Eluveitie live in Athens 19/3/2011

Τους ειχα δει με Kreator και ηταν γαμω, θα τους τιμησουμε και τωρα.

Ρε που θα τους χωρέσουμε; Λέτε να ανέβουμε εμείς στη σκηνή και να παίζουν οι Eluveitie από κάτω;:stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol::lol::lol: λες??? θα έχουμε και καλύτερη θέα…

Εδώ χώρεσαν ολόκληροι Haggard στη σκηνούλα του 8μπολ στους eluveitie θα κωλώσουμε?:lol:

You’ve got a point…

Με αυτή την λαιβάρα που κοντέβει να θαφτεί από τα τρανταχτά ονόματα που την περιτριγυρίζουν τι γίνεται? Έμαθα ότι δεν θα υπάρξει προπώληση και τα εισιτήρια θα κοπούν στην είσοδο…
Υπάρχει περίπτωση αν δεν μαζέψει πολύ κόσμο…που δεν το βλέπω να μαζεύει, να ακυρωθεί το λαιβ και να φάμε πακέτο εμείς που θα κατέβουμε από Θεσσαλονίκη?
Τι στατιστικά ακύρωσης έχει δείξει το Αν σε τέτοιες περιπτώσεις???

Εγώ κι η παρέα μου ήταν να πάμε Paradise Lost,αλλά με το που μάθαμε αυτό δεν υπήρξε δεύτερη σκέψη. Θα είμαστε εκεί! :slight_smile: Θα περάσουμε καλά…

Ψιλομαλακία να μην έχει προπώληση… αλλά δικαιολογείται γιατί λογικά δε θα μαζέψει και τον άπειρο κόσμο.

Γω πάντως εκτός απροόπτου θα πάω 18 Lost και 19 σ αυτους… μετά θα είμαι νεκρός για κανα μήνα, αλλα λεπτομέρειες

“Λαϊβάρα”… όντως! Τους περιμένω πώς και πώς…

:!:#-o

Ντάξει μόνο από εδώ μέσα μαζευόμαστε καμιά 10ρια άτομα. Πολύ ελπιδοφόρο!:stuck_out_tongue:

Ξέρει κανείς αν έχουν ακυρωθεί λαιβ στο An club την ίδια μέρα της συναυλίας???

μ@λ@κι@ που δεν θα γινει προπωληση…

παντος εγω 100% θα δωσω το παρον! τετοιο λαιβ δεν το χανω με τιποτα!!!
:metal::metal::metal:

Σόρρυ κιόλας, δεν μ’αρέσουν οι eluveitie, περαστικός είμαι και έτυχε να διαβάσω κάτι, δεν ξέρω μπορεί να λέω μαλακίες και να’μαι και χαζός.
Αλλά ρε συ mererfin αφού λες δεν θα υπάρξει προπώληση, πως θα ξέρουν οι διοργανωτές αν δεν θα έχει κόσμο έτσι ώστε να το ακυρώσουν ασπούμε;

Αν διάβαζες πιο προσεκτικά θα έβλεπες ότι ρωτάω τι στατιστικά έχει παρουσιάσει το An (μιάς και από ότι ξέρω ο συγκεκριμένος διοργανωτής εκεί οργανώνει τις συναυλίες του) σε περιπτώσεις που η προσέλευση του κόσμου είναι μικρή, για να ξέρω με τι ποσοστό επικείμενης @@ριας θα ξεσηκωθούμε 3 άτομα να έρθουμε από Θεσσαλονίκη. Στο κάτω κάτω εγώ θα τους δω και 25 Μαρτίου στο Paganfest, για να στηρίξω μία από τις αγαπημένες μου μπάντες και τη φολκιά στην Ελλάδα θα κατέβω.

Lucky you! :roll:
That said, τo lineup του 2008 ήταν για μένα το ιδανικό:
[B]Ensiferum[/B], [B]Korpiklaani[/B], [B]Moonsorrow[/B], [B]Eluveitie [/B]και [B]Tyr[/B]
Τα ονόματα μιλάνε από μόνα τους… Fest κανονικό!!

:respect:

Μωρέ ας δω εγώ κανά folk συγκροτημα και για μένα όλα ιδανικά έιναι:p Οι Tyr είναι από τις λατρεμένες μπάντες κάποια στιγμή θα τους πετύχω έξω να βγάλω το απωθημένο. Γενικότερα πάντως από το 2007 που άρχισε το paganfest κυρίως τα 4-5 πιο ‘‘διάσημα’’ ονόματα του είδους παίζουν με εναλλαγές και αυτό είναι εν μέρη και καλό και κακό… Περισσότερη ποικιλία δεν θα έβλαπτε.

On topic: Ελπίζω φέτος να μαζευτούμε κάμποσοι νοματαίοι να στηρίξουμε γιατί την πρώτη χρονιά με kreator ήμασταν μετρημένα 4-5 άτομα στο principal που τους ξέραμε. Αλλά από τότε έχουν αποκτήσει κοινό, έκαναν εντύπωση με το hurdy gurdy κλπ:lol:
Και εννοείται ότι αυτή τη φορά θέλουμε και γκάιντα!!! Όχι μισά και μισοκούτελα!

We should compare notes, me think! :slight_smile:
Φαντάζομαι, επίσης, πως μάλλον θα με [Uγνωρίσεις[/U] ](http://www.napalmrecords.com/product_info.php?products_id=11307) εύκολα στους Eluveitie! :stuck_out_tongue:

Φαντάζομαι πως ναι, θά’ μαστε κάμποσοι αυτή τη φορά! 8)
Την προηγούμενη φορά σπάστηκα που θα έπαιζαν support στους Kreator, μια μπάντα που ποτέ δε με ξετρέλλανε ιδιαίτερα (αν και ήδη άκουγα μέταλ την εποχή που έκαναν [U]θρα(ύ)σ(η) στην Ακρόπολη[/U] [I](“Can’t deny you… Can’t deny you… BETRAYEEEER!!!”)[/I] κι έτσι -δυστυχώς- μπήκα σε κακό τριπάκι και δεν πήγα…
Αυτή τη φορά όμως… :wink:

:lol: Λες να φορέσω και γω τη δικιά μου? Διδυμάκια?:wink: Αλλά όχι Eluveitie πάμε να δούμε, eluveitie θα φορέσω.

Παιδια εγώ πάντως από φίλους ακούω ότι θα πάνε αρκετα άτομα. Λίγο δύσκολο να πάει απατη η συναυλία.

Πολύ ωραία νέα!!! :smiley:

Μόνο στο facebook η εκδηλωση έχει 350 άτομα attending, κι αλλα τοσα στο maybe. Αν υπολογισεις και αλλα τοσα ατομα που δεν εχουν facebook, ίσως να μαστε και φίσκα.