Enslaved 22/2/09

επισης στην ελλαδα παιρνουμε εισητηριο επι το πλειστον τελευταια στιγμη

πχ εγω τωρα για warrior soul θα το παρω την παρασκευη

αν αυτο το κανει το 90% του κοινου που θα παραβρεθει στη συναυλια

ο διοργανωτης θα βλεπει ως προπωληση μοναχα ενα 10%

θα μου πειτε

μαλακια

γιατι ετσι μπορει να το ακυρωσει ενω τελικα ο κοσμος να σκοπευε να παει

απο την αλλη οταν εχεις 26 ευρω την προπωληση και ιδιαιτερα τα πρωτα 200 εισητηρια

και 28 τα υπολοιπα ε γιατι να μπω στο κοπο να το παρω 1-2 μηνες πριν??

ον τοπικ τωρα

οι enslaved οντως δεν εχουν το τρελο κοινο στην ελλαδα
οπως τοσες αλλες μπαντες αυτου του βεληνεκους
και οταν σε περιοδο κρισης κοτσαρεις τετοια εισητηρια
σε μια ελλαδα που ξερει με τι τιμες βλεπουν τετοιες μπαντες στο εξωτερικο
ε μην περιμενεις και πολλα

αν δεν μπορεις να φερεις μπαντα τετοιου βεληνεκους σε χαμηλη τιμη
μην μπαινεις στον κοπο ρε φιλε
περισσοτερο κακο κανεις
παρα καλο

Πολύ κρίμα που συμβαίνουν τέτοιες καταστάσεις και οι οπαδοί τρώνε την ξενέρα της ζωής τους. Το έχω πάθει τρείς φορές (in flames, manowar τελικά την τρίτη φορά δεν κατάφερα να πάω γιατί άκουσα ότι ματαξαναακυρώθηκε και paradise lost). Αλλά με τέτοια τιμή και τόσα πιασάρικα ονόματα τον τελευταίο καιρό σιγά μη μάζευαν κόσμο. Τα πιτσιρίκια δεν τους ξέρουν άρα πάει το 80% του κόσμου που θα μπορούσαν να μαζέψουν. Τώρα αυτό με την αγορά του εισητηρίου την τελευταία στιγμή ισχύει. Σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου το κάνουν. Κρίμα γιατί είναι μεγάλη μπάντα!!! Μακάρι να έρθουν κάποια στιγμή και να καταφέρω να τους δω.

Τα περι κρίσης είναι μαλακίες!Eίδαμε+στους Samael που είχε 20 τι κόσμο είχε.Καλά τα σκάσανε στους Αnathema,Moonspell+το ίδιο θα κάνουν στους Οpeth.Αλλά τι περίμενεις από πρόβατα…

Καλα δεν θα βγαλουμε και προβατα τωρα οσους γουσταρουν τον ατμοσφαιρικο ηχο(moonspell, anathema κτλ).Ο καθενας επιλεγει σε ποιες συναυλιες θα παει και στο κατω κατω για την ακυρωση των enslaved μαλλον οι οπαδοι του μπλακ φταινε κι οχι οι προαναφερθεντες…

Μια χαρα ηχος ειναι ο ατμοσφαιρικος,απλα Samael,Εnslaved και αρκετες αλλες
μπαντες ενω ειναι γνωστες δεν παιζουν δα και κατι ευκολο.Samael ουτε εγω θα πηγαινα
γιατι δεν μ’αρεσει ο ηχος τους πλεον.
Παντως για Enslaved μου φανηκαν πολλα τα λεφτα απο την αρχη…

Ποιος σου ειπε ομορφε οτι οι Enslaved παιζουν black ? :stuck_out_tongue:
Το ειπα και πιο πανω.Κανουν κατι δικο τους και ισως αυτο να μην αρεσει στην μαζα.
Τι να κανουμε ! Ουτε οι πρωτοι,ουτε οι τελευταιοι ειναι.

καλα saturnus προσεχε πως μιλας

δεν μπορει να αρεσουν ολες οι μπαντες το ιδιο σε ολον το κοσμο
και συγκεκριμενα οι samael
που χασαν το παιχνιδι αμεσως μετα απο το passage

οι moonspell και οι opeth κυκλοφορουν ακομα δισκους που πηγαινουν στα τοπ της χρονιας

οι samael ηδη απο την προηγουμενη συναυλια τους ειχαν ξενερωσει τον κοσμο

λαθος του διοργανωτη που τους εφερε
ετσι μονους τους

Κοιτα να σου πω την αληθεια enslaved εγω δεν ακουω.Αλλα αποτι ειχα καταλαβει απο τριτους,το νετ κτλ μπλακ νομιζα οτι παιζουν.
Τελος παντων, περισσοτερο ξυνισα γιατι η κουβεντα πηγε απο την ακυρωση των enslaved σε αλλες ασχετες μπαντες!PEACE! :hippy:

Ξεκολλα ρε ! :smiley:
Οι Enslaved επαιζαν Black στα πρωτα αλμπουμ και παντα μα παντα ξεχωριζαν για τον ηχο τους
και για τις αλλαγες σε αυτον.Πλεον παιζουν κατι σαν experimental/progressive extreme metal
βασισμενο σε black metal φορμες ! :expressionless:
Στεναχωρηθηκα που ακυρωσαν αλλα 32 ευρω για μια μπαντα που
στην Ελλαδα δεν τους ακουνε ουτε 500 ατομα ε παει πολυ !
Αν ενδιαφερεσαι παντως κανε κανα search στο black metal topic στις κυκλοφοριες. 8)

Εdit : Eλπιζω καποιοι να βαλουν μυαλο με το τελευταια λαηβ των Samael και την ακυρωση των
Enslaved.Πανε οι εποχες που ειχαμε μονο το Χαμμερ.

