Electric Wizard

Ναι ρε νο γουόρις, έχουμε μια εποικοδομητική αντιπαράθεση. :lol:

Δεν υπάρχει έστω και μέτριος δίσκος τους… απόλυτα αριστουργήματα όμως για μένα είναι τα εξής: Come My Fanatics…, Dopethrone και Witchcult Today.

BUMP!

Θα το λεω και θα το ξαναλεω και θα το ξαναλεω,κορυφαιο stoner τραγουδι ΕΒΕΡ

Έχει ακούσει κανείς αυτό το νέο κομμάτι από το EP που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό?
Lucifer (We’ve gone too far). Προσωπικά δε μου πολυάρεσε, προτιμώ το Legalise και το Murder & Madness.

ετσι κ ετσι

[I]under saturns rays I rest in eternal sleep, dopesmoke violates my tomb and awakens me…
[/I] witchcult δαγκωτό.

Παιδες ακουσα ολο το EP. Ουσιαστικα μεσα δεν εχει [U]τιποτα καινουριο[/U].
Δηλαδη εχει το Legalise που ειναι το Chosen Few με μια εξτρα μελωδιουλα απο πισω (οποτε γαμαει βεβαια,αλλα και παλι ειναι κομματι που το εχουμε ξανακουσει στο παρελθον)
Mια ντεμο βερσιον του Satyr IX (αρκετα ωραια)
Μια remastered version του Patterns of evil (που χανει λιγο γιατι η δευτερη κιθαρα δεν εχει αυτον τον βορβορο που με τρελαινει στο αυθεντικο)
To Μurder and Madness που οκ καλουλα ντουμ/ψυχεδελεια
To We’ve gone too far που ποσταρισε ο φιλος απο πανω και οπως ειπαμε ειναι ετσι και ετσι και τελος το Our Witchcult grows που ειναι μια ψαλμωδια.Μονο.

Ουσιαστικα δε νιωθω πως ακουσα ουτε πατατουλα αλλα ουτε μου ειπε και πολλα το συγκεκριμενο ΕΡ.Μετρια τα πραγματα δηλαδη,αλλα επειδη ειναι Wizard εμενα και παλι μου αρεσε :lol:

Και γενικα επειδη εχω κατακαβλωσει με την νεα κατευθυνση της μπαντας περιμενω πολλα περισσοτερα στο full length

[SPOILER]θα βγει και full length ετσι? :-s[/SPOILER]

Mετά το σκηνικό με τη Jarboe ένας ένας ξετρυπώνονται από τους “μαχητικούς αντιφασίστες του πληκτρολογίου”. Μark Greening, ντραμερ της μπάντας.

Προφανώς το παιδί έχει ένα πάθος με το Β’ Παγκόσμιο.

Discuss.

Έλα ρε και ΜΟΛΙΣ θα έμπαινα να το ποστάρω.
Τι μαλάκας είναι πάλι τούτος.

Δεν είναι μόνο αυτός. Όποιος γουστάρει βλέπει εμπεριστατωμένο ποστ απέναντι, και καταλαβαίνει.

Πούλο οι EW και καλό ψόφο.

Κρίμα για τη μπάντα.

εκτος απο την αρχική θλίψη και εκνευρισμό, μου προκαλεί και γέλιο η εικόνα. ρε δεν γαμαει κανένας σε αυτον τον κόσμο λέμε!

Το πολύ το χόρτο αυτά κάνει.
Ευτυχώς και είχα βαρεθεί το funerapolis.

Tο παλικάρι είναι γνωστό ότι έχει διάφορα καμένα πάθη όπως αυτό,

[SPOILER]


[/SPOILER]

αλλά εδώ τα πράγματα σοβαρεύουν.

Κάποτε υπήρξε θέμα με τον Όμπορν επειδή είχε [I]ραφτό SS[/I] στο μπουφάν και ίδιο [I]αυτοκόλλητο [/I]στην κιθάρα του, αλλά η γενικότερη εικόνα του συγκροτήματος δεν έδειχνε να είναι κάτι περισσότερο από καμενιές. Ούτε σε συνεντεύξεις έχω δει κάτι προς αυτή την κατεύθυνση, ούτε έχω ακούσει κάτι τέτοιο από κόσμο που συναναστρέφεται τη μπάντα.

Αλλά επειδή δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα, κρατάω το αρχικό ξενέρωμα και περιμένω μήπως μαθευτεί τίποτα πιο σίγουρο.

Και για να βγάλω ένα απωθημένο με τον τύπο, στην πρώτη επανεμφάνισή του με το συγκρότημα στο Roadburn, έσφαξε το [I]Return Trip[/I] με τα ανούσια γεμίσματά του κι ας είναι ο ντράμερ με τον οποίο ηχογραφήθηκε αρχικά το κομμάτι.

Απλά για το τρίβια της υπόθεσης κι επειδή το χω ξαναδεί πολλές φορές τώρα τελευταία, το κομμάτι λέγεται Funeralopolis κι όχι Funerapolis.

Χθές έγινε ολόκληρο σκηνικό με τη φωτογραφία αυτή. Επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, και επειδή μόνο ο lemmy είναι εκείνος που κατάφερε ποτέ να κράξει το ναζισμό ενώ είναι συλλέκτης, μάλλον το παιδί μας εδώ δεν έχει ένα απλό πάθος… Αν κοιτάξετε και τις φωτογραφίες τους στο προσωπικό page του facebook θα ξετρυπώσετε μια ακόμα φωτογραφία με τον ίδιο φίλο μας στα drums να φορά μπλουζάκι με τον αετό και τον αγκυλωτό σταυρό απο κάτω. Ξέγραψα απο χθές μια απο τις αγαπημένες μου μπάντες. Στα σκουπίδια μόνιμα πλέον

θα το γυρισω στη πανκ μου φαινεται με τους καραγκιοζηδες που εχουμε μπλεξει

…αυτό ακριβώς προκαλεί και σε μένα, ότι λέει ο Crimson Idol δηλαδή…πέρα αυτού οι δίσκοι, οι μουσικές τα τραγούδια του γκρουπ δεν αλλάζουν…τώρα για το πόσο καμένοι είναι οι τύποι, και για το τι μαλακίες κάνουν, τι να πω…μόνο θλίψη
:):!:

Επίσης ξεγράφουμε τους RAMESSES καθώς και τους UNEARTHLY TRANCE που έχουν κάνει σπλιτ μαζί τους.

:eek::eek:

Πέφτω απ’ τα σύννεφα!!!