ENFORCER -From Beyond

Στις 27 του Φλεβάρη κυκλοφορεί το 4ο άλμπουμ της μπανταρας. Τους έχουμε εμπιστοσύνη, έχουμε κανει ήδη πριορντερ βινύλιο κ περιμένουμε με ανυπομονησία! Κ εξωφυλλαρα έχουμε…

  1. Destroyer
  2. Undying Evil
  3. From Beyond
  4. One With Fire
  5. Below The Slumber
  6. Hungry They Will Come
  7. The Banshee
  8. Farewell
  9. Hell Will Follow
  10. Mask Of Red Death

Vocalist and guitar player Olof Wikstrand comments: “»From Beyond« is faster, heavier, louder, darker and more vicious all at the same time without losing a tiny bit of what ENFORCER stand for. A fist in the face of all current trends and a stake through the throat of modernity. Total metal!”

το άλμπουμ που θα κρίνει πολλά για την μπαντάρα!

μπαντάρα με δισκάρες έως τώρα

ΜΠΑΝΤΑΡΑ με ΔΙΣΚΑΡΕΣ και ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ

επόμενος

ισχυει, τo 4o , 5o , 6o και 7o αλμπουμ ειναι συνηθως κομβικης σημασιας

ΜΠΑΝΤΑΡΑ με ΔΙΣΚΑΡΕΣ, ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ και ΕΞΩΦΥΛΛΑΡΕΣ!

Άκουσα το undying Evil και το βρήκα απλά εξαιρετικό!

Ρε πως μπαίνει έτσι το κομμάτι έχω αρρωστήσει…!!! \m/

Καμία διαφοροποίηση από τις προηγούμενες δουλειές τους. Το τραγούδι είναι πολύ δυνατό, αυτό δεν αλλάζει

Αυτό βασικά. Θα ήθελα να τους ακούσω λίγο διαφορετικούς.

το λοιπόν…ο τέταρτος δίσκος από τα αλάνια μάλλον διαφοροποιείτε από τα προηγούμενα…έχει ΚΑΙ αργά τραγούδια…τα σολίδια δίνουν και παίρνουν…το ομώνυμο απλά κερνάει πόνο…περισσότερα εν καιρώ

To oμωνυμο απ ο,τι διαβασα στο χαμμερ ειναι το παρακατω στα αγγλικα

Ισχυει chinaski που το χεις ακουσει? (η οποιος αλλος εχει παρει προμο)

αυτό είναι, ναι.

τι φάση;

Ξεπουλημένοι φλώροι κι αυτοί! :stuck_out_tongue:

Μια πληροφοριούλα θέλω κι εγώ τώρα που σας βρήκαμε, για να δω αν έπεσε μέσα το ένστικτό μου: αυτό το “Banshee” είναι κομματάρα ή στα “μέτρια” ξέρω 'γω του δίσκου?

Το Undying Evil ειναι κομματαρα, το πιανεις απο την πρωτη ακροαση και σου κολλαει ασχημα μετα. Συνεχιζουν στον γνωστο τους δρομο αλλα παρατηρησα οτι ηχητικα το Undying Evil προσεγγιζει περισσοτερο το Diamonds απο το Death By Fire που ηχητικα και συνθετικα ηταν πιο κοντα στο ντεμπουτο τους Into The Night. Το παρατηρησε κανεις αλλος αυτο?

Προσωπικα δεν με χαλαει καθολου θεωρω το Diamonds την καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη δουλεια τους.

Project του Τοbias. αντιγραφω απo metal-archives

The project is a tribute to the heavy metal of the 80’s from the European communist block.

The debut demo’s lyrics are entirely in Slovenian.

ναι ισχύει. πάει ακριβώς έτσι

το The Banshee ξεκινάει σαν μερσιφουλ φέιτ έχει υπεργαμάτα σόλο, μειντενικές δυσολίες και ρεφρεν να πάρεις τα βουνά

ο δίσκος γενικά γαμάει…στυγνά και στεγνά

Αυτό περίμενα ν’ ακούσω βασικά αλλά το 'φερνα γύρω γύρω για να μη γίνω γραφικός. :stuck_out_tongue: Πάμε να το προπαραγγείλουμε λοιπόν δίχως φόβο και πάθος!

Καλά ε, ψάρωσα άσχημα. Νόμιζα ότι ήταν όντως κάποια ξεχασμένη μπαντάρα από τις χαμένες πατρίδες.

Πόσο παλικάρια ρε.