Enforcer - Diamonds

γαμάνε. Σουηδοί γαρ. οι άνθρωποι γεννιούνται επαγγελματίες και με μιά αντίληψη γιά τη μουσική που εμείς ούτε άμα τη σπουδάσουμε δεν θα τη νιώσουμε…

Live for the Night ε \M/

μόλις παρατήρησα πως δν έχω γράψει σε αυτό το θρεντ ! όπως κ να έχει είναι δισκάρα , τώρα για τη σύγκριση με το ντεμπούτο … ακόμη δν μπορώ να αποφανθώ .
όπως και να έχει , ω μεγάλοι φορουμοπατέρες έχετε να προτείνετε άλλα συγκροτήματα π να ανήκουν στο New Wave Of Traditional Heavy Metal ( :stuck_out_tongue: ) εκτός από τους White Wizzard …

Βεβαίως. 8)

RAM
In Solitude
Portrait
Metal Inquisitor

Κλίκιτι κλικ στα πάντα όλα και εντζόι!

δοκίμασε Ram

Δοκίμασε κ αυτούς

Skull Fist (click) :wink:

και τους Cauldron

ευχαριστώ παλ’κάρια ! :slight_smile:

Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης με το ντεμπούτο, τα παιδιά απλά έχουν δυο δισκάρες (ΔΙΣΚΑΡΕΣ όμως) σερί και αυτό είναι κάτι που μετράει πολύ εν έτει 2010. Και σπέρνουνε λάηβ και θερίζουν κιόλας άμα λάχει.

Ξαναλέω, σ’ έναν δίκαιο μέταλ κόσμο οι Enforcer πρέπει να αντιμετωπίζονται ως μεγάλη μπάντα.

για ριξτε κανα info, τι επιρροες εχουν??

για ποιο συμπαν μιλαμε??

Αγνο και τιμιο Heavy Metal. Τιποτε αλλο. :!:

η πρωτη ακραοση του katana απο youtube ηταν ενθαρυντικη… θα τους τσεκαρω…

Κομμάτι σα το Scream of the Savage πάντως δε ξαναβγάζουν!

Ρε,το γαμάτο είναι πως γράφουν μικρά και απλά κομμάτια,τα τρως στην μάπα με τη μία,riff-άρες,ρεφρενάρες και γαμώ,όπως παλιά.Και τα κομμάτια με μεγαλύτερες διάρκειες δικαιολογούνται απόλυτα,όπως παλιά.Γεμάτα με αλλαγές,γαμάτη κιθαριστική δουλειά,όπως στο Katana ή το Walk with Me.Και γαμώ,όπως παλιά.
Φέρτε τους live να παίξω πάλι ξύλο σε συναυλία,έχω 5 χρόνια να το κάνω(τόσο γαμάτοι είναι):vibrate::vibrate:

http://www.youtube.com/watch?v=vr52JJpWKSs

Από το περσινό τους λάιβ 8)

Nταξει,εγω αυτη τη στιγμη θεωρω το Κatana το κορυφαιο τους σα συνθεση.Και γενικα το Diamonds ειναι για μενα ενα σκαλακι πανω γιατι μου φαινεται οτι υπερεχει λιγο στο πλουραλισμο ιδεων.Βεβαια δεν ειναι αυτο το non stop in your face που ειναι το πρωτο(το πιο αργο ηταν το on the loose ξερω γω)αλλα υπαρχουν κομματια που το διατηρουν μια χαρα το “χωσιμο”.Και εννοειται οτι το να το ριξεις καπως τις ταχυτητες και να βγαλεις κατι ισαξιο η και ακομα καλυτερο ειναι τρελη μαγκια.Παντως,αναμφισβητητα και τα 2 αλμπουμαρες και filler-free…

Ακριβώς,δεν έχει fillers.Και συμφωνώ πως είναι λίγο καλύτερο από το πρώτο και για μένα.Πιο ώριμο(μπλιαχ!) να το πω?Πιο πολυσύνθετο?

ρε παιδιά μπορεί όποιος αγοράσει το cd να το ριπάρει στα 320 κ να μ στείλει λινκ ? όσα λινκ έχω βρει στο ιντερνετ έχουν κάποιο ελλάτωμα … :stuck_out_tongue:

HEAVY METAL!!!

Αυτό το cd θα φάει τρελό λιώσιμο. Μάλλον θα μπει και στο top 10 της χρονιάς. Θα ακούσω και το πρώτο γιατί πολλοί λέτε ότι είναι καλύτερο. Εξάλλου, τώρα που καλοκαιριάζει το heavy και power θα έχουν την τιμητική τους.