Enforcer - Death by Fire

για κάποιους ναι, αλλάζει το πόσο καλό είναι το κομμάτι. ούτε ο ρεντ ραμ είπε κάτι για καλό ή κακό πάντως, απλώς πόσταρε από πού είναι παρμένη η εισαγωγή. για πες, τι άλλο έχουν κλέψει;

Ο δισκος σε streaming στο διαδικτυο! Παρασκευη release party με live σε ιρλανδικη παμπ στην παλια πολη της Στοκχολμης! Θα’μαι εκει.

ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΜΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΑΝΕ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΚΑΥΛΩΣΕΙ

Δευτερη φορα καπακια και αντε γεια

death rides this night,run for your life,take me out of this nighmare,mesmerized by fire ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!!!

Death rides this Night επικό μπάσιμο. Ακόμα είμαι στο τρίτο κομμάτι, αλλά αν συνεχίσει έτσι πιθανότατα θα πάει στα καλύτερα της χρονιάς. Σου ανεβάζει τη διάθεση ρε παιδί μου.

Προσκυνάω ε. Mου βγάζουνε αυτό το έντονο “Panos Stargazer” feeling που τόσο έχει λείψει γαμώ από αυτόν τον χώρο.

Τίγκα speed αλλά μου φαίνεται πιο μελωδικό από το Into the Night. Με μια ακρόαση αυτά τα συμπεράσματα.Θα συνεχίσει να παίζει για μερικές μέρες και θα δούμε.

Καποιος και εδω ρε παιδιαααα!

Από το στρίμιν ρε γατάκι.

το ακουσα ολοκληρο!!!δεν υπαρχειι:D εχει ριφαρες!!
μεχρι στιγμης εχω ξεχωρισει το sacrificed και το death rides this night…
το σιγουρο ειναι οτι θα φαει λιωσιμο!!!

Μολις μπηκε το Μesmerized.

Αργει η συναυλια.

To ακουσα δυο φορες, καυλωσα, αλλα μολις αγοραστει ξανα :wink:

Γαμάει. Πουτάνα όλα.
Μάλλον αγαπημένο μου το Run For Your Life. Όλα έχουν επίπεδο όμως, και 3η κυκλοφορία συνεχόμενη που προσωπικά δεν βρίσκω κομμάτι να μην έχει κάτι να μου δώσει. Ίσως το μόνο που δεν έχει είναι την μεγάλη κομματάρα σαν το Katana ή το Walk With Me.

To Satan τόση ώρα είχα φάει κόλλημα να βρω τι μου θυμίζει…Phantom Lord…

η ιδέα σου είναι :stuck_out_tongue:
στη συνέντευξη πάντως μου είχε πει πως και καλά “αντιγράψανε” το τραγούδι που “αντιγράψανε” οι Metallica (και γέλαγε)…το ποιο μπορεί να εννοούσε δεν το γνωρίζω

στα του αλμπουμ…απλά γαμάει
το είχα γράψει και στο ριβού… και κάργα γρήγορο και μελωδικό και σολάρες και φωνάρα …τα πάντα όλα
για μένα καλύτερο από το πολύ καλό Diamonds αλλά οκ εδώ παίζει ρόλο και το γούστο και σε ποιο είδος είναι κάποιος πιο κοντά

Έτσι,γαμάει.
Θα τολμήσω να πω πως θα αποδειχθεί καλύτερο του ντεμπούτου, για Diamonds έχω αμφιβολίες αλλά δεν έχει και σημασία.

H κραυγή στην εισαγωγή του Sacrificed όλα τα λεφτά. Και τελικά καλύτερο κομμάτι για την ώρα έχει γίνει το Take Me Out of This Nightmare. Γαμάνε όλα πάντως.
Και η διάρκεια 35 λεπτά με instrumental μέσα φουλ κομπλέ κτλ. Όσο χρειάζεται ρε πούστη, μη γεμίζετε τα άλμπουμς για να τα γεμίσετε.
Επίσης, οι Enforcer αν και δεν παίζουν τίποτα νεωτεριστικό (έλα ρε, σοβαρά???) το κάνουν τόσο πειστικά. Δε νιώθω ποτέ πως ακούω αντιγραφείς, βγάζουν τέτοιο πάθος και κάτι τόσο οικείο που δε σε απασχολεί αν ένα ριφ ή μια μελωδία θυμίζει κάτι ή όχι.

Επίσης το vibe που παίρνω από τους Enforcer κυρίως είναι Maiden προφανώς αλλά μετά Diamond Head. Ούτε λεφτάλικα ούτε τίποτα.

Crystal Suite και πάμε …
Πάντως οι τύποι γράφουν και γαμώ τα insrumentals .
3 στα 3 ,το ένα πιο maiden απο το άλλο .
Μακάρι να είναι και τα τρία στο setlist.

άκουσα και εγω.οκ δεν εχει μερικά χιτ του προηγούμενου δίσκου, αλλά γαμω οι ταχύτητες ειναι τοσο σπιντατες που δεν σε αφήνουν να αμφισβητήσεις και πολλά. και να θες δηλαδή, εχει προλάβει να πάει παρακάτω. ωραία πράγματα

To αν ειναι καλυτερο η χειροτερο (και ποσο) απο Into the night και Diamonds θα φανει με τον καιρο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι για ακομα μια φορα γαμησανε. Το σημαντικοτερο για ενα νεο δισκο για μενα ειναι να θες να τον ακους και να τον ξανακους, κι αυτο μια χαρα το πετυχαινει το Death by Fire.

Oσο για χιτακια κτλ το Take me out of this nightmare τρομερη κομματαρα ειναι και μια χαρα hit μπορει να γινει!

Είχα ξεχάσει πόσο κομματαρα είναι το συγκεκριμένο! Thanx!:slight_smile:

ontopic. Δισκαρα! Τι να λέμε! Ανυπομονώ για το live!!!
Σχετικά μ’αυτό που γράφεις χοπετο, ναι, συμφωνώ ότι δεν υπάρχει ένα τέτοιο κομμάτι! Ίσως να πλησιάζει λίγο το silent hour/the conjugation (το οποίο δε το έχει αναφέρει κανείς μέχρι τώρα! Τι διάολο, μόνο σε μένα αρέσει τόσο πολύ?) και το sacrificed αν η γέφυρα του δεν κοβοταν τόσο σύντομα και έδινε κ κάτι ακόμα!!!

Δεν μιλούσα τόσο για χιτ cynic. Μιλούσα για ΜΕΓΑΛΑ τραγούδια. Για αυτά που σε ανεβάζουν κατηγορία.

σε εμενα το ελεγε

Δίκιο έχω ρε, σώπα.