Ejekt Festival 13/07/10 : Faith No More, Bad Religion, Unkle and others

'Εξω θα είναι μωρέ.

Εννοείται ότι η πλειοψηφία των συγκροτημάτων θα παίξει έξω.

Πέρσυ μόνο οι Echo And The Bunnymen παίξανε μέσα τελικά αν θυμάμαι καλά.

Κάτι ακόμα στον τίτλο, το 14 που κολλάει? να το σβήσω?

Σχεδόν πάντα είναι διήμερο το Ejekt οπότε ίσως να σκέφτηκε ο tweetious και να βαλε 13/14…

faith no more - τελος

και μετραει πολυ που θα εχουν νεο concept στην “νεα” τουρνε τους.
Αντε να ακουσουμε και καποια μου μας ξεχασαν … the real thing,we care a lot,collision,ricochet ,και αν μου πεταξουν κανα zombie eaters θα πηδηχτω απο το παραθυρο…

F N M

.

=D>:yahoo:

Ωραία με Faith, ελπίζω να ισχύει και για Arcade Fire που λέγαμε πριν. Ευτυχώς γιατι δεν με έβλεπα να πηγαίνω σε καμια συναυλία φέτος…

Faith No More… καλή φάση, τους έχασα πέρσ, ελπίζω να τα καταφέρω φέτος… Πολλές συναυλίες μαζεύονται και να δω που θα πρωτοπάμε…

μια απο τα ιδια και εγω,λογω ελειψης χρηματων τους ειχα χασει περισυ τους faith no more,αλλα φετος μια χαρα θα δουμε και unkle σουπερ!

Eγώ faith no more είδα πέρσυ οπότε δεν ξέρω αν θα πάω στάνταρ. Πάντως ρε γαμώτο οι bad religion 14 του μηνός έχουν κενή μέρα μεταξύ ιταλίας και γαλλίας…Μακάρι ρε γαμώτο να γίνει κάτι τέτοιο…Μακάρι και θα πεθάνουμε…

Πάντως παραδέχομαι φέτος ejekt για τις ημερομηνίες του. Γιατί ενώ είναι καθημερινές και μπορεί κάποιοι οριακά να’ χουν τελειώσει τη δουλειά τους (βεβαια σε αυτό βοηθά λίγο η σχετικά κεντρική τοποθεσία του φεστιβάλ),τα μουντιάλ έχουν τελειώσει, οι εξεταστικές έχουν τελειώσει, δεν είναι και τέλη ιουλίου να’ χουν φύγει όλοι, οπότε κομπλέ

Ποια κεντρική τοποθεσία, εγώ δουλεύω Μαρούσι και πρέπει να κατέβω πρώτα σπίτι μου στην Κυψέλη και μετά Ελληνικό. Τεσπά, αναλόγως των τιμών των εισιτηρίων θα αποφασίσω αλλά απ’ ότι βλέπω μάλλον άδειο το ελληνικό συναυλιακό καλοκαίρι για μένα.

Ντάξει ρε παιδί ισχυει δεν γίνεται και πλατεία συντάγματος, αλλά σκέψου να’ θελες πολύ να πας και να πρεπε να πας στην μαλακάσα. Τουλάχιστον μ’ ένα μετρό βολεύεσαι… Πάντως ισχυει ότι οι τιμές θα παίξουν καθοριστικό ρόλο

oh my.

μπορώ να πω τα προφανή γιατί λατρεύω FNM, αλλά αυτή η καθημερινή μου κάθεται στο λαιμό.

Αν η 2η μέρα είναι η 14 Ιουλίου τότε το βλέπω δύσκολο για Bad Religion. :?

Μία μπάντα σαν κι αυτή πρέπει να έρθει στον χώρο της συναυλίας τουλάχιστον μία μέρα πριν για να έχει χρόνο για στήσιμο και soundcheck.

αυτο μονο εγω θα το σχολιασω…?

Μόνο η παρένθεση με το ερωτηματικό αν ισχύει έχει ενδιαφέρον.

αν φέρουν bad religion θα έχει ενδιαφέρον… αλλιώς δεν με βλέπω να πάω…

Το θέμα δεν είναι πώς πας. Αλλά το πώς γυρνάς.
18 ευρώ ταξί από Ελληνικό για Σύνταγμα στο live Paradise Lost/Type o Negative.
Αν βρεις ταξί. Επίσης μετά τις 12 δεν έχει ΜΜΜ.

Ον τόπικ. Περιμένουμε και το υπόλοιπο billing.
Για να δούμε αν αξίζει (τουλάχιστον) 2 μέρες άδεια από τη δουλειά.

Το τραμ νομίζω είναι καθημερινώς μέχρι τις 2.