Καλα η τιμη δε παει αναλογα με το ποσοι ακουν την μπαντα. Απλα στην Ελλαδα ειναι σκετη σαπιλα τα παντα και κοιταν να βγαλουν απο τη μυγα ξυγκι.

Προς ντεθστερ: κατι θα κανω.Οταν εχω χρονο θα χαζεψω στις κυκλοφοριες.Οπως μου τα περιγραφεις μπορει και να γουσταρω!:smiley:

Ακου το Below The Lights, δεν έχω πολυακούσει την μπάντα αλλά αυτό είναι εγγυημένο.:wink:
Γενικά κάτι από τα 00’ς.:stuck_out_tongue:

Η τιμή φταίει για την ακύρωση, και υπάρχει ακόμη και η συναυλία των Satyricon με την ίδια (ψιλοαπαγορευτική) τιμή.
Θα μπορούσαν με λιγότερα λεφτά, κάπου 20? να τους φέρνανε.

Η και να τους φερναν μαζι αφου απευθυνονται στο ιδιο περιπου κοινο.Λεω εγω τωρα…
Ηδη κατεβαινει scourge!Θενκς για την προταση παντως!

Σόρρυ που πετάγομαι, αλλά αυτό το “τα σκάνε συνέχεια στις ίδιες μπάντες” δε καταλαβαίνω πως στέκει. Το γεγονός αυτοί να μη γουστάρουνε την συγκεκριμένη μπάντα που μαζεύει “3 και το κούκο” δε περνάει απ’ το νου;

Πως να μην μαζεύονται 3+ο κούκος αφού δεν τρώνε το ίδιο σπρώξιμο όπως οι παραπάνω μπάντες?Στα ίδια λεφτά,αν ερχόταν οι Dimmu Borgir δεν θα γινόταν πανικός?Οι δεν θα γίνει με τους Οpeth?Μέχρι το Still Life (που είχαν ήδη κάμποσες δίσκαρες) δεν ασχολιόταν κανέις στην Eλλάδα με δαύτους.Μετά που τους έσπρωξε το Metal Hammer+τα λοιπά περιοδικά τους μάθανε όλοι.
Πολλοί λέτε να έβαζαν το εισιτήριο 20 ευρώ.Έχετε διοργανώσει πολλές συναυλίες+ξέρετε πόσο κοστίζουν τα πολλά έξοδα που χρειάζετα για να γίνει live?

Αυτο που λες φιλε δεν παιζει…
την ιδια περιοδο που θα ερθουν οι Satyricon, οι Εnslaved 8α κανουν αμερικανικο tour με Οpeth.
το οποιο υποψην θα ειναι το δευτερο αμερικανικο tour για την προωθηση του τελευταιου αλμπουμ τους.
και Ελλαδα δεν μπορουν να γεμισουν ουτε το Αn.[-X

κανενας δεν κατηγορει αυτους που ακουνε ατμοσφαιρικο ρε φιλε,και γω γουσταρω moonspell,anathema klp
και γω πηγα στο τελευταιο live των πρωτων και ηταν super.
αλλα απο την αλλη ειναι θλιβερο να ξερεις οτι οι anathema και ακουστικο σετ σε τουαλετα να δωσουνε θα μαζεψουν κοσμο, και αλλα γκρουπ που εξω εχουν φτιαξει το ονομα τους χρονια πριν στην Ελλαδα να ειναι εντελως αγνωστα.
και το προβλημα δεν εχει να κανει μονο με το black metal.

μηπως να αναφερω οτι στην ΠΡΩΤΗ επισκεψη των Suffocation πριν 2 χρονια στην Ελλαδα ειχαν λιγοτερα απο 300 ατομα!!!
καμια σκηνη δεν ειναι πραγματικα μεγαλη εδω, γι αυτο και ολα τα live γινονται στο Αn και στο Τexas.
ειμαστε για τον #@% καβαλα ως κοινο αυτο εχω να πω!!!

και για σαλονικα μην πω για τους marduk (την τελευταια τους) με 90 ατομα,ancient 80 και το αποκορυφωμα τους dismember 55 !!!#-o#-o#-o#-o.και στο 8μπαλο το ιδιο βραδυ μπορει να ειναι και φουλ.πολυ μπερδεμα ειναι ολη η φαση δεν ξερω ειλικρινα…:-k:-k:-k:-k:-k

μου φαινεται οτι οι περισσοτεροι διοργανωτες δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται

HEAVENLESS !!!

http://www.soundmag.gr/index.php?option=com_ezine&task=read&page=11&category=62&article=1044&Itemid=252

Ριβιου του (παραλιγο enslaved)