Eminem

Μιας και περνάω την περίεργη -YO- φάση της ζωής μου και αγοράζω/κατεβάζω ότι να ναι, ας ανοίξω τόπικ να σας ρωτήσω τι λέτε για δαύτον (θα άνοιγα για κανάν άλλον αλλά είναι ο πιο γνωστός και πιο αμφιλεγόμενος στο ιδίωμά του.) Άραγε υπάρχει κανείς δω μέσα που να μην κατεβάζει καντήλια εις βάρος του; Κατά τη γνώμη μου πουλάει πολύ attitude, αλλά το κάνει σωστά και πολύ πετυχημένα. Κράζει άτομα που το αξίζουν, κοροιδεύει τον ίδιο του τον εαυτό σατιρίζοντας τα -πολύ άσχημα- βιώματά του, και -κατά τη γνώμη μου πάλι- έχει απίστευτη φωνή.

Τον θεωρείτε απλά ένα trend; (Καλά, ρητορικό.)

Ναι, βαριέμαι και ανοίγω τόπικς που δε θα απαντήσει κανείς σας.

Γαμώ τα άτομα ο Eminem! Τον πάω που τους έχει όλους γραμμένους στα @@ του! (ή τουλάχιστον αυτό βγάζει προς τα έξω)
Πέρα από τη μουσική του, που είναι θέμα γούστου (αν και στίχοι/θέματα και στυλ είναι γαμώ!) ο τύπος δεν παίζεται!

ο eminem εχει ωραια φωνη?απο ποτε?εχει τραγουδησει και ποτε στην κατα τα αλλα επεισοδιακη ζωη του??ναι οκ γουστα ειναι αυτα αλλα ο ανθρωπος δεν τραγουδαει,μιλαει…τραγουδιστα σαν τους Κερκυραιους ενα πραγμα…
ισως αρχισα να τον συμπαθω λιγο παραπανω μετα απο την ταινια που πρωταγωνιστησε και ισως να μου αρεσουν κανα 2 τραγουδια του,το ενα ειναι μια διασκευη των aerosmith,που οι στιχοι κατι λενε και δεν ασχολουνται συνεχεια με γυναικειους κ***** και φτωχογειτονιες της Αμερικης και τα προβληματα των μειονοτητων.
ο τυπος παντως εχει πολυ καλο promotion,εχει και ενα αστρο ναααα με το συμπαθειο πανω απο το κεφαλι του,εχει κανει αρκετες εξυπνες κινησεις και εχει χιουμοριστικα video clip.αλλα προσωπικα δεν τον θεωρω καλλιτεχνη!

Εγώ πάντως τον πάω…Γουστάρω βρε αδερφέ που τα χώνει όπου βρει! Προκαλεί, είτε έχει δίκιο είτε άδικο κι είναι καλό να είσαι προκλητικός στις μέρες μας, ξυπνάνε μερικοί κοιμισμένοι!
Και ναι, νομίζω πως σε όλους μας έχουν κολλήσει στιχάκια από τα τραγούδια του…
Για τη φωνή ωστόσο θα συμφωνήσω με το σχόλιο της φίλτατης όσον αφορά την ομοιότητα με τους Κερκυραίους! :slight_smile:

Εχμ guys, όχι δεν τραγουδάει, ΡΑΠΑΡΕΙ. Και (άποψή μου) είναι καλός σε αυτό και η φωνή του επίσης. Αν και τα σατιρικά video του μου φαίνονται εμετικά (όπως και συνήθως τα τραγούδια που τα συνοδεύουν), όταν δεν “ημισκουμπρίζει” μου αρέσει πολύ. Πάντως είναι πολύ εκνευριστικό να θεωρείται πια ως ο μεγαλύτερος ράπερ, αυτός, ένας λευκός που σίγουρα δεν το κάνει πιο καλά από άλλους αλλά απλά η βιομηχανία γούσταρε και είπε να τον προωθήσει στα λευκά αμερικανάκια. Πάντως η παρουσία και μόνο του Dre από πίσω του ήταν και διαβατήριο για την επιτυχία του αλλά και σημάδι για το ταλέντο του.

