Enforcer - Diamonds

Ήταν επιβεβλημένο να υπάρξει αυτόνομο θρεντ.

Καθότι εδώ δεν έχουμε ούτε ένα βαρετό riff, ούτε μια παράταιρη τσιρίδα, ούτε ένα άστοχο σκάσιμο των τυμπάνων, ούτε ένα μη-πιασάρικο ρεφρέν, ούτε ένα φλύαρο σόλο!

Μόνο 40 (παρά κάτι) λεπτά αφιονισμένου ΜΕΤΑΛ!

Σε ένα δίκαιο κόσμο οι Enforcer θα έρθουν για live στο Fuzz που θα είναι sold-out και θα χοροπηδάει χωρίς ανάσα στους ρυθμούς τους.

Enough said.

Ε ναι, μεγάλος δίσκος, προσυπογράφω κάθε σου λέξη Chris!

Δισκάρα.Σαν να ξεπετάχτηκε από τις αρχές των 80s.Δεν θα το συγκρίνω με το πρώτο ακόμα.

Τιμιότης

  • και ασε τους αλλους 20χρονους ηρωες που θα σωσουν την μουσικη(μας)

φαντασιωνομαι 2η επισκεψη τους στα μερη μας και μπασιμο με Live For the Night.Δισκαρα,σε σημεια χαρντροκιζων και ελαφρως πιο μιντ πεισντ απ το πρωτο αλλα ειναι εξισου γαμηστερο!

Το Katana εχει γαμω τα κοφτερα(\:D/) και μειντεναδικα riff\m/

Κατάνα ρε πούστη μου, ναι!

Εγώ φαντασιώνομαι δίσκο του μήνα στο χάμμερ και ξαφνικά να γεμίσει το τόπικ με καμιά 100στή ριπλάηζ. :vibrate:

Aν γίνει κάτι τέτοιο θα μπω να τους θάψω για το πόσο υπερεκτιμημένοι είναι και για το ότι το Diamonds δε φτάνει τον πρώτο τους δίσκο, τον οποίο εγώ άκουγα όταν βγήκε ενώ τώρα πια τους έμαθε ο κάθε πικραμένος.

ΟνΤόπικ: Απ’ τις πιο αρχιδάτες λαηβ μπάντες που 'χω δει. Δεν περιμένω τίποτε άλλο παρά δισκάρα.

High Roller το δικό μου αγαπημένο!

Katana και Walk with me απ εδώ

εδιτ: Τα δυο μεγαλύτερα σε διάρκεια #-o

εδιτ #2: Και το Take me to hell παίρνει κεφάλια ε;

Το εχω στις καμια 4-5 αυτιές ως τωρα και είναι όντως μέγιστη δισκαρα. Προς το παρον το βαζω λιγο πανω απο ετσι και αλλιως καταπληκτικο ντεπουτο τους. Αν και δεν εχω ακουσει ολες τις μπαντες του νεου αυτου κυματος παλιου κλασικου heavy οι Enforcer δειχνουν ωστοσο να ξεχωριζουν ανετα.

Και για μενα μάλλον θα παιξει στα καλυτερα τις χρονιας.

Ερωτευτηκα και το Running In Menace.Pure 80s feeling κι εκεινη η κορωνα στο τελος με αποτελειωνει…Ε μεχρι αυριο θα το παθω με ολα γιατι συμφωνω πως δεν υπαρχει ουτε καν υποψια μετριου κομματιου.

Και μην ακουσω τιποτα για στασιμοτητα ηχου ε,μεχρι και ψυχεδελειες στο ομωνυμο χωσαν τα παληκαρια:p

νοιωθω τους maiden στα ξεκινηματα τους. μακαρι να εχουν αναλογη πορεια κ να μην ξεφουσκωσουν. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ. ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΡΙΟ !

Πολύ 80s feeling,το έχουν άσχημα τα παιδιά.Αν κυκλοφορούσαν τα άλμπουμ τους το 80 ή θα τους προσκυνούσαμε όλοι ή έστω θα αγοράζαμε πανάκριβα τα βινύλιά τους.Και live από τα βίντεο που έχω δει σκίζουν.Αυτό που μου αρέσει είναι που το δεύτερο άλμπουμ δεν χάνει καθόλου σε σχέση με το πρώτο.Αν βγάλουν και τρίτο ανάλογου επιπέδου θα πρέπει να εδραιωθούν.

Βασικά τα παιδιά γαμάνε τόσο σκληρά που όπως βλέπετε γνώρισαν την αποθέωση ακόμα και από χρήστη με νικνέημ Porcupine Floyd! :stuck_out_tongue:

Αδερφέ πλάκα κάνω έτσι; Δεν έχω ιδέα τί ακούς, απλά το νέο Enforcer μ’ έχει τρελάνει κι εμένα τόσο πολύ που πρέπει να πω κάποια μαλακία!

running in meance & katana κομματάρες! Πολύ ωραίο δισκάκι και φένεται ότι οι enforcer έχουν μέλλον!

Ποιο μέλλον, παρόν είναι οι άνθρωποι!

Katana ρε, γαμω τα κομματια :lightsabre:

Οπα, αυτο ειναι φωτοσπαθο :stuck_out_tongue:

θεικο πραμα…!

HIGH ROLLER !!! :vibrate::vibrate::vibrate:

αν κι ακόμα λιώνω το πρώτο, του ριξα δυο αυτιές και μοιάζει για άξια συνέχεια.