Enforcer - Zenith

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν είδα την ανακοίνωση για τα εισιτήρια, για να δούμε…

Γιατί δεν το πάνε στο s.i.x. dogs το live?

Εφόσον είναι τόσο σπουδαίοι αυτοί οι Enforcer που το Κύτταρο των μόλις 800 ατόμων χωρητικότητας φαντάζει τρομερά μεγάλο. Και με 17 € εισιτήριο κιόλας.

Ενώ στο s.i.x. dogs θα δώσει την αίσθηση της sold out συναυλίας και θα το ευχαριστηθούν και οι 200 νοματαίοι που θα πάνε.

μια χαρα θα γεμιζε το κυτταρο αν δεν ειχε κανει δηλωσεις πολιτικου περιεχομενου ο τραγουδιστης

Τι δηλώσεις ? είναι πασόκος της κλαδικής ?

2 Likes

Τι δηλωσεις;

Θα προσπαθήσω να τα βρω τα screenshot,εχουν περασει 3-4 χρονια

Έχει πει κάτι πιο ύποπτο από αυτό;

The fact alone that we have a heavily bewildered movement of brainwashed hipsters trying to polarise the Swedish metal scene by introducing trendy political agendas gives me urges of shooting myself in the head. ‘If it’s too hot for your weak and humanistic brains – stay the hell away from the fire!’

Olof says the reason he was drawn to metal in the first place was from a belief that it was something strong, elitist, and extreme.

http://www.bardomethodology.com/articles/2017/08/24/enforcer-interview/

1 Like

δεν κοιτάω την προπώληση γιατί είμαστε και της τελευταίας στιγμής. Εγώ πχ εκείνη την μέρα θα πάρω εισιτήριο , έξω απ το μαγαζί

2 Likes

Ρε σεις κι εγώ θα πάω 1000% απλά δεν πήρα ακόμα, πολύς κόσμος είναι έτσι, της τελευταίας στιγμής, αυτό έκατσε και μετά το Πάσχα και όλοι το ανέβαλαν.

2 Likes

Πάντως και ο Olof είπε ότι οι Έλληνες metalheads είναι πιο στενομυαλοι από τους υπόλοιπους, το μεγαλύτερο κράξιμο για το Die for the devil το έφαγε από Έλληνες.

Και μόνο το ότι υπάρχουν “true” φανς οι οποίοι κράζουν την δισκαρα επειδή δεν είναι ίσως αρκετά “underground” για τα γούστα τους γελάνε και οι πέτρες ή ακόμα και ότι ξεπουλήθηκαν , το λιγότερο που μας αξίζει είναι να μας πει στενόμυαλους… (λες και είπε ψέματα ξέρω 'γω)

4 Likes

Στη πούτσα μας οι Έλληνες και η άποψη τους, ας ξεκολλήσουμε επιτέλους από τη μιζεροξερολίαση του κάθε μαλάκα έλληνα γαμώ.

Στο θέμα μάς, το άλμπουμ έχει τρομερή ζωντάνια, δλδ χίλια μπράβο και κλαρίνα να παίζανε :stuck_out_tongue:

1 Like

Μαζί σου με τα χίλια

ομολογώ πως το ακούω ασταμάτητα από χθες! δεν το περίμενα! respect που κάνανε ότι να ναι!

2 Likes

Ηλεκτρονικη προπωληση παιζει; Αν οχι, δικαιολογουνται τα χαμηλα νουμερα.

1 Like

Ποιος τον εκραξε ρε; Εισαι στο δικο σου κοσμο ή απλα κουβεντες να λεμε;

1 Like

Πίστεψε με, πολλούς ξένισε η αλλαγή ύφους… Μέχρι και το παιδί στο δισκάδικο που αγόρασα το δίσκο, όταν ρώτησα πως τους φάνηκε μου απάντησε: “αν ήθελα να ακούσω 80’s aor/rock θα έπαιρνα κάτι άλλο, θα μείνω στα παλιά τους”… προφανώς περί ορεξεως… Κουβέντα να γίνεται

Πολύ διασκεδαστικός δίσκος,θα παίζει για καιρό, με σκιπ στα regrets και sail on

Δεν ξέρω που τους βρίσκετε, εγώ παντού αποθέωση βλέπω

Ούτε ιδιαίτερα στενομυαλο κόσμο συναντώ εκεί έξω.

Βέβαια αποφεύγω το κέντρο τέχνης και πολιτισμού-Μονμαρτη, οπότε είτε ίσως κρύβονται εκεί είτε κυκλοφορούν μόνο νύχτα :stuck_out_tongue:

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να θεωρούμε ότι στενομυαλος = όλοι οι υπόλοιποι με διαφορετικό γούστο από εμένα. Πχ εγώ δεν γουστάρω Enforcer άρα είμαι στενομυαλος. Αυτό είναι λάθος συμπέρασμα και κακά τα ψέματα παιδιά, το έχουμε συναντήσει και εδώ μέσα σε 2-3 περιπτώσεις στο παρελθόν σε κάποια θρεντ

6 Likes

Να πα να γαμηθούν τι δισκάρα έβγαλαν ρε πούστη!!

Γιατί δεν μου φαίνεται καθόλου cheesy? Είναι;

Γιατί ακούγεται σαν να περνάγανε τέλεια όταν το ηχογραφούσανε; Ακούγονται ευτυχισμένοι ρε αδερφέ!

Γιατί η φωνή του Olof γαμάει ακόμα παραπάνω όσο περνούν τα χρόνια; Γιατί όλα τα όργανα ξουρίζουν όσο πρέπει και επιβάλλεται;

Γιατί το metal δεν πέθανε ποτέ;

1 Like