Όμως δεν θα αγόραζα ποτέ cd του… αυθεντικό.

sto eidos tou,den pianei mia mprosta se alla iera terata tou xwrou aytou
2pac ktl…rap=mayroi!!
pianetai me sygekrimena themata pou kserei oti tha prokalesoun antidraseis(gay,gynaikes,manades,mayrous)
kata ta alla,mou aresoun kapoia tragoudia tou opws to Kim,to soundtrack ths tainias cradle to the grave,the way i am,superman…

το superman παρεπιπτοντως εχει το πιο ηλιθιο video clip που εχω δει μεχρι τωρα…ηταν στα extras της ταινιας 8miles και κοιτουσα την οθονη της τηλεορασης εχοντας στο μυαλο μου ‘‘τι θελει να πει ο ποιητης’’???
και το γεγονος οτι ειναι λευκος και ανηκει στο συγκεκριμενο μουσικο στερεωμα τον κανει ακομα πιο πολυ εμπορικο…συμφωνω απολυτα για τον dre που εχει απο πισω του και για το οτι δεν παιζει να αγορασω cd του ποτε…
απλα δεν ξερω κατα ποσο ο eminem ειναι η μοδα που θα κρατησει οσο κρατησει και μετα θα χαθει…

Κατα τη γνωμη μου, δεν αξιζει να μιλατε καν για αυτον τον ηλιθιο υποκειμενο της ανθρωποτητας.

Γιατί;

x2

x2

καλος ειναι αν εξαιρεσουμε κατι τραγουδια σαν το just lose it τα οποια συνοδευονται απο ομοιας αισθητικης βιντεο.το mosh καταπληκτικο τραγουδι, τα χωνει γερα ο eminem

x2[/quote]

Μαλάκας στον χαρακτήρα και αισχρή “μουσική”… Γιατί να μιλάμε για ένα τέτοιο άτομο; :stuck_out_tongue:

Γιατί μπορούμε. Και στην τελική, το αν είναι αισχρός χαρακτήρας τι σε κόφτει; Άσε που δημιουργεί μέσα από αυτό. Το να μη σου αρέσει η μουσική δεκτό.

Παιδια εγω γενικα δεν ακουω ραπ ομως οταν κυκλοφορουν κατι σουργελα οπως ο 50 cent (συγνωμη που τον αναφερω επρεπε να βαλω μπιμπ…τωρα θα με κοψει η λογοκρισια)τελος παντων εγω θα προτιμησω τον eminem,γιατι και τα χωνει γερα χωρις να φοβαται, γιατι η μουσικη του δεν ειναι οπως γενικα η ραπ ενα ντουκου ντουκου αλλα εχει μελωδια και γιατι εχει διασκευασει πολυ ωραια το DREAM ON των AEROSMITH…Κατα τη γνωμη μου για ραπας γαμαει και μαλιστα καλα…

Εγώ θα πω στίχους από ελληνικό τραγούδι χιπ χοπ (δεν ξέρω τίτλο, τραγουδιστή, ξέρω μόνο οτι το είπαν οι Ρόδες σε μια συναυλία…)

Μ’αρέσει το χιπ χοπ το αληθινό χωρίς φαρδιά παντελόνια και λεφτά, μα αυτό που βγαινει από την καρδια…

(Κάτι τέτοιο έλεγαν οι στίχοι δεν θυμάμαι ακριβώς, μπορεί να έχω Αλτσχάιμερ) :roll:

Σωστοοοοοοοοοοοοοος 8) 8)

SKATA :evil:

Νομιζω οτι μας καλυψες ολους…Τουλαχιστον εμενα με καλυψες…

Ο Έμινεμ μας έχει όλους.