Electric Wizard

αλμπουμαρες:

Electric Wizard
Come My Fanatics…
Dopethrone
Let Us Prey
We Live
Witchcult

[SPOILER]

Eνδεικτικη εικονα του ποσα κιλα @@ ειναι τα ριφ τους[/SPOILER]

Πειτε γνωμες και αποθεωστε!

το funerapolis σβηνει πολιτειες,τις χεζει και μετα φυτρωνει ζαρζαβατικο εκ τζαμαικας εκει…

το ντουμ μαντια! κομε μαι φανατικς ισως λιγο πιο πανω απο ντοουπθροουν αλλα ειμαστε πολυ κοντα!:smiley:

Όπα!!! Σταματάω να προσκυνήσω ευλαβικά. Απλά η μπάντα που με έμπασε στο ντουμ και με έκανε εν πολλοίς αυτό που είμαι μουσικά (γιεα…). Θα ψηφίσω Dopethrone λόγω συναισθηματικής αξίας. Ήταν το πρώτο. Από τότε καταστράφηκα. Τι να πω όμως, δεν πιστεύω ότι έχουν βγάλει άλμπουμ απλά καλό. Όλα είναι έτη φωτός μπροστά. Άντε να ξανάρθουνε κι από τα μέρη μας να ξαναζήσουμε εκείνη τη μυσταγωγική εμπειρία.
Α, να συμφωνήσω και με τον πιο πάνω για το Funeralopolis. Για μένα έχει το καλύτερο ριφφ που έχει γραφτεί εδώ και κάμποσες δεκαετίες.
Το απόλυτο γκεϋ τεστ για μεταλά είναι να του βάλεις να ακούσει σε ανύποπτο χρόνο το Saturn’s Children ξέρω γω και να κόψεις αντίδραση. Χαχαχα! Οκ, είμαι άρρωστος οπαδός, το ξέρω

Nuclear warheads ready to strike this world is so fucked, let’s end it tonight.

Dopethrone και μετά Witchcult για μένα.Άν και πρέπει να κάτσω να ακούσω παραπάνω.

[SIZE=“5”]ΟΛΑ!!![/SIZE]

Dopethroooooooone!
Συναισθηματικά. Η πρώτη μου αγάπη και παντοτινή κι έτσι.

dopethrone εχωσα και γω,αλλα ολα σπερνουν…αναλυτικοτερα λεητερ,οταν ειμαι κσεμεθυστος…

Come my fanatics λόγω πρώτης επαφής.
Το είχε βρει ένας φίλος μου κάπου ξεχασμένο ή του το είχε δώσει κάποιος που δεν του άρεσε ή κάτι τέτοιο τεσπά…
Παιδάκια εμείς βάζουμε να το ακούσουμε. Εγώ σε φάση σκληροπυρηνική Dream Theater τότες. Epicus Doomicus και Nightfall ότι πιο κοντά σε doom, οπότε… Μας ΓΑΜΗΣΕ την ψυχολογία… Τι ήταν αυτό??? Βγαίνει τέτοια μουσική???

Αντικειμενικά dopethrone

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2005. Αν κλαμπ.

Η φωτό είναι όσο θολή ΠΡΕΠΕΙ.
Μακράν το πιο τρύπιο λάιβ που έχω παρακολουθήσει (στην Ελλάδα τουλάχιστον)

Ποση σοφια,ποση…8)

Μεγαλη,τεραστια μπαντα.Τεραστια οσο και τα ριφφ που γραφουν.
Μου τους εμαθε ενας καλος φιλος και απο τοτε ειναι Soundtrack για
περιεργες ωρες.Dopethrone,Come My Fanatics & Witchcult Today εχω ακουσει
περισσοτερο αν και τα υπολοιπα δεν υπολειπονται καθολου.
Ψηφιζω Witchcult μιας και δεν εχει ψηφο αλλα και επειδη ειναι δισκαρα.

Ποτε περιμενουμε καινουριο ?

Tεράστιοι και μεγάλες αγάπες. Όσοι τους έχουν δει live ξέρουν.

τιτανες. ολα τα αλμπουμς ειναι υπεροχα. το dopethrone υπερισχυει και εχει ανοιξει σχολη. δεν θα ψηφισω αυτο. θα ψηφισω το ντεμπουτο, καθως ειναι το πρωτο που αγορασα και το ομονυμο(δυναμωνουμε στο 3:14) κομματι της μπαντας ειναι το αγαπημενο μου.

Λοιπόν φαντάζομαι όσοι είχαν πάει στη συναυλία τους το 2005 θα θυμούνται πόσο γαμώ ήταν. 7 τραγούδια σε σχεδόν 2 ώρες, ξύλο και moshing σε κομμάτια 1bpm ξέρω γω, γλίτσα στο πάτωμα από τις μπύρες και τα ξερατά, μυρωδιά τζαμάικας παντού, ντουμοκατάνοιξη γενικώς. Πάρτε…

εγώ θυμάμαι προς το τέλος να έχω γείρει στο κολωνάκι του Αν και ξαφνικά να βλέπω τον μπροστινό μου να σωριάζεται απ’τη σούρα. Και κάποιον από το Μόνολιθ να μας ανακοινώνει με το που τελειώσανε οι Sun of Nothing ότι τελειώσανε και οι μπύρες! Έπος λάιβ.

ελα ρε θρεντ για ελεκτρικ γουιζαρντ και τωρα το παιρνω χαμπαρι ο μαλακας

λοιπον ναι dopethrone ειναι τιτανιο αλμπουμ ναι…μαζι με το come my fanatics μιλαμε για μεγαθηρια του ειδους (και γενικα μεγαθηριο μπαντα αν εξαιρεσεις το let us prey ισως)

αλλα το απιστευτο sch-οκ το επαθα με witchcult today…αμα βρω χρονο και ορεξη μπορω να κανω υπερποστ για αυτο το αλμπουμ…

α και λιζ :πινκ: (απο sourvein σε electric wizard, για γαμο η κοπελα)

Μετράνε υπεραπίστευτα, ριφφάρες αργόσυρτες σαμπαθιάρικες, κλίμα βαρύ, συνθέσεις πανέξυπνες! Αλλά [γιατί πάντα υπάρχει ένα αλλά…] δεν έχω ψαχτεί σχεδόν καθόλου πάνω στη δισκογραφία τους. Μαλακία μου το ξέρω…όμως είναι κάτι που θα γίνει σύντομα…

Δεν ψήφισα, αλλά θα επανέλθω σε λίγο καιρό.

Κ οι Sleep δεν έχουν δίσκο Dopethrone; :-k

dopesmoker, αν το πατουσες στο γκουγκλ 1 λεπτο υποθεση

Be patient with the noob…

Θένξ παρόλα αυτά…

και οι αιχειτγκοντ ντοουπσικ! τι ωρεα που ολοι οι στονεραδες φιλοι μας εχουν τρελα με το χορτο!:lol: