Ejekt Festival 28-06-2008

Τυχαια σε μια εφημεριδα σημερα ειδα οτι ερχονται και φετος οι James στο Ejekt.
http://www.ejekt.gr/

Και Unkle ε; Ενδιαφερον…

κι εγω που νομιζα οτι μετα τα περσινα δεν θα ξαναγινοταν αλλο ejekt.γιατι να μην ακουσουμε το sabotage γαμω το κερατο μου?

Νταξει ανακοινώθηκε αυτό που δεν ήθελα με τίποτα όμως!
Η μοναδική συναυλία που ηθελα πραγματικά να ξαναπάω για να δω το γκρουπ και όχι γιατι απλά μου αρέσει να πηγαίνω σε λάιβ. Κριμα αλλα δεν θα μπορέσω να πάω λόγω ανωτέρας βίας και δυστυχως και πολλοι ακόμη μαζί μου που πήγαμε πέρισυ.

Η μονη ελπίδα που είχα ήταν ότι κάτι άκουσα πως το φεστιβάλ θα ήταν 2ήμερο, και μήπως βάζανε τους James για Παρασκευή (που και πάλι δυσκολο θα ήταν αλλά κάτι θα έκανα) αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο…

Εννοείται θα είμαι εκεί! Και για James αλλά κυρίως για UNKLE!:slight_smile:

James? Yupiiiiiiii

Προστιθενται οι Stereo Mc’s και οι Digitalism στο line up…

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=12144

Τι λες τωρα…!! Για James το ήξερα και εννοείται ότι μόνο γι’ αυτούς θα είμαι εκεί, αλλά και Unkle και Stereo MC’s και Digitalism;; Τους τελευταίους τους έμαθα από το πρόσφατο άλμπουμ τους Idealism του 2007 και μου άρεσαν πολύ. Πολύ φρέσκος ηλεκτρονικός ήχος!

Νέα προσθήκη στο Eject σύμφωνα με το Mixtape.gr…

Μετά τους James και Unkle, Stereo MC’s και Digitalism, ένα ακόμα ονόμα προστέθηκε στο line up του φετινού Ejekt Festival, το οποίο όπως έχουμε πει θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Ιουνίου στο Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας στο Ελληνικό.

Ο λόγος για τους πολύ “καυτούς” αυτή τη χρονιά Hercules & Love Affair, το project του Νεοϋορκέζου dj Andy Butler, στο οποίο συμμετέχουν και οι Nomi, Kim Ann Foxman και ο Antony Hegarty των Antony & The Johnsons.

Έχοντας κυκλοφορήσει τον περασμένο μόλις μήνα το πάρα πολύ καλό ομότιτλο album στην DFA Records, το οποίο περιέχει φυσικά και το απίθανο single “Blind”, οι Hercules & Love Affair πιθανώς και να αναδειχθούν το πιο καλό χαρτί στο φετινό Ejekt.

Θυμίζουμε ότι τα εισιτήρια για το Ejekt 08 προπωλούνται ήδη προς 55 ευρώ στα www.i-ticket.gr, www.ticketquest.gr και στα καταστήματα ACS και Ελευθερουδάκης

Ωπ τωρα το ειδα…naiiiiiiiiiiii…:yahoo: παλι ρε James…:vibrate:

Μήπως ξέρει κανένας πιθανό σέτλιστ των Τζέιμς; Ή τουλάχιστον το περσινό;

Το περσινό ήταν best of περίπου. Τα είπαν όλα σχεδόν, εκτός από Lose control και Seniorita, μαζί με 2-3 νέα κομμάτια. Φέτος θα έχει αρκετά απο τον καινούριο, πολύ καλό πάντως δίσκο.

