Eloy ακουει κανεις?

Ρε συνφορουμητες ακουει κανεις ενα απο τα καλυτερα progressive rock group που βγηκε ποτε (κατα την γνωμη μου ) ή μονο εγω και η μανα τους , τους ξερει ???

παρούσα :smiley:

φανατική αν και δεν είναι της παρούσης δοθέντος ότι λόγω δουλειάς και εν όψη θερινών διακοπών δεν ενδείκνυται αλλά τους πάω με χίλια λέμεεεεεεεεεεεεεεε

και εγω το ιδιο . απο τα αγαπημενα μου group στη rock σκηνη . και κατα τη γνωμη μου ενα απο τα ποιο αδικημενα group στην ιστορια της μουσικης.

+100000000000000000000000000000000000

απλά αν μου επιτρέπεις ίσως και οι συνθήκες να μην τους ευνόησαν πάντως εγώ εξακολουθώ να τους ακούω φανατικά

η ηλικία σου?

22 . τα τελευταια 2 χρονια τους ακουω αλλα πραγματικα τους εχω στη καρδια μου!!! απλα οι συνθηκες ηταν λιγο περιεργες τοτε στη γερμανια.

Kai vevaia akoume. Ena apo ta poio adikimena proggresive rock groups opws proeipate ki eseis. Alhtheia poios diskos einai o agaphmenos sas apo eloy? emena isws einai to the inside.

εμένα είναι σίγουρα

floating ποιο αγαπημενος!!!
αλλα και το power & the passion , το Ocean (αν και Ep) , αλλα και το Inside ειναι κορυφη σαν δισκοι:)
:papas: :papas: :papas: κανουν τα παιδια!!

επ !!! Πώς μας ξέφυγες εσύ και έκανες τόσα ποστ στα greeklish? Αν μπορείς γράφε με ελληνικά από εδώ και πέρα:wink: (το ξέρουμε πώς μπορείς!!! :p)

Sentient_No…6 αν γίνεται όταν ανοίγεις τόπικ βεβαιώσου ότι το ανοίγεις στη σωστή κατηγορία για να μη μας βάζεις και στο κόπο του να μεταφέρουμε ολόκληρά τόπικ :wink: (ελπίζω να έχω καταφέρει να το μεταφέρω στο Groups&Artists όταν θα το διαβάζεις αυτό…)

Κι εγώ βεβαίως βεβαίως έχω σε μεγάλη εκτίμηση τους Γερμανούς.
Έχω τους 6 πρώτους δίσκους τους, ήτοι:

Eloy (1971), Inside (1973), Floating (1974), Power and the Passion (1975), Dawn (1976) και Ocean (1977).

Και τους αγαπώ όλους το ίδιο. :smiley: :smiley:

Τώρα τελευταία όμως έχω τα συγκεκριμένα βινύλια λίγο παραγκωνισμένα και δεν τα ακούω συχνά. Θα πάω να τα ξεθάψω, μου φαίνεται. :smiley: :smiley: 8) 8)

Είμαστε αρκετοί τελικά…:stuck_out_tongue:

καλά πλάκα μας κάνεις τώρα??? Ακούς εκεί? Αν ήταν να ξέρει και τους τους Eloy μόνο η μάνα τους, τότε τι κάνουμε? Που βαδίζουμε? Εννοείται ότι οι Eloy είναι κορυφαίοι! Αγαπημένα: Floating , Ocean, Power and the Passion, Silent Cries and mighty echoes , Time to turn (και όμως είναι δισκάρα) και φυσικά μια ειδική αναφορά στο The tides return forever που είναι από τα καλύτερες παρουσίες από γκρουπ των 70’ς ( και όχι μόνο ) στα 90’ς. Επίσης να πω ότι όσοι επίδοξοι drummer δεν έχουν ακουσει το κομμάτι Poseidon’s Creation να το ακούσουν άμεσα και να αναθεωρήσουν τις απόψεις τους για τον αγαπημένο τους μουσικό.-

PS: Θυμάμαι όταν είχα ακούσει πριν καμμιά 8 άρα χρόνια για πρώτη φορά το Castle In The Air. Δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ το σοκ που έπαθα.

Ότι έκαναν την δεκαετία του '70 είναι κορυφαίο. Σαν ολοκληρωμένη δουλειά μου αρέσει περισσότερο το Power & The passion.

Αφιερωματάκι μπορείτε να διαβάσετε εδώ : http://www.rocking.gr/article1055.php

οι eloy γαμαν και δερνουν…μεσα στα αγαπημενα μου groups… το power and the passion το χω λιωσει…και κλασσικα floating inside,power…

αλλα κατι μου λεει οτι αν ερχονταν στην ελλαδα για καμμια συναυλια το πολυ καμμια 300αρια ατομα να μαζεψουν…αλλα ενταξει λιγοι και καλοι…

ενα απο τα καλυτερα γερμανικα groups! αλλα δυστηχως μονο οι scorpions ακουγονται!
δισκαροι ολοι τους τι να πω…
inside, floating, power and the passion , Dawn, Ocean αστα να πανε ρεεεεεεε!
επισης εχουν συμετεχει δυο κορυφαιοι drummer RANDOW K RONSEDAL!

μακαρι να ερθουν Ελλαδα και ας μαζεψουν μονο 100 ατομα. αλλα να ερθουν επιτελους!!!

Εννοείται ότι ακούμε Eloy, άκου λέει!

Αγαπημένοι δίσκοι τα Inside, Ocean, Dawn, Power and the Passion.

ωραίοι είναι

το ειδα karvou αν και το εψαχνα το πρωι το thread . 8)λεω τη σκατα μου το διεγραψαν !!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: