι είναι το τελευταίο τους tour γιατί αυτό θα ήταν εμπορικό trick και ότι δεν αποκλειούν στο μέλλον να ξανακάνουν. πάντως εγώ έτσι και αλλιώς θα πάω.

Υπάρχει περίπτωση να βγουν εισητήρια με διάφορες τιμές? θυμάμαι το καλοκαίρι στους Scorpions ότι στις κερκίδες ήταν πιο ακριβά απότι μπροστά από τη σκηνή!!

Πιστεύω ότι το εισητήριο θα έχει τιμή ίσα-ίσα για να μην χρεωκοπήσουμε…Δηλ. πολύ ακριβά…Του πο*στη όμως…Αν έχει πάνω από 70-80 θα σκεφτώ σοβαρά αν θα πάω…

Btw ξέρει κανείς πότε βγαίνουν;;

Επειδή τους είδα την προηγούμενη φορά (1998), και θυμάμαι ότι πλήρωσα 15.000 δρχ, καθόλου λίγα για τότε κια χωρίς να είμαι fan των Rolling Stones, μόλις βγήκα από μέσα είιπα ότι σίγουρα α΄ξιζε ακόμα και αν έδινα τα διπλά. Ακόμα και σήμερα το ίδιο λέω για εκείνη τη συναυλία.
Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ο οικονομικός παράγοντας παίζει σίγουρα ρόλο στον καθένα μας για το αν θα πάμε σε μια συναυλία, αλλά αν αξίζε ή όχι να πάμε σε μια συναυλία και να δώσουμε αυτά τα λεφτά, μόνο από το αποτέλεσμα μπορούμε να το κρίνουμε. Αυτό που είδαμε και ακούσαμε εκείνο το βράδυ δεν περιγράφεται ούτε συγκρίνεται με όσα έχουμε δει οι περισσότεροι κυρίως σε ανοικτό χώρο. Σε πόσους έχει δοθεί η ευκαιρεία να βρεθούν στο ΟΑΚΑ το οποίο να είναι γεμάτο κόσμο όλων των ηλικιών, με σπόνσορες που να μοιράζουν διάφορα, να παρακολουθείς ένα από τα ακριβότερα show στον κοσμο?
Παρόλο που δεν ειμαι fan των Stones πιστευω ότι και αυτή η εμφάνιση θα είναι αξέχαστη…
Μακάρι να κρατηθούν και τα εισητήρια σε λογικές τιμές, αλλα χλομό μου φαίνεται…κανα 60 ? η αρένα, μπορεί… Από 80 ? και επάνω καμιά κάπως σοβαρή εξέδρα…

satriani Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2005 2:07 am Θέμα δημοσίευσης:


UDO έγραψε:
K TOYΣ ΕΛΛΕΗΝΟΥΣ WASTEFALL (ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ Ο.Ο1? )

Ε όχι και ελλεινοί…είπαμε!
Αν αύριο-μεθαύριο γίνεις μουσικός θες να σε χαρακτηρίζουν έτσι?

Μουσικός είμαι φίλε μου, αλλά δεν το εξασκώ τελευταία γιατί έχω μια καλή δουλειά κ δεν ρισκάρω στην φάση που είμαι. Τα έχω ακούσει και δεν με ενοχλούν, μόνο στην αρχή μέχρι να συνηθίσω. είναι η γνώμη του καθενώς και είναι απολύτως σεβαστή.
έστι και εγώ, λέω την γνώμη μου. με κουράσαν υπερβολικά στο fest με τους sabbath παρόλο που παίξανε και λίγο (ευτυχώς). Δεν μου αρέσανε καθόλου. Κατά την γνώμη ίσως ανήκω στην μειωψηφία, μιας και ο δίσκοσ τους ο τελευταίος έχει καλέσ κριτικές και τουσ γουστάρει ο κόσμος. παρόλο που ξέρω και τον Domenic προσωπικά, του το έχω πεί και στα ίσια. αλλά αυτό γουστάρουν, αυτό κάνουν κ είναι σεβαστό. αυτό όμως δεν αλλάζει την άποψή μου.

προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα μείνει η τιμή ύρω στα 60?.
αν αναλογιστεί κανείς πωσ το 1998 έιχε 16000 το εσιητήριο… υπερβολική τιμή για τότε…
με τα σημερινά δεδομένα, ενδεικτικά:

maiden 1988 1.500 δρχ 8)
maiden 1995 5.500 δρχ :slight_smile:
maiden 1198 7.500 δρχ :o
maiden 1999 8.500 δρχ :?
maiden 2000 9.500 δρχ :roll:
maiden 2005 43? (περίπου16.110δρχ) 8O

rockwave 2004 38? 8)
rockwave 2005 45?-60? 8O

Βοn Jovi 2005 (Γεραμανία) 115? 8O :?:

