Ejekt Festival 13/07/10 : Faith No More, Bad Religion, Unkle and others

Το άθλιοι και γτπ δηλώνει ότι δε μ’ αρέσουν. Όσο για την τελευταία πρόταση λολ

Σόρυ ξέχασα να βάλω τα “”… ειρωνικά το έλεγα εννοώντας ότι πολυ λίγες μπάντες έχουν καταφέρει αυτά που έχουν κάνει οι BR

O Vedder παει να το παιξει σκληρος τυπου One Versus All :stuck_out_tongue:

XAXAXAXAXA TO ΠΕΤΑΞΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΩ!!!:lol::lol::lol:

εκει λιωσε!! τα σπασε ο παττον…τα πιατα

σετ ηταν?

Επίσης θέλω να πω πόσο στενοχωρημένος είμαι που δεν άκουσα Kindergarten και Everything’s Ruined ):

μου βγήκε αρκετά ξινό το φεστιβάλ μιας και επάθα διάστρεμμα 2ου βαθμού και απο ότι μου είπε ο γιατρός φτηνά γλίτωσα το κάταγμα. Το σκεφτόμουν ως τελευταία στιγμή αν θα πήγαινα γιατί αυτή την περίοδο λεφτά δεν, απλώς το πότε θα ξαναδώ BR τελικά με έπεισε και πήγα. Τελικά όχι μόνο πλήρωσα είσοδο αλλά και ακτινογραφίες :stuck_out_tongue:

Στα μουσικά τώρα οι zebrahead συμπαθητικούληδες πολύ ερασιτεχνικοι σκηνικά τελείως απείροι και απροβάριστοι αλλα μουσικά ήταν μια όαση σε αυτό που θα ακολουθούσε.

obojeni program η κάπως έτσι δεν ξέραμε τι να περιμένουμε αν και η αλήθεια το όνομα μας θύμηζε περισσότερο ποδοσφαιριστή γ εθνικής του διαγόρα παρά συγκρότημα. Με το που βγήκαν και άρχισαν αυτά τα κλαπατσίμπανα λες και κατσαρολικά συγκρούονται το ένα με το άλλο άρχισα να αναθεωρώ για την πλεον εξαιρετική παραγωγή του st anger. Εχώ την τύχή να έχω δει πολλά τραγικά σαππορτ στη ζωή μου αλλά νομίζω πως αυτό ήταν το αποκορύφωμα. Αν ποτέ θέλουν να με βασανίσουν για κάτι νομίζω πως μια ώρα ακόμα απο αυτό το μαρτύριο και θα τα ξεράσω όλα. To χειρότερο απο όλα ότι τους διαλέξαν να συμμετέχουν κιόλας φαντάσου πως ήταν ο ανταγωνισμός :?

bad religion: ο λόγος που πήγα στο φεστιβαλ μιας και fnm είχα ξαναδεί και δεν απογοητεύτηκα. Ναι δεν παίξαν κάποια που ήθελα να ακούσω αλλά αν ήταν στο χέρι μου θα τους έβαζα να παίξουν όλο το suffer οπότε λογικό να έχω παραπονάκια. Αλλά γενικά ήταν απίστευτα ειδικά μπροστά οπού και οι δίπλα ήταν τρελαμένοι και ο ένας αγκάλιαζε και χοροπήδαγε παρέα με τον άλλον. Ευχάριστη έκπληξη ότι πολλοί ξέραν τον κάθε στίχο απο τα όσα ακούστηκαν. Δυστηχώς στο infected γυρισά το πόδι μου εκεί που τελειώνει το καγκέλο με αρχή του δαπέδου αλλά έσφιξα δοντάκια και παρόλο που σταμάτησα το χοροπήδητο παρέμεινα μπροστά (αν και για ένα δίλεπτο πήγα να κάτσω κάτω λίγο γιατί ψόφαγα εκεί είδα και μάνο σαν τον τρελό που τον χαιρέτησα βιαστικά οπότε σορρυ για την άκομψη και βιαστική χαιρετούρα). Απο σετλιστ παίξαν αρκετά που ήθελα πολύ όπως sorrow, la is burning, suffer, sinister rouge κλπ κλπ. Ήχος ακομα και μπροστά είχε προβλήματα αλλά και πάλι η καύλα να βλέπεις 30 χρόνια ιστορίας μπροστά σου σε έκανε να το ξεπερνάς.

πλάκα είχε ένας τύπος δίπλα που τους φώναζε όλη την ώρα να παίξουν το do what you want με το οποίο μπήκαν, δεν ξέρω τι είχε πάρει και το φώναζε αλλά οι br τον πήραν στο ψιλό μετά

fnm λόγω ποδίου ειδα απο πίσω αλλά ο ήχος ήταν τραγικός και σε κάποια σημεία σκέφτηκα μέχρι και να φύγω αλλά τελικά έμεινα. Σετλιστ χωρίς φοβερές εκπλήξεις οκ ο παττον έκανε τρέλες αλλά και πέρυσι πάνω κάτω τα ίδια εγώ πίσω με ξενερωμένο κοινό γενικά δεν βοήθησε και πολύ. Μάλλον μου απομυθοποίησε-κατέστρεψε αρκετά τις όμορφες αναμνήσεις του περισυνού λαιβ. Unkle δεν άντεξα και δεν είδα καθόλου πήγα σπίτι και πλακώθηκα σε πάγους και ντεπόν

