Electric Wizard

παιδες, τι διαφορα εχει ο παραπανω καψας ντραμμερ με τον λεμμυ; δεν ειρωνευομαι, ειλικρινα ρωταω…

δεν εειδα τη φωτο που ποσταρε ο red rum αλλα βρηκα το προφιλ του τυπα και ειδα καποιες βλαμμενες φωτο, αλλα δεν διαφερουν σε πολυ απο κατι αντιστοιχες του ‘‘θεου’’ λεμμυ…

Δεν είναι άστοχο το ερώτημά σου αλλά ο Lemmy δεν βγάζει φωτογραφίες καμαρώνοντας μπροστά στη σβάστικα. Το όλο ύφος στις συγκεκριμένες φωτογραφίες καθώς και άλλα στοιχεία στα οποία νομίζω αναφέρθηκαν κάποιοι φίλοι δημιουργούν υποψίες για τους συγκεκριμένους.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

edit: πολυ πειραμα προς το τελος, μου το καψε το μυαλουδακι. το ριφφ στην αρχη αρκετα καλο

αρέσκω

new song

‘‘Κυκλοφόρησε’’ 8) …Για να δούμε

Με τις πρώτες ακροάσεις μου αρέσει πολύ. Είναι στο ίδιο επίπεδο με Witchcult και Black Masses (ίσως και ένα σκαλάκι παραπάνω αλλά μπορεί να είναι και ο ενθουσιασμός της νέας κυκλοφορίας) και σταθεροί σε αυτά που μας έχουν μάθει. Βαριά, αργόσυρτα riff, τεράστιος όγκος και μαυρίλα. Μου αρέσουν πολύ τα ψυχεδελικά πλήκτρα που έχουν σκόρπια σε κάποια κομμάτια. Το I am Nothing είναι αυτό που ξεχώρισα από την πρώτη ακρόαση.

Εγω δεν τρελαθηκα… :frowning: Ουτε καν συγκριση με witchcult και masses για μενα σε αυτη τη στιγμη. Με τις πρωτες ακροασεις μου φαινεται οτι υπαρχει ελλειψη φαντασιας και στα ριφφ και στις δομες, δεν βρηκα κατι που να με κολλησει κατευθειαν στον τοιχο οπως στα 2 προηγουμενα (αλλα μου αρεσει πολυ το ρεφρεν στο funeral of your mind) . Απ την αλλη βεβαια ειναι και η θεματικη, το ειχαν πει οτι θα ειναι μονο θανατος οποτε ηταν αναμενομενο να υπαρχει μονολιθικοτητα και ομπσκιουριλομαυριλα, αλλα οκ wizard ειναι, μπορει στη 9η-10η να μου τα σκασει καλα :stuck_out_tongue:

Έ καλά, δεν είναι και από τα συγκροτήματα που φημίζονται για ποικιλία στη μουσική τους :stuck_out_tongue: Προσωπικά για αυτό μου αρέσει αυτός ο δίσκος. Γιατί ξέρω τι θα ακούσω.

[Joey mode on]
-χέβι ριφφς good
-ψυχεδέλεια good
-σατανίλα/μαυρίλα gooood
[/Joey mode off]

παντως το πρωτο ριφφακι που σκαει ειναι τελειως αρρωστημενο. γενικα καλο μου φανηκε και μενα με μια ακροαση. ενα πραμμα με χαλασε. τα όποια ‘‘φωνητικα’’, εχουν γινει πολυ υπερβολικα αποκοσμα, σε σημειο να μη βγαζεις εντελως τιποτα.