έτσι όπως ανεβαίνουν οι τιμές, το πίό λογικό, αναλογικά πάντα,η τιμή ανεβαίνει 1000 δρχ τον χρόνο, δηλαδή 3?. και τελευταία 7?-8? τον χρόνο, οπότε, πιστεύω ότι δεν θα έχει λιγότερο από 100 ?. υπολογίζω περίποου στις 45000 δρχ-50000δρχ, δηκλαδή 120?-134? μακάρι να πέσω έξω και να έιναι πάρα πολύ λιγότερα…

Αυτό που δεν γράφει κανείς εδώ παίδες είναι το εξής : οκ να δεχτώ ότι το εισιτήριο θα είναι ακριβό και θα είναι 100 ευρώ !!! Ξέρετε όμως για τί επίπεδο συναυλίας/show μιλάμε ?? Είχα πάει και το 1998 και ακόμα και σήμερα πιστεύω ότι είναι η καλύτερη συναυλία που έχω πάει. Μιλάμε για ένα οπτικό και μουσικό υπερθέαμα. Ειδικά οι μικρότεροι να πάνε οπωσδήποτε γιατί μετά και από αυτήν την φορά, δεν το βλέπω να ξαναέρχονται οι stones στην Ελλάδα. Αξίζει όμως 100%. Και όπως λέει και ο μέγας Adonis-stargazer : “είναι μια από τις 3 μπάντες που έφτιαξαν το ροκ._”

ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟΥΣ BLACK SABBATH (ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕΣ). ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑΘΜΟΣ. ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΩΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΛΕΠΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ…

Το ότι οι Sabbath έπαιξαν εξαιρετικά και ο ήχος ήταν πολύ καλός δεν χωρά καμμία αμφιβολία… Αλλά σε καμμία περίπτωση δεν αποτελεί υπερθέαμα. Η συγκεκριμμένη βραδιά ήταν παρα πολύ καλή από μουσικής πλευράς, αλλά δεν υπήρχαν βασικά πράγματα που να βοηθούν το οπτικό μέρος της συναυλίας. Τα φώτα ήταν φτωχά ΣΕ ΣΎΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ, σκηνικά καθόλου, και να μην αναφερθούμε καθόλου στο χώρο.
Τα παραπάνω αποτελούν παράγοντες για να χαρακτηριστεί μια συναυλία “υπερθέαμα”.
Δεν εξετάζω εάν χρεαζόντουσαν φώτα ή video wall ή εκρήξεις και φωτιές κλπ για να παίξουν οι Sabath. Όταν όμως πας σε μια συναυλία θες να δεις και κάτι παραπάνω από τους μουσικούς που αποδίδουν άριστα τα κομματια τους, όσο δημοφιλείς και αγαπητοί να είναι.
Εδώ είναι που οι Rolling Stones υπερτερούν. Και δεν μου αρέσουν και μουσικά…Φαντάσου να μου άρεσαν…

Υπερθέαμα θεωρείται ένα show που συνδυάζει πλούσια σκηνικά, ηχητικά κ οπτικά εφέ, βασίζεται στην επίδειξη , τον εντυπωσιασμό κ την υπερβολή.Αυτό έχουν σκοπό να προσφέρουν κ οι Stones του 2005 ως μία από τις πιο κερδοφόρες επιχειρήσεις του πλανήτη.Εγώ δε θα πάω όμως εκει για όλα αυτά. Θα πάω για να δω τη μεγαλύτερη rock ‘n’ roll μπάντα του κόσμου που τραγούδησε τους έρωτες κ τις επαναστάσεις όλων μας ανεξαιρέτως κ που στα 60’s άλλαξε για πάντα τον τρόπο που σκεφτόμασε.Και στην pub της γειτονιάς μου να έπαιζαν πάλι θα πήγαινα.

Aytos pou eytia3e ayto pou leme rokk, legotan Elvis. Xwris ayton, oute Stones oute tipota.

Προσωπικά δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα… Ειδικά όταν τους συγκρίνουν με τους υπέρθεους Beatles αρχίζουν να μην μ’ αρέσουν ακόμα περισσότερο… Προσωπικά μ’ αρέσουν τα εφέ και τα μπιχλιμπίδια, αλλά προτιμώ σ’ ένα Live να με καθηλώνει η μουσική…Πχ Black Sabbath
Anyway ισχύουν ότι και για τους Pink Floyd… Πολύ μεγάλοι δεν αντιλέγω, αλλά προσωπικά δεν μου πολυαρέσουν… Στη συναυλία θα πάω, θα γουστάρω τα καμμια δεκαριά τραγούδια τους που μ’ αρέσουν, θα πιούμε, δυστυχώς δεν θα φλερτάρουμε (αφού θα έρθει και η γυναίκα μου που τρελαίνεται για Stones) και το βράδυ θα πάμε για ύπνο ονειρευόμενοι να έρθουν οι επανενωμένοι Rainbow με Dio και Blackmore…