ENFORCER -From Beyond

Tο κομματι εν τω μεταξυ ειναι τρομερο, καλα που το βαλανε στο δισκο.

Κομματάρααα!!!
Αναμένουμε δισκάρα.

Για αρχή, με τέτοιο εξώφυλλο-κειμήλιο των 80s τα boners δεν κρύβονται. Το κομμάτι που κυκλοφόρησε εξαιρετικό και πωρωτικό, Και άκουσα τώρα και το άλλο που πόσταρε κάποια καλή ψυχή και σκάλωσα. Ομορφιές και φέτος.

destroyer βιδεοκλιπ

Χα…ποιότητα βιντεοκασέτας! Κατά τα άλλα το κομμάτι είναι οκ, τίποτα που δεν έχουμε ξανακούσει.

όσο πάει και μειώνονται τα στοιχεία από τα 2 πρώτα maiden. Είμαι περίεργος να ακούσω το album . Όχι ότι με χαλάει το speed (ας βάλουν να ακούσουν Exciter,αν θέλουν τραχύτητα) αλλά τα 2 πρώτα τους δεν είναι ότι είχαν απλά NWOBHM μελωδίες ,αλλά είχαν καταπληκτικές μελωδίες .

άσχετο : αυτό είναι speed ύμνος

“Κυκλοφορησε”

Μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα και το Below The Slumber παίζει να 'ναι από τα πιο ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ κομμάτια τους έβερ, το λάτρεψα. Η εισαγωγή του έχει μια περίεργη καλτίλα.

(Το ομώνυμο το προτιμώ από Terminal)

ακου τωρα το ομωνυμο.ωραιο.ξερουμε αν θα ειναι αυριο σε κανα δισκαδικο το αλμπουμ;

Το εχει το Reload και το Metal Era στην Αθηνα και το Offtherecord στον Πειραια :wink:

Από χτες έχει φάει κάμποσα ριπλέις, τολμώ να πω πως ίσως είναι ό, τι πιο ολοκληρωμένο έχουν βγάλει. Δεν μπορώ να κάνω σκιπ τίποτα (ίσως εκτός του Hungry They Will Come γιατί δεν τα πάω καλά με τα μεταλλάδικα ινστρουμένταλ, but that’s just me), μα όλος πίνεται νεράκι. Ίσως προτιμώ οριακά τη δεύτερη πλευρά από την πρώτη (που βέβαια έχει το αριστούργημα του δίσκου, το Below The Slumber), αλλά η διαδοχή Banshee-Farewell (με μεγάλη αδυναμία στο δεύτερο και την πουτανιά του) με κάνει να θέλω να αρχίσω πουτανιάρικες μεταλλοπόζες μέσα στο δωμάτιο. Θέλω να δω αν θα τον θυμάμαι στο τέλος της χρονιάς από τους πρώτους όταν κάνω αναδρομή στο τι ξεχώρισα ή (ακόμα καλύτερα) τι θα με κάνει να τον ξεχάσω λόγω ανωτερότητας. Και είναι πολύ καλός για να ξεπεραστεί, οπότε μετά θα έχουμε τρομακτικά πράγματα.

και πάλι απίστευτος δίσκος. φοβερές συνθέσεις.
το κομμάτι “from beyond” πρέπει να μπει εισαγωγή σε ότι manga κυκλοφορήσει από δω και πέρα :slight_smile:

Αφηνω ξανα μαλλι, βαζω κολλητο τζιν, ασπρα αθλητικα μποτακια, το τζιν με τα ραφτα και παω γκροτα. Ζητω τα 80s…,

Το κλείσιμο του Hell Will Follow παίζει να είναι η αγαπημένη μου ορχηστρική στιγμή από Enforcer, έβερ.

Έχει καταντήσει κουραστικό να το λέμε με κάθε κυκλοφορία, αλλά ΜΕΓΑΛΟΣ δίσκος.

Σε τι τιμες παιζει το αλμπουμ στα εδω μαγαζια?

ΤΡΕΛΑ!!! Εφτιαξε η μέρα μου !!! Δισκάρα πάλι τα αλάνια…!!!
Aυτο το Below The Slumber τι κομματάρα είναι αυτή!!!

Πέρα από τις σεμιναριακές κιθάρες, πέρα από την πιο ώριμη και όχι “τσιρίζω σαν να μην υπάρχει αύριο” φωνή του Olof, το επίπεδο των συνθέσεων όχι απλά έμεινε στα standards του “Death By Fire” αλλά ανέβηκε. Η απόφαση να μοιραστεί το γράψιμο σε όλα τα μέλη μάλλον ήταν καταλυτική γι’ αυτό και οι ταχύτητες έπεσαν και ο δίσκος βρωμάει από χιλιόμετρα τις επιρροές των side projects των μελών της μπάντας. Προσωπικά, μάλιστα, μια και δεν έχω ιδέα από metal μπάντες του πρώην Ανατολικού Μπλοκ, η σκοτεινιά του δίσκου μου θύμισε μπάντες σαν τους Mercyful Fate (περίεργο). Συμφωνώ για το κλείσιμο του “Hell Will Follow” που λεει το Φεγγαρόπαιδο άνωθεν και μου φαίνεται σαν να πήραν το σημείο εκεί στη μέση του “Silent Hour” και να του έκαναν μια ένεση τελειότητας. Δεν ξέρω πως καταφέρνουν οι κερατάδες παίζοντας ουσιαστικά το ίδιο πράγμα, να βγάζουν συνεχόμενες δισκάρες χωρίς να καταλήγουν σε αναμάσημα. Εκτός κι αν έχουν λείψει πια τόσο πολύ οι μπάντες που κάνουν σερί, ή είμαστε εμείς τόσο κολλημένοι που νομίζουμε ότι έχουν λείψει.

Όλα αυτά με 2 ακροάσεις, η μία σκάρτη. Τι βγάλανε πάλι ρε…

OK μιλάμε για τρελό δίσκο! Νεράκι κυλάει! Τι κιθάρες είναι αυτές! Ουαου!

Σκέτη καύλα ο δίσκος. Νιωθουμε έστω και στο ελάχιστο ότι βίωναν οι μεταλλάδες αρχές των 80ς… Ευτυχία…

Πιστευω οτι επισημως οι Enforcer ειναι φτιαγμενοι απο το υλικο που ειναι φτιαγμενοι οι Maiden και οι Metallica! [B]Τι δισκαρα εβγαλαν!!![/B] Δεν ξερω αν γινουν ποτε τοσο μεγαλοι, λιγο δυσκολο αυτη την εποχη, θα το αξιζαν παντως.