Γενικά για φεστιβάλ αυτό με τα τσιγάρα σε κλειστό χώρο που τα πουλούσαν κίολας και μου πρήξαν τα πάπαρια αν καπνίζω δέκα φορές ήταν απαράδεκτο και κουραστικό. Επισης 4 ευρό η μπύρα και ακριβές τιμές και κακός ήχος. Φέτος που είδα πως είναι τα πραγματικά φεστιβάλ έξω καμία σχέση με αυτό που είδα χθες και μετάνιωσα λίγο γιατί όλα μου φανήκαν κακά έως πρόχειρα σε σχέση με τα έξω. Βέβαια άλλη η δυναμικη ενός φεστιβάλ με 800000 άτομα και άλλο με 5000 αλλά και πάλι τουλάχιστον στον ήχο περίμενα καλύτερα πράγματα!

Anyway τα λέμε prodigy μην κάνετε το λάθος και δεν έρθετε απλά γαμάνε :!:

Μας τα χάλασε λίγο ο ήχος αλλά δεν γαμιέται! :metal:
Δηλαδή πόσο διαφορετικό setlist περιμένατε να έχουν οι FNM σε σχέση με πέρυσι?Είπανε 5-6 διαφορετικά κομμάτια…

Aν εχει κανεις καποιο βιντεακι απο as the worm turns ας το ανεβασει…

Καλά ήταν. Με ΟΚ ήχο θα ήταν καλύτερα.
Θετική έκπληξη οι UNKLE, αρνητική ο τραγουδιστής των σέρβων με την εκνευριστική φωνή και το σκονάκι στο χέρι. Όλα τα υπόλοιπα τα αναμενόμενα.

μπήκα μέσα κουτραντάνης γιατί είχα το κοννέ (και ήθελα να δώ τους bad religion).
Αποτέλεσμα??
Bad religion-Η πιό άνευρη,ξενέρωτη,πεθαμένη πανκ ροκ μπάντα.Βαζελοπάνκ ηχητικά,εκτελεστικά ήταν σαν να βλέπεις σουρωμένο και παλαίμαχο άλογο κούρσας.Δεν περίμενα να δω και την μπάντα που μέχρι το Suffer θέριζε,όμως τα νέα τους κομμάτια είχαν την τιμητική τους και bad religion μετα το 1998=[-X

για Faith no more και Unkle δεν το συζητάω καν,στράβωσε η μασέλα από το χασμουρητό-δεν είμαι οπαδός έτσι και αλλιώς.Patton τρελός πίθηκας/καραγκιοζάκη,“άποψη” βλέπεις να σπάς πιάτα επι σκηνής αλλά όταν τα έκανε αυτά η Πέπη Τσεσμελή κράζατε όλοι.:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΞΕΙ!!
Το χουμε εμφυτο τελικα…

μλκ vedder το ποστ σου ήταν ελλεινό, άθλιο, και απαράδεκτο. Δεν θα σου πω κλισεδούρες του τύπου: σεβάσου μας που τους γουστάρουμε, αλλά αν μη τι άλλο είσαι άμπαλος από το συγκεκριμένο είδος, και δεν έχεις ακούσει γενικώς νότα. Διαβασε λίγο και τους στίχους του τραγουδιστή και δες ποιος είναι μογγολος μετα.

Ίσως να αναθεωρήσω για σένα, αν ανακαλέσεις.

εδιτ: Kαι βασικά όχι αν ανακλέσεις τη γνώμη σου (γιατί οκ δε σ’ αρέσουν, χεστήκαμε κιόλα) , αλλά αν μιλήσεις λίγο πιο ωραία γι’ αυτούς, διοτι πραγματικά είναι πολύ μεγαλη μπαντα

Xμμμμ :ban:

ΑΜΠΑΛΟΣΥΝΗ!!!

δεν ξερω τι περιμενανε μερικοι να δουνε απο τους bad religion

καμια hardcore μπαντα?
τιποτα καυλωμενους 20ρηδες πανκηδες?

ΕΛΕΟΣ!!!

Ψιλοτρολακι μου φαίνεται ο razzia οποτε δεν το παίρνω και στα σοβαρα αυτον.

Γελάνε και οι πέτρες

Μηπως οι Vedder και Razzia θα μπορουσαν να μας πουν τι μουσικοι ακουνε? Μπας και γινουμε και εμεις σχετικοι οπως και αυτοι.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΙΣ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ,ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ BAD RELIGION ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΤΑΙ PARTY ΣΤΟ POQUITO GRANDE ΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ VIDEOS ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ 30ΧΡΟΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ PUNK ΣΚΗΝΗ!
ΣΤΑ DECKS NIKOS STOOGEDIS & JOHN LOIS ΜΕ ΠΟΛΥ PUNK & HARDCORE ΔΙΑΘΕΣΗ!!!
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ!

POQUITO GRANDE
ΠΡΑΤΙΝΟΥ 5,ΠΑΓΡΑΤΙ!

ακούω διάφορους μουσικούς
δεν έβρισα κανέναν οπαδό, απλά μου κανε εντύπωση που άρεσε σε τόσους γιατί μου φάνηκαν χάλια. έχεις πρόβλημα με αυτό;