Αυτό είναι απο 15/4/2008 στο Σεφιλντ όπου φαίνονται τα νέα κομμάτια

Setlist : Destiny Calling, Born Of Frustration, Oh My Heart, Boom Boom, Ring The Bells, Hey Ma, Bubbles, Come Home, Of Monsters And Heroes And Men, I Wanna Go Home, Out To Get You, Whiteboy, Waterfall, She’s A Star, Sound, Tomorrow, Upside, Laid and Sometimes

Γενικά κάνουν μερικές αλλάγες στα παλια κομμάτια καθε φορα, πάντως από όσο είδα λείπει κάτι πολυ σημαντικό…

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να βρεί σετλιστ στο http://www.oneofthethree.co.uk/gigs/08gigog.htm

Χαχα! Stereo Mc’s? Δεν ξέρω γιατί, αλλά ο τύπος στο κλιπ του Deep Down & Dirty με έκανε να γελάω όταν είχε βγει.#-o Δε τους έψαξα ποτέ.

Για James πάντως το σκέφτομαι. :-k

@Wretch: Χοχο! Δεν ήξερα πως αυτό το κομμάτι είναι του Ντιπ Ντάουν εν’ ΝΤΕΡΙ… :stuck_out_tongue:

Ωραιοι θα είναι οι James αλλα να δουμε που θα ριξουμε τον χορο της ζωης μας. Το senorita να πουν και ειμαι καλυμενη :Ρ
Δεν το φοβαμαι το ejekt, στους chemical brothers ειχε γινει πανικος κι επισης οταν ειχαν ερθει οι stereo mc’s, το ροδον πηγαινε περα δωθε 8)

Kαι για να μην ξεχνιομαστε…

Ejekt Outdoor Stage:
17:20 Transistor
18:20 Tech Soir
19:20 Hercules & Love Affair
20.30 Stereo MCs
22:15 James

Ejekt Indoor Stage:
00:00 Niko Vandoro
00:35 U.N.K.L.E. Live
02:20 Digitalism

EJEKT 2008
28 Ιουνίου 2008
ΓΗΠΕΔΟ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ, ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΙΜΗ: 55ευρω
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ: www.i-ticket.gr, www.ticketquest.gr ACS καταστήματα, Ελευθερουδάκης.

Τρελλαίνομαι που θα έρθουν οι James!! Κυρίως για αυτούς θέλω να πάω.
Είναι απο τις αγαπημένες μου μπάντες και ήθελα κάποια στιγμή να τους δω Live…

Τώρα για unkle και λοιπούς καλό θα είναι να τους δούμε και αυτούς:D

James οεοοοοοο!!!

egw phra eisitirio alla de tha paw telika gi auto an kapoios to thelei to dinw 50e
an endiaferetai kaneis as steilei sto: mars-landing-party@hotmail.com

εγω πηρα εισιτηριο αλλα δε θα παω τελικα κ το δινω 50ε
αν το θελει καποιος ας στειλει στο mars-landing-party@hotmail.com

Μόλις επέστρεψα. Οι Τζέιμς ήταν εμπειρία ζωής. Τα έσπασαν όλα. Θα επιστρέψω αύριο με εκτενέστερο αφιέρωμα.

νταξει…απλα εκπληκτικοί!!!Δε πήγα με μεγάλες προσδοκίες γιατί συνήθως ένα δευτερο συνεχόμενο live δεν είναι όσο καλό ήταν το πρώτο αλλα οι ανθρωποι,όπως είπε και ο απο πάνω μου, τα σπάσαν…αυτό που έγινε στο sometimes ηταν συγκλονιστικο…Και ακούσαμε επιτέλους και το seniorita!Το οποίο,κατα τα λεγόμενα του Booth,δεν τραβάει πουθενά εκτός από Ελλάδα…και ίσως Ισπανία!!Είχαμε και την κ@@@φαρδία εγώ και η παρέα μου να είμαστε αυτοί που τον ανέβασαν στα κάγκελα στο say something!Θεός,τρομερά επικοινωνιακός και τρελό κέφι από όλη τη μπαντα…Αντε και του